Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne na miasto ~300 zł


pazday

Pytanie

Witam.

Wczoraj założyłem temat w poszukiwaniu słuchawek dokanałowych, ale dzisiaj chciałbym się rozejrzeć nad nausznymi.

 

A konkretniej szukam słuchawek nausznych zamkniętych, przeznaczonych na miasto, które dobrze będą tłumiły hałasy z otoczenia. Muzyka jakiej słucham to głównie muzyka filmowa (Hans Zimmer) i elektroniczna (The Prodigy, Awolnation - Sail) a sprzęt jakim dysponuję to Sony Xperia Z3. Cena myślę, że wstepnie w granicach 300 zł, ale jesli waszym zdaniem warto do czegoś dopłacić to jestem otwarty - słuch mam wrażliwy, więc oczekuję dobrego brzmienia.

 

Tak na marginesie dodam, że w wakacje wylatuję do Kanady. Nie wiem jak tam stoją ceny słuchawek, ale w razie czego weźcie to pod uwagę, bo mógłbym też tam je nabyć :)

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Radze przejsc sie marketu jakiegos i potestowac nauszniki, albo uzyc opcji szukaj, tematow zarowno w guglu jak i na forum masa,

na szybko, jezeli nowe - k618/619, uzywane - moe on ear

słuch mam wrażliwy, więc oczekuję dobrego brzmienia

nie sadze, aby mialo jakies znaczenie, skoro pytasz co kupic xD

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Radze przejsc sie marketu jakiegos i potestowac nauszniki

Byłem w Media Markt, to był sam syf, podobnie w Media Ekspert. Saturna niestety nie ma w okolicy.

 

Poczytałem trochę o tych AKG, no i dobre opinie mają z tego co widzę - dobry dźwięk, świetna izolacja. A jak to w nich jest z tym pękającym pałąkiem? Aż tak łatwo go złamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

k618 powinni miec w mm, dzwiek jest bardzo dobry jak na kwote sluchawek, palak nawet jezeli peknie ( starszy sort ) to zostana slychafony wymienione bez problemu na nowe

jezeli dolozysz lub trafisz to bierz uzywki moe, tez beda pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

jezeli dolozysz lub trafisz to bierz uzywki moe, tez beda pasowac

Nówki są o połowę droższe od tych AKG. Czy są dlatego takie drogie, bo są lepiej wykonane (stal nierdzewna, naturalna alcantra), czy po prostu mają wyraźnie dużo lepszą jakość dźwięku od k618?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG Y55 są prawie o połowę droższe od k618 ... Napisałem, że szukam słuchawek w granicach 300 zł, może być TROCHĘ ponad jeśli będzie znaczna różnica w jakości, ale 5 stów nie wydam. :) Takstar hd6000 brzmi już lepiej, wezmę je pod uwagę, podobnie jak wspomniane 2 posty wyżej Shure srh440. O Noontec Zoro HD II i JVC S500 nigdy nie słyszałem.

Mam nadzieję, że przeczytaliście jakie mam wymagania odnośnie sprzętu. Czy te wszystkie słuchawki wymienione w tym temacie spełniają je, czy polecacie bardziej w ciemno? :)

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zoro hdii są fajne, ale brzmieniowo łeb w łeb wolałem hd6000. Dla mnie absolutnym killerem brzmieniowo są hd25 po rekablu. Wyglądają jakby je pies wszamał, wyrzygał, znowy wszamał i wypuścił drugą stroną układu pokarmowego. Ale grają odwrotnie proporcjonalnie do wyglądu. Niestety drogo, ale używki wydaje mi się widziałem w tych okolicach cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG Y55 są prawie o połowę droższe od k618 ... Napisałem, że szukam słuchawek w granicach 300 zł, może być TROCHĘ ponad jeśli będzie znaczna różnica w jakości, ale 5 stów nie wydam. :) Takstar hd6000 brzmi już lepiej, wezmę je pod uwagę, podobnie jak wspomniane 2 posty wyżej Shure srh440. O Noontec Zoro HD II i JVC S500 nigdy nie słyszałem.

Mam nadzieję, że przeczytaliście jakie mam wymagania odnośnie sprzętu. Czy te wszystkie słuchawki wymienione w tym temacie spełniają je, czy polecacie bardziej w ciemno? :)

Nie polecamy w ciemno. Polecamy dobre brzmieniowo słuchawki. A że grają różnie w stosunku do siebie nawzajem? Ano dlatego, że wymagania sprecyzowałeś chyba jedynie co do wyglądu.http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/ to może pomóc w poprawnym zadaniu pytania.

A co do Kanady i USA - wielkich różnic w cenach nie odnotowałem. Zwłaszcza w tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie polecamy w ciemno. Polecamy dobre brzmieniowo słuchawki. A że grają różnie w stosunku do siebie nawzajem? Ano dlatego, że wymagania sprecyzowałeś chyba jedynie co do wyglądu.

Właśnie nic o wyglądzie nie wspomniałem, a sprecyzowałem jakiej muzyki słucham i gdzie słuchawki będą głównie używane :) Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc jeszcze raz. Zgodnie ze wzorem z poradnika :)

Witam,

Potrzebuję słuchawek zamkniętych w granicach 300zł. Słuchawki będą używane zarówno w domu jak i na mieście, więc oczekuję w miarę dobrego wyciszenia otoczenia, ale także wygody. Sprzęt do jakiego będą podpięte to Sony Xperia Z3.

Słucham głównie muzyki filmowej (w 90% Hans Zimmer), rocka, elektroniki.

Nie mam bardzo wygórowanych wymagań co do dźwięku, bo w teorii mało o nim wiem. Interesuje mnie spora przestrzeń, żeby dźwięk nie był zduszony i czuć było „powietrze” między instrumentami, ale też żeby nie odebrało mu to realizmu i detaliczności - tej chcę dużo. Bas nie musi być szczególnie mocny, ale żeby był cały czas obecny i dobrze kontrolowany. Średnica raczej muzykalna. Co do sceny to się nie wypowiem, bo nie zrozumiałem jej definicji w poradniku (Na scenę składa się bardzo dużo poszczególnych parametrów, ale na ogół wystarczy wskazanie, czy ma być ona mała czy duża, a jeśli duża – to czy szeroka (wyczuwalne pozycjonowanie na kanałach L-R) czy głęboka (przód-tył), albo jedno i drugie.)

Pozdrawiam i czekam na propozycje :)

 

EDIT. Tutaj pazday. Wybaczcie, że nie napisałem że swojego konta.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Slyszales juz jakis sprzet? Dobrze bt bylo gdybys mial jakies porownanie, w przeciwnym przypadku polecamy w ciemno. k618/19 powinny sie podobac wiekszosci ale ja np. wolalbym brzmienie srh440

Tak, słuchałem, jak w sumie większości portable na rynku

 

Sent from my GT-I9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SRH440 według mnie albo taniej Takstar Hi2050 z tym że one otwarte więc srednio na miasto

A jakieś jeszcze alternatywy ? :) Chciałbym przejść się do Saturna czy innego Media i przetestować kilka propozycji. Shure na pewno przesłucham.

 

Jak otwarte to odpadają.

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Slyszales juz jakis sprzet? Dobrze bt bylo gdybys mial jakies porownanie, w przeciwnym przypadku polecamy w ciemno. k618/19 powinny sie podobac wiekszosci ale ja np. wolalbym brzmienie srh440

Tak, słuchałem, jak w sumie większości portable na rynku

 

Sent from my GT-I9305

 

Mówiłem do autora

 

Takstar Pro80 obczaj i te szury, nic innego w tej cenie jeśli cenisz sobię przestrzeń detale itd. w innym wypadku bym AKG K618/K619 polecił ale one też mniej wygodne bo jednak nauszne a nie wokółuszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Chciałbym przejść się do Saturna czy innego Media i przetestować kilka propozycji. Shure na pewno przesłucham.

 

Życzę szczęścia. W Krakowie w tego typu sklepach większość słuchawek zamyka się w cenie 200zł, a z droższych modeli głównie Sennheisery, AKG i Beatsy. Chińczyków typu Takstar też nie ma co szukać. Najlepiej zamówić upatrzone słuchawki kurierem i korzystać z możliwości zwrotu do 14dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności