Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 300 zł, czytaj opis :)


Squesher

Pytanie

Witam wszystkich :)

 

Naczytałem się już w cholerę recenzji i testów o słuchawkach, ale wciąż nie mogę znaleźć odpowiednich dla siebie. Ciągle jakieś watpliwości, a jak już miałem upatrzone to się okazało że telefon ich nie udzwignie. Obecnie mam leciwe już JVC HA-S360, grają wg mnie naprawdę przyzwoicie, ale izolacja jest średnia. Chciałbym kupić teraz słuchawki, jak w temacie, do 300zł, o następujących cechach:

- nauszne - zamknięte, nie półotwarte jak obecne JVC,

- niska impedancja - używane będą głównie mobilnie, z telefonem LG G2, więc nie ma tu wielkiej mocy do napędzenia wymagających słuchawek,

- stosunkowo dobra izolacja - nie muszą wygłuszać totalnie otoczenia, ale chciałbym żeby choć trochę izolowały. Właściwie ważniejsze jest to, żeby otoczenie nie słyszało czego ja słucham, nie lubię przyciągać uwagi innych,

- głównie do popu, trochę łagodnego rocka, sporo popwych ballad, nieco muzyki klasycznej, bluesa, jazzu, soulu, aczkolwiek zdarzy się słuchać również rapu czy czegoś z mocniejszym basem, tak więc praktycznie wszystkiego...

 

Rozglądałem się sporo i na co zwróciłem uwagę:

- Brainwavz HM5 - chciałem już kupować ale mają za dużą impedancję,

- CAL! - podobno po recablingu dobre ale to nie moja bajka, więc odpadają,

- SHURE SRH-240 lub SRH-440 - najbardziej mnie przyciągają, ale martwi mnie to że może w nich być za mało basu,

- Takstar HD2000 - podobno w miarę, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać,

- Sennheiser 439 lub 449 - możecie powiedzieć czy warto się w nie pakować? bo różne opinie krążą w sieci...

- Superlux HD seria 600 - ale raczej nie za bardzo nadają się na mobilne słuchawki, a i kabel jest skręcany i za długi.

 

Pewnie byłoby więcej słuchawek na które zwróciłem uwagę, ale te pamiętam na chwilę obecną. Podrzućcie jakieś typy, może coś przypadnie mi do gustu :) Napiszcie też pare słów na temat waszych typów odnośnie moich wymagań.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc ;)

 

edit. fajnie by było gdyby miały w miarę soczysty bas, ale nie kosztem górnych częstotliwości. Nie chciałbym żeby bas zagłuszał resztę pasma.

Edytowane przez Squesher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Byłem dzisiaj w mediamarkt, przesłuchałem chyba z 15 różnych słuchawek. Ogolnie mają tam mało modeli z półki cenowej ok. 250zł, większośc to +350zł. Chciałem zobaczyć Philips SHO5300 O'Neill, ale na moje nieszczęście w sklepie ich nie mieli... Szkoda. Przesłuchałem za to sporo innych, z różnych przedziałów cenowych, ale najbardziej do gustu przypadły mi Fidelio L1 i M1. Fakt, słuchawki te mają zupełnie inny charakter niż napisałem wyżej w wymaganych cechach, a szczegolnie odbiegają cena :P Wróciłem do domu, zacząłem szukac i oczywiście L1 są strasznie drogie, chociaż są na allegro używki w bdb stanie za 650zł. Jednak znalazłem powystawowe Fidelio M1 za 250zł ze sklepu, z gwarancją na 2 lata i wziąłem je :) Boje się że się na nich przejadę, ale cóż ;/ podobno bass się nieco zlewa czasami, a wysokie tony na których tak bardzo mi zależało nie są najczystsze i nieco oddalone, ale postanowiłem spróbować. Najwyżej do nieco bardziej klasycznej muzyki będę używał starych JVC :) Pozdrawiam

 

btw. na allegro ciągle jest jedna para fidelio m1 do wzięcia, w zestawie nie ma jednego kabelka z mikrofonem, ale jeśli to nie problem to wydaje mi się ze cena jest naprawdę atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności