Skocz do zawartości

Wzacniacz do he-560


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ze nadszedł czas upgrejdu "pracowego" zestawu i w miejsce hd600 pojawiły się he-560 jak i mały problem z barwa. Szukam czegoś co ładnie dociąży i wypełni troszkę "suchy środek" . Na domowym yulongu da8 jest zaanalitycznie już. Słuchawki w bazie maja wystarczająco detalu na całodniowe używanie. D100mk2 już znacznie lepiej ale widać sekcja wzmacniacza nie daje rady. Szukając po forach doszedłem do wniosku ze albo Lyr2/Valhalla2 albo w ciemno A18 od yulonga. Może ktoś ma jakieś inne pomysły ? Cena wzmacniacza ( po cieplej stronie z dobrym dołem i okiełznaniem góry) tak do 2k albo nowy klocek tak do 5k. Ha-1 słuchane było tylko z pm-1 ale boje się ze będzie podobnie jak z moim sabre.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprobowal icon audio hp8 mk2. mozliwe ze nawet egzemplarz ktory wlasnie testuje bedzie na sprzedaz ale to juz na priv (nie, nie jest to moj sprzet wiec nie robie reklamy :) )

Lyr i Valhalla dla mnie sa jasne i analityczne wlasnie, zwlaszcza jak na lampy. Sa jasniejsze i bardziej jazgotliwe niz moj nfb28.

a jaki DAC masz do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz opcję zakupu całego toru w sensownych pieniądzach to zerknij w sygnaturkę i odezwij się, bo z tego co opisujesz jest za dużo analityczności, a za mało życia, co może wprowadzić CS4398, a o co trudno w ES9018 :) Jeżeli w grę wchodzi sam wzmacniacz to Headonic od Majkela sprawdza się bardzo dobrze, jednak tutaj sporo zależałoby od źródła (jak zresztą być powinno, bo wzmacniacz powinien jedynie wzmocnić to co dostanie, a nie modulować jeszcze otrzymany sygnał pod nasze gusta).

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki DAC masz do tego?

Testowane na 2 dac'ach. Jeden yulong da8 (sabre) oraz na yulongu d100mk2 (AD1955). Jak opisałem wyżej w każdym były jakieś braki. No nic Schiit w takim razie wstępnie odpada.

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to DACow nie znam :/

schiity odrzuc wg tego opisu co dales... dla mnie nfb28 mimo ze sabre gra fajnie cieplo wlasnie z dociazonym dzwiekiem... i od razu masz kombo.

ale jak chcesz magie lampy na srednicy to jak pisalem... icon fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He-560 z takim nfb-27 raczej słabo się zgrywają, robią taką sztuczna scenę reszta w miarę ok.

Słuchałem też na M-DACu ale mu mocy brakuje, po podłączeniu do HDVD800 było lepiej

ale te słuchawki potrafią więcej.

co masz na mysli piszac o sztucznej scenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie maj zbyt szerokiej sceny i jest dość płaska, wyciągnięta do góry. Grają w głowie.

Z nfb-27 tracimy to robi się jakoś dziwnie nie potrafię tego dokładnie opisać, wszystko cofa się

dla mnie jest dziwnie tak z tyłu, nie jestem do tego przyzwyczajony zwłaszcza po HD800.

Z innymi słuchawkami tego nie ma. Poza tym jakoś takie przytłumione są tracą swój urok.

 

Całkiem ładnie zgrywają się z zestawem Marantza, wyjście ze wzmacniacza daje lepszy bas i przestrzeń,

bezpośrednio z CD też jest całkiem nieźle, choć trzeba odkręcić prawie do końca.

Wydaje mi się że taki równy mocny wzmacniacz tranzystorowy będzie dobry do HE560 i raczej powinien być jasny.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zatem ruszę na odsłuchy. Marantz, nowy pionier i jeszcze raz oppo. Dziękuje za propozycje. Aa kabel miedziany+zbalansowany zafunduje rownież może to już lekko uspokoi górę i dopełni środek

M.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... w ten sposob miales na mysli ze cofa. No to dziwnie. Na he500 dla niektorych jest wrecz zbyt oddalona do przodu, przed sluchaczem. Mi to jak mowilem pasuje, zwlaszcza ze z dt990 bardzo fajnie sie to zgrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest ale tylko na HE560, z resztą gra dobrze właśnie do przodu a tu tak dziwnie.

A Ty masz nfb-28 2015 ? Dziwne bo to podobne konstrukcje ten sam przetwornik,

trochę bardziej minimalistyczna konstrukcja, ale zbliżona. Choć to może być tylko z HE560

bo z innymi słuchawkami jest inaczej, podobnie jak piszesz.

Może trzeba założyć temat Audio-gd.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę w wątku że w końcu nabyłem wzmacniacz yulonga A18. Jestem bardzo zadowolony. Po lyrz'e, bursonie, agd, ten najbardziej mi podszedł. Scena zyskała całkiem sporo. Po przesiadce z hd600 jeszcze się mozg nie przestawił i czasem wręcz za dużo sceny/3d jak dla mnie. Słuchawki nabrały ciepełka i fajnego dociążenia w dolnych partiach. Nadal jest sucho w średnicy ale 1/3 tego co było na starcie. Zmiana kabla na Noir od Forzy dla mnie również na plus.

 

Jak pisałem gdzieś w wątku to (dla mnie) He-560 w moim torze to 4+ gdzie el8 4 z małym -. Zmiana z hd600 jak najbardziej na plus. Następny krok to już pewni jakieś staxy będą za 1-2 lata.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności