Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe (mieszany budżet: 100-300 zł)


hmac

Pytanie

Hej,

 

Zastanawiam się nad kupnem nowych dokanałówek. Do tej pory miałem Head Direct RE2, Fischer Audio Eterna rev. 2.0 i Vsonic VSD1S. W pierwszych padł przewód tuż przy jacku i zamiast go naprawić postanowiłem poszukać innych z mniejszą mikrofonią. Z Etern byłem zadowolony, jednak od samego początku były problemy z przewodem tuż przy słuchawce. Kilka razy musiałem je podklejać, aż wreszcie przestały "grać całym pasmem" i "się rozstroiły". Trochę pod wpływem - teraz dla mnie nie do końca zrozumiałych - zachwytów na Head-Fi kupiłem wreszcie VSD1S i już od razu wiedziałem, że ten przewód nic dobrego nie wróży (a rzekomo miał nie być podatny na skręcanie). Niedawno zepsuła się w nich jedna słuchawka. Wprawdzie jestem jeszcze w trakcie procedury gwarancyjnej, ale może to czas na zmianę.

 

To tak kilka słów tytułem wprowadzenia :). A teraz do rzeczy; zależy mi na:

- dobrej jakości wykonania,

- niskim / nie występującym efekcie mikrofonowym (może być podczas noszenia OTE),

- dobrym (ale nie niemal całkowitym) tłumieniu dźwięków z zewnątrz.

 

Nie mam ściśle określonego budżetu, ponieważ już zdążyłem się przekonać, że wyższa cena wcale nie gwarantuje dłuższej żywotności, a na tym przede wszystkim mi zależy.

 

Muzyki słucham naprawdę różnej, więc nie chciałbym się koncentrować na konkretnej sygnaturze, choć lubię raczej "ciepłe brzmienie".

 

Słuchawki będą podłączone do HTC One M7.

Edytowane przez hmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może skoro masz "pecha" do przewodów rozważ konstrukcje z odpinanymi przewodami przy kopułkach. Ostatnio były recenzowane MEE M6 Pro na muzostajni, gdzie zebrały dobre opinie. W komplecie są dwa zestawy kabli - jeden z mikrofonem drugi bez, a w razie jakby coś się przytrafiło nieszczęśliwego zawsze możesz po prostu dokupić kabel. Brzmienie z tego co można przeczytać całkiem ciekawe.

http://www.meelec.com/M6_PRO_Musician_s_In_Ear_Monitors_p/ep-m6pro-cl-mee.htm

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ani ciepłe, ani dobrze tłumią. Choć kable faktycznie wiele powinny wytrzymać.

Raczej bym proponował nieco dołożyć do Shure Se215. Solidne, przewody są wymienne, ciepłe granie - trochę w stylu Etern.

 

Do tego radzę nosić słuchawki w sztywnym etui. Takie namiętne psucie kabli nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nad Shure zastanawiałem się właśnie rok temu, przed zakupem VSD1S, m.in. z uwagi na ten wymienny i odpinany przewód, ale ostatecznie chyba doszedłem do wniosku, że wolę kupić nową parę słuchawek w cenie tego przewodu :).

 

Eterny i RE2 przez większość czasu nosiłem w etui, Vsoników nie. Ich przewód był jak makaron, więc musiałem trzymać je 'rozciągnięte' w dwóch kieszeniach kurtki.

 

Z tego, co kiedyś czytałem o wytrzymałości słuchawek innych użytkowników, to wydaje mi się, że trzymam się w średniej. RE2 wytrzymały blisko 2 lata, Eterny - 3. Tylko te VSD1S trochę felerne, ale trudno jednoznacznie powiedzieć, że to wina przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności