Skocz do zawartości
  • 0

Doki z dobrą izolacją po SM E10 do 300 zł


etan

Pytanie

Koledzy pomóżcie,

 

Posiałem gdzieś swoje Soundmagici E10, których brzmienie było dla mnie optymalne, więc pobiegłem do mp3 store i doradzono mi w podobnym przedziale cenowym Cresyny C740S. Po odsłuchu stwierdziłem, że brzmienie ich pasuje mi i dobrze zgrywa się z moim Cowonem J3. Do tej pory wszystko jest ok, natomiast martwi mnie cholernie fakt, że w C740S dżwięk dość poważnie wycieka na zewnątrz. W sklepie podczas odsłuchu niestety oczywiście nie byłem w stanie tego stwierdzić...

Właściwie próbowałem i 2 rozmiarów stockowych silikonowych nakładek i pianek Comply, które dorzuca producent - niestety efekt wyciekania dźwięku na zewnątrz jest niemal na tym samym poziomie we wszystkich przypadkach. Dźwięk ucieka nawet przy dość niskim poziomie głośności...

 

Jako, że słuchawki będą używane w pracy w biurze, gdzie nie chciałbym przeszkadzać kolegom podczas pracy, niestety Cresyny muszą iść na sprzedaż, bo mp3 store zwrotów nie przyjmuje :/

 

Stąd też decyzja o kupnie kolejnych doków została właśnie podjęta. Przede wszystkim oczywiście zależy mi na:

 

-dobrej izolacji od otoczenia oraz niewyciekaniu dźwięku na zewnątrz

-dobrym basie, jako że słucham szeroko pojętej elektroniki oraz rapu

-wygodzie przy dłuższym odsłuchu

-małej awatyjnośći, chciałbym nacieszyć się nimi dlużej

 

Źródłem będzie Cowon J3, budżet do 300 zł (z możliwością niewielkiej elastycznośći), rozważam tylko NOWE.

 

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli dołożysz trochę to kupisz Shure SE215. Izolacja na wysokim poziomie i dźwięk nie wycieka. Zostaje Ci sprawdzić jak zgrywają się z Cowonem bo tego niestety nie wiem.

 

Myślałem właśnie o nich, ewentualnie jeszcze Audeo PFE 012, tyle, że nie wiem jak z izolacją w nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

apropo se215 to mialem z nimi okazje dluzej obcowac w polaczeniu z cowonem c2. zestaw dawal dzwiek dosc specyficzny (szurki juz inaczej brzmialy np w polaczeniu fiio x3) - dlatego koniecznie przesluchaj przed zakupem jesli masz taka mozliwosc

wszystko brzmialo sztucznie, plastikowo, tłusto i bardzo bardzo ciemno z tym ze najgorzej brzmiala srednica bo byla mocno wypchnieta (natarczywa, glosna) i plastikowa a wspaniale brzmialy basy - o pieknej fakturze calkiem duzej ilosci takze nawet jak troche wycieknie to sie nic nie stanie;) a izolacja naprawde niezla jesli chodzi o doki to maja najleprzy stosunek poziomu izolacji do wygody z tych ktore znam

Edytowane przez Brombo Turtle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na Audeo założysz Comply P, to będziesz miał wybitną izolację w obie strony. Na standardowych gumkach na zewnątrz praktycznie nic nie wycieka, ale już szum miasta słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na Audeo założysz Comply P, to będziesz miał wybitną izolację w obie strony. Na standardowych gumkach na zewnątrz praktycznie nic nie wycieka, ale już szum miasta słychać.

Ok, a jak z J3, zgraja sie myslisz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam J3, choć ktoś na forum chwalił takie połączenie.

Tylko czy Audeo podejdą po przesiadce z E10? Tu może być gorzej, choć Comply P nieco kieruje je w rozrywkową stronę brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

J3 jest jednym z uniwersalniejszych grajkow jakie znam, bo softem mozna fajnie sterowac charakterem, bez znacznych ubytkow jakosci.

Ale faktycznie nie wiem czy audeo to nie bedzie szok po e10. Najlepiej przesluchaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nu force 700x? Tez mi chodza po glowie.

Myslalem tez o in-ear momentum.

 

Problem polega na tym, ze nie ma gdzie dokow polsuchac, w mp3 store bardzo wybrane modele jedynie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktos cos jeszcze moze polecic? Narazie tylko Shure SE215 padlo :) Nie wierze, ze nic ciekawego wiecej nie da sie kupic:

 

-dobra izolacja przede wszystkim

-muzyka rap/elektroniczna w polaczeniu z J3

-dobry bas

-wygoda i w miare mala awaryjnosc (choc psujem nie jestem)

-budzet 300 zl +-

 

:)

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do audeo zamiast comply lepszym wyborem są oliwki od shure. Dużo bardziej trwałe od pianek.

Oliwki dodają trochę więcej dołu ale to poprzez lepszą izolację. Która w tym połączeniu jest bardzo dobra. Przypuszczam, że w SE215 jest podobna.

Ale tutaj jest pewna rozbieżność bo Audeo a Shure to dwie całkiem przeciwne szkoły grania.

J3 jest o tyle fajnym grajkiem, że można go sparować z większością słuchawek poprzez zmianę jego brzmienia ( BBE ładnie zmienia brzmienie pod konkretne słuchawki).

Pytanie tylko w którą stronę grania chcesz iść armatura czy przetwornik dynamiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za rady. A gdyby tak skupic sie tylko na dobrej izolacji? Z tego co zauwazylem i z tego co piszecie J3 powinien sie zgrac z wiekszoscia sluchawek, stad moze jako glowne kryterium wezmy izolacje. Oczekuje conajmniej takiej jaka dawaly mi E10 :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry, dopiero teraz zauwazylem, ze se215 to konstrukcja over ear - stad napewno odpada.

 

Poleccie cos jeszcze.

 

Czytalem o Brainwavz M2 lub Nuforce NE-700x i o ile powinny byc zadowalajace pod wzgledem basow, to nie wiem jak z izolacja w nich, wypowie sie ktos?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mialem wiecej szczescia - najleprzy seal i najleprze tlumienie jakie znam w dokanalowkach. seal byl na tyle dobry ze moglem swobodnie machac lbem, jesc itp i bardzo brakuje mi tego w innych modelach. ale niestety te gumki sie z czasem zurzywaja i wtedy robi sie faktyczanie lipa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności