Skocz do zawartości

Wzmacniacz i jakieś porządne kolumny. [500zł]


erelas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sobie kupić jakiś porządny sprzęt grający do pokoju wzmacniacz który też dość elegancko wygląda i jakichś dobrych kolumnach stojących na podłodze gdzieś z 60W każda.

Nie wiem ile może sam dobry wzmacniacz kosztować a jeszcze jakieś głośniki .. dobrze by było jak by się dało to zmieścić w 500 zł.

Raczej do każdego rodzaju muzyki będzie używane, od Rapu do muzyki klasycznej więc poszukuję czegoś z raczej zbalansowanym brzmieniem ale i z mocą tak żebym leżąc na łóżku w pokoju czuł muzykę ;)

Pokój ma gołe ściany bez miękkich tapet, głośniki będą ustawione przy szerszej ścianie więc przed nimi będzie niecałe 5 metrów do ściany naprzeciwko, szerokość szerszej ściany to około 6 metrów.

Edytowane przez erelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/121588-s-kolomny-lt-yamaha/#entry1126868

 

Zapewniam ze poczujesz muzykę szczególnie od basu :)

Zamiast radmora szedł bym w starsze japońskie klocki typu yamaha marantz ew trochę nowsze jak NAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opis, jednak stwierdziłem że Amplituner niepotrzebny bo radia słucham tylko internetowego z laptopa/telefonu podłączonego przewodem do sprzętu :P

No i ja mam na całość 500 zł a ty mi podajesz kolumny za 900 zł+wzmacniacz za 250?

Edytowane przez erelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kiedyś za to zbanowany. Ale powtórzę:

Jak chcesz dobry sprzęt i nie będziesz rozbudowywać, to edifier r1600tIII, R2600, albo microlab solo 6c/7c. Jest dobrze, jest nowe, jest ładne. Można iść w dobry klocek, ale tutaj 3 stówy za sam wzmak. Do tego żeby nie obrażać wzmacniacza jakością głośników, trzeba za nie dać minimum 500. W przypadku poleconego przeze mnie sprzętu masz wszystko w jednym i gra to naprawdę nieźle. Sam mam r1600tIII i jest do u mnie w pokoju zupełnie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem mnóstwo tych powszechnie wszędzie polecanych "okazji". 5 stów to na wzmak i kolumny śmiech na sali. Te jednoczęściówki zjadają to na śniadanie. Naprawdę rzadko da się trafić vintage sensowny, zwłaszcza w tak niskiej kwocie za zestaw. Życia nie oszukasz - w tych komputerówkach i wmak i głośniki nie są najwyższych lotów, ale dają przyzwoitą synergię.

@retter - jak ktoś jest tak osłuchany jak Ty to jasna sprawa, ale spójrz jeszcze raz ile razy swoją propozycją przestrzeliłes zakładany budźet. Zapewniam Cię-za 500 jak kupisz coś co gra lepiej (kolumny i wzmak), to będą to szroty do naprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem jak by było max 500 nie odezwał bym się.

Zabawa w solo ma sens na początek jak ktoś nie słuchał kolumn.

Ty już jesteś skończonym audiofilem :)

Zapewniam Cię, że 6 miesięcy temu edifier r1600 albo solówki 7c byłyby szczytem moich dążeń w budowie stereo. Nie każdy zadaje pytanie o polecenie z myślą o szukaniu brzmienia idealnego :)

Co innego gdy ktoś pyta :

Doradźcie wzmak z potencjałem i kolumny do 5 stów. Kolumny mają być na teraz i nie kaleczyć uszu, później wymienię na lepsze.

a co nnego pytanie:

5 stów, ma wyglądać, będzie to w końcu mój porządny zestaw :)

 

W drugiej opcji żadne vintage co to" audiofil płakał jak odłączał" nie wchodzą w grę. A z samej treści pytania można wywnioskować, że pytający średnio osłuchany i równie bardzo hajendem zainteresowany.

Daleko mi jeszcze do Twojego osłuchania, ale słuchałem już paru zestawów zarówno słuchawkowych, jak i studyjnych, oraz tych tanojkowych (reveal) - wiem że przed wejściem na to forum, odczułbym różnicę pomiędzy edifier a monitorami dopiero. A to już czterokrotny skok w cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię-za 500 jak kupisz coś co gra lepiej (kolumny i wzmak), to będą to szroty do naprawy.

 

true :) przerobiłem trochę tych "super-hajendowych-śmieci" z alledrogo - 95% to ofc wystawka, z czego oczywiście dość spora część "nigdy nie grzebana i na oryginalnych podzespołach" - żelbeton totalny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończony audiofil ? :D bron cię Boże, ja już po prostu się nasłuchałem basu watów przez ten zestaw, dziś 1/6 tej mocy potrzebuje.

Nie widzę różnicy miedzy tymi zestawami:P

 

Patrząc przez pryzmat swojej młodości takie piecyki miały sens, sąsiedzi też czuli muzykę :D

 

Ale spoko w zakładanej kasie okej choć odpowiedz sobie na pytanie pada jeden element sprzęt nie używalny i co robisz ? w .upe idzię 500zł... bo to integralna całość. Aha tak solo czy edifery się nie psuja :)

 

O czym wy gadacie co, jak jest wszystko okej to gdzie strach? Powiem więcej nowe wcale nie lepsze, dziadki 10letnie bez ficzerów lepiej zagrają niż te nowe pudełka, przynajmniej obudowa jako ekran nie jest z puszki po piwie :P

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, czy edifiery się psują. Ale do 500 złotych będą średnio o 15-20 lat młodsze od polecanych alternatyw i na gwarancji - a to zawsze dwa lata :)

Druga sprawa - co za różnica czy naprawiasz wzmacniacz wbudowany, czy zewnętrzny klocek? :)

I żeby nie było - masz rację: komputerówki to nie jest hi-fi i lepszy jest zestaw stereo za trochę wyższą kwotę (używany). Ale często to co oferują ludziom wystarczy.

To solo 9c -pierdzielnie jak trzeba. A r2600 też walną z impetem. Ja r1600 w pokoju 4.80m na 5.20 nie odkręciłem powyżej 70% a i wtedy żona się darła że oszalałem.

Edit 2. Jak chcesz głośniej to altusy i jakiś wzmacniacz za 150. Ale lepiej nie będzie. Będzie w ciul głośno, ale to nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh rozumiem ze naprawiałeś jakieś kolumny ? Wiesz ile zachodu potrzeba na kupienie tego co tam montują ? czy zakładasz wymianę parami ?:D:P

Lutowałeś kiedyś układ ? pcb w starych ma więcej miedzi niż te nowe zabawki, szybciej coś zepsujesz w takich zabawkach niż w klockach dużego audio.

 

Ale tak jestem stary zepsuty zgred audio:D:P i więcej tu nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie obrażaj się :)

Poza tym nie każdy kupuje sprzęt z chęcią/zamiarem grzebania w nim.

No i dajmy szansę chińczykom, może aż tak się nie sypią :) w końcu staxa kupili :P

Edit: @up

problem polega na tym, że mierzysz wszystkich swoją miarą :)

Lutowałem to i owo, ale nie w audio - bawiłem się w robotykę.

I wiem, że jak mi się coś sypnie w audio, to nie mam czasu i sprzętu żeby się z tym babrać - zaniosę do szpenia, a to już jego problem jak to polepi. Dla mnie ma grać.

Ja sam, podobnie jak Ty do muzyki nie chcę tych głośników - one są do ogólnego relaksu przy tv. Osobno kupuję monitory jbl z dac do nich. Ale w budżecie 500-900 zł microlab/edifier imo są nie do ugryzienia. Słyszałem kilka potencjalnych "killerów" za około 700zł za zestaw i pomijając walory estetyczne, różnicy nie było.

A i jeszcze jedno - edifiery obudowę mają nie gorszą od 8 razy droższych adamów (tylko obudowę, żebyś mnie heretykiem nie okrzyknął :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytałem waszą dyskusję to stwierdziłem że chyba na razie pozostanę przy swojej starej wieży Sharpa.

Jak sobie uzbieram to kupię sobie Marshall Stanmore i będę miał all in one w najładniejszym opakowaniu jakie w życiu widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wszystko, ale przeskakując z 50W na 40W nie wydaje mi się żebym nagle poczuł dużo więcej mocy ..

Bo moja stara wieża Sharpa ma 50W więc tak na oko liczę że nie ma sensu kupować coś co ma mniej W żeby było głośniej, więcej mocy itp. prawda?

Edytowane przez erelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Microlab Solo6c i słucham ich maksymalnie na poziomie 40/60. Więc głośność nie jest problemem. No chyba że mieszkasz w domu w szczerym polu i chcesz zrobić dyskotekę, ale i do tego myślę że by się nadały. Co do jakości dźwięku to zależy kto jakie ma wymagania, mi wystarczają. Za 500 zł nie ma co wybrzydzać za bardzo, tym bardziej jak się nie ma dobrego pomieszczenia (u mnie jest to mały pokój). Jakbym miał teraz do salonu kupować to pewnie bym wziął Solo7cNew na podłogę za 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zainwestowałem w Edifier R2600 uzywki za 400 + standy za 300 (diy od producenta głosników, plyta na kolcach, 2 metalowe róry wypelnione piaskiem kapke to waży) odpowienie ustawenie w pokój jakoś 4x5m źródło to fiio d03k lub cd radmor gra to lepiej niż się spodziewałem na standach zdecydowanie lepiej niz na biurku które całe rezonasowało, miałem też 2 radmory i jakieś stare tonsile do nich ale niestety przez sytuacje ekonomiczną kraju w czasach ich produkcji odbiegają znacznie od zachodnich lub innych zagranicznych konstrukcji.

Oczywiście taki zestaw to nic w porownaniu do zestawu lampa + kolumny ale pomiedzy kwotą 500 zł a kilka tyś lub kilkadziesiąt też jest przepaść.

 

Ogolnie to polecam Edifier r2600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności