Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte do domu, do 600 pln z dobrym basem


tomthomas

Pytanie

Witam,

 

Obecnie posiadam otwarte AKG K514 MKII, są dobre do pewnych odsłuchów jednak jak dla mnie góra zbyt mocno kuje w uszy i basu jest zdecydowanie za mało.

 

W związku z tym od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu zamkniętych słuchawek z dobrym basem ze względu na muzykę którą słucham. Elektronika ale również inne gatunki więc tutaj nie jestem ograniczony. Lubię słuchać tego co jest dobre, jednak wracając do tematu.

 

Mój budżet to do 600 pln. Naczytałem się wiele recenzji, przeszukałem wszystkie tematy na forum i dalej nie jestem zdecydowany. Niestety ciężko mi posłuchać słuchawek w sklepie jako, że wybór jest dość ograniczony w naszym pięknym Szczecinie.

 

Zależy mi dobrym i głębokim basie jednak nie zalewających średnicy. Lubie również słyszeć wszystkie inne instrumenty w utworach. Słuchawki będą grały na laptopie z integrowaną kartą dźwiękową oraz ze wzmacniacza lub amplitunera.

 

Tutaj są moje typy, proszę Was o obiektywną ocenę:

  1. Beyerdynamic Custom One Pro
  2. Beyerdynamic DT 770 Pro 32 Uhm
  3. Audio Technica ATH-M50
  4. Brainwavz HM5
  5. Soundmagic HP100 rev.2
  6. Shure SRH840

I co teraz wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Chętnie podepnę się pod temat, a mianowicie chciałbym ewentualenie dołożyć i kupić np. Denony HP 1000 lub Pionieer HDJ 1500.

Może się ktoś odnieść do moich typów? Warto dopłacić czy któryś model słuchawej przedstawionych przez Was im dorównują przez co nie warto przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musiałem sobie dać trochę czasu i jestem prawie przekonany do ATH-M50. Jednak jest natomiast jedno ale. W podobnej cenie możemy również kupić Beyerdynamic DT 770 Pro 32 Ohm. Czy ktoś mógłby doradzić?

 

Czytałem wiele i jak zwykle to bardzo zależy od własnych preferencji jednak dużo osób piszę o większej wygodzie użytkowania Beyerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja polecę Tobie :

1- Beyerdynamic Custom One Pro - studyjny sznyt z pierwszorzędnym basem dla ciebie, super wysokie i średnica . Niesamowite tłumienie odgłosów zewnętrznych .

Są teraz w przecenie z ponad 800 zł na lekko ponad 500 ^_^

2- Marshall Monitor Black -bas referencyjny w tej cenie , przestrzeń , średnica i soprany ...zdecydowanie lepiej od niektórych słuchawek do ok 1200 zł .

Dwa brzmienia poprzez demontowalny( ciepłe i ostrzejsze) filtr .Dodatkowo odpinany kabel .

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, to jest masakra jakaś. Brak możliwości odsłuchu i bazowanie tylko na opinii innych. Im człowiek więcej czyta tym mniej wie.

 

Już miałem kupować Custom One Pro (były już w koszyku i miałem zrobić przelew) kiedy znalazłem wątek jak inni zachwalają ATH-M50 i jak bardzo hejtują COP jak to jeden użytkownik tego forum powiedział za kartonowy zamulony dźwięk. Ze względu na wygodę natomiast wiele osób poleca DT 770 PRO 80 ohm - jednak będzie je troszkę ciężej napędzić z urządzeń przenośnych względem dwójki pozostałych.

 

COP oraz M50s są w granicach 530 pln. 770 ciutkę droższe ale na wielki plus przemawiają welurowe pady i wygoda.

 

Tak jak wspomniałem, używam laptopa oraz zestawu gramofon + amplituner.

 

I bądź tu człowieku mądry ;-) Nie oczekuję konkretnej sugestii co wybrać (chociaż chciałbym), chodzi mi raczej o to jaki jest ogromny wybór i każdy ma swoje własne subiektywne zdanie. Mam wielką nadzieję w końcu coś kupić (chyba żony zapytam, który słuchawka najładniejsza i na tym będę bazował ;-)

 

Dzięki za wytrwałość ludzie i fachową pomoc. Prawdziwa kopalnia wiedzy te forum.

 

My two cents.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze jest to, że 90% sprzętu jest na zamówienie, gdzie nie ma możliwości jego przetestowania itp :/

 

Ja może dzisiaj w końcu podjadę posłuchać jedynego do posłuchania modelu Shure SRH 750dj. Ponoć świetne słuchawki, które są dobrej klasy pokroju Denona HP1000/HP700, Pioneera HDJ 1500, gdzieś był test że szurek lepiej brzmi niż wspomniane DT770.

Miałem kilka dni w domu DT770 250tke od kumpla, generalnie jakoś specjalnie mnie one nie urzekły, zobaczymy co pokażą szurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie się udało wyrwać nówki denon dn hp700 za 4stówki :)

W porównaniu np do Shure shr 750dj są o wiele lepsze pod kątem wygody, wytłumienia czy nawet samego brzmienia, ale na odsłuchu wiadomo basiaste są bo nie wygrzane. Szkoda że nie udało mi się znaleźć hp1000, są powystawowe w media w zabrzu, ale za 999 i minimalna cena jaką wynegocjowałem to 799zł. Dodam że denon mi napisał że hp700 nie są już produkowane od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio też wybierałem słuchawki. Wysłałem maila do audiomagic.pl (miałem najbliżej ) w sprawie negocjacji ceny. Poszedłem na odsłuch i wyszedłem z HM5, które wyszły mnie 460 zł. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, jednak nie miałem styczności z innymi sprzętami, więc lepiej nie bd się wcielał w rolę eksperta. Z FiiO e10k basu mi nie brakuje, choć na ustawieniu Bass off jest go trochę za mało. PS: przypominam o rabatach dla forumowiczów, zawsze można jeszcze próbować coś wytargować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdzie można kupić Yamaha Pro 400 poniżej 600zł? Albo ahd600?

yamahy można w tych granicach dostać nowe. Denony faktycznie drogo. K545 ssego czasu na thomann.de były w fajnej cenie, ale przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odgrzebuję temat. Testowałem, przymierzałem oraz trochę słuchałem - wiele razy już byłem pewny zakupu ;)

 

Jeśli chodzi o wygodę to najbardziej podobają mi się Beyery DT 770 PRO 80 Ohm. To co mnie jednak martwi to bardzo wycofana średnica oraz czasami kłujące wyższe.

 

Będę słuchał głównie z integry / czasami smartfona ale słucham również z gramofonu, który jest podpięty pod amplituner Denona AVR-1705. W przyszłości być może zainwestuje w jakiś bardziej sensowniejszy wzmacniacz pod mój zestaw lub wzmacniacz słuchawkowy.

 

Nie chodzi mi wyłącznie o same basy, fakt słucham raczej szeroko pojętej elektroniki ale nie gardzę również innymi gatunkami takimi jak jazz, klasyczna czy rock. Lubię dobrą muzykę niezależnie od gatunku. Idealnie byłoby mieć zamknięte naturalna z podbiciem basu. Czytałem wiele o DT 990 tylko, że są otwarte i niestety w moim przypadku odpadają.

 

Cały czas zastanawiam się jeszcze nad Takstarami Pro 80 (lub hyperx cloud.. jak zwał tak zwal ;) lub HD6000 polecanymi tutaj masowo. M50x również kuszą tylko moim zdaniem mniej wygodnę od 770 - to jest tylko moja subiektywna opinia po kilkuminitowym odsłuchu.

 

Wolałbym jednak kupić coś z welurami dlatego tak kurczowo trzymam się tych 770.

 

Eh.. doradzicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat do zamknięcia.

 

Przyszły właśnie DT 770 PRO 80 Ohm. Dają się spokojnie napędzić za pomocą laptopa, smartfona i innych przenośnych źródeł.

 

Przy połączeniu ze wzmaniaka / amplitunera oczywiście dźwięk jeszcze bardziej na plus jeśli chodzi o kontrolowanie basu.

 

Spostrzeżenia: jeśli chodzi o wygląd oraz budowę to jest to co lubię najbardziej. Niemiecka jakość, solidne bez zbędnych wodotrysków.

Dźwięk: faktycznie basowe oraz dość mocno zaznaczona góra. W porównaniu z obecnymi otwartymi to jak niebo i ziemia jeśli o doznania. Pożyjemy, zobaczymy ;)

 

Dziękuję wszystkim za rady i pomoc. Tak jak ktoś wspominał, nic nie zastąpi odsłuchu na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności