Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte wokółuszne + DAC/AMP 800 - 1200zł


chilli

Pytanie

Klamka zapadła, kobyłka u płotu, wymieniamy całe audio. ;)

Do tej pory słuchałem combo Taksy Pro80+FiiO E07K. Zestaw odpowiada moim oczekiwaniom pod wieloma względami, jednak w dynamicznych utworach brakuje mi rozdzielczości i punktowej mocy perkusji. Preferuję przewagę basu nad ostrą górą. Izolacja również winna stać na przyzwoitym poziomie.

Słuchana muzyka to dość szerokie spektrum - głównie oparte o instrumenty gitarowe, (rock, post-rock, post-metal, progressive wszelkiej maści, aż po Behemotha) ale nie wzgardzę też brzmieniami elektronicznymi, kroplą jazzu, muzyką filmową (Clint Mansell) i co lepszym popem. Moją muzykę przejżeć można tu: http://www.last.fm/user/marcelpl

Zestaw podpinany jest pod laptopa, głównym źródłem radości jest Spotify Premium. Raz na jakiś czas podpinam się samymi słuchawkami pod telefon, w tym momencie jest to Samsung Galaxy S3.

Szukam rozwiązania półstacjonarnego - na weekendy zabieram je z pracy do domu więc niech się mieści w torbie ;)

 

W temacia DAC/amp jestem mocno zielony, więc zdam się na Waszą wiedzę. Słuchawki, które zwróciły moją uwagę, to:

 

- Sennheiser Urbanite XL

- Yamaha Pro400

- ATH-M50

- Beyery DT770 Pro 32 Ohm

- Beyerdynamic Custom One Pro
- Shure SRH840
.. Ze wskazaniem na Urbanite'y.
Będę wdzięczy za wskazanie jakie DAC/ampy najlepiej zgrywają się z proponowanymi przez Was słuchawkami.
Pozdro! :)
Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aczkolwiek ja bym nie brał DT770 w wersji 80 ohm do muzyki, którą zaproponowałeś. IMO za duża V-ka jest na nich. W elektronicznej niszczą ilością basu :P

Celowałbym w wersję 250 ohm, bo kosztuje tyle samo, a rock nie jest na nich katorgą (chociaż ja lubię brzmienie V-kowe, więc dla mnie może być coś OK, a dla kogoś, kto woli neutralne brzmienie, zupełnie by to nie 'grało' :) ).

 

EDIT: Ogólnie IMO ilość basu to: DT770 80 ohm >> DT770 250 ohm >> DT990 pro. A większość tutaj zachwala 990'tki za bycie basowymi i v-kowymi :P Więc wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie czy warto dorzucić 300zł do Sennków względem DT770:)

 

Sennki będą na pewno bardziej portable ;) Dostajesz takie dwa w jednym. Dla mnie to ważne osobiście, żeby móc wygodnie słuchać ich poza domem, ale to kwestia bardzo indywidualna.

Edytowane przez Kalman94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności