Skocz do zawartości

DAC do Grado 325e.


efrin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam słuchawki Grado 325e i zastanawiam się nad zakupem odpowiedniego źródła, które będzie podłączone do komputera stacjonarnego. W tym momencie głównym źródłem jest karta x-fi xtreme music oraz Sansa Clip Sport. Chciałbym wydać na nowe zabawki max ok. 800zł :)

 

Rozmawiałem z pracownikiem sklepu mp3store i polecił mi DAC Dragonfly oraz Audiotrak Prodigy Cube (+ wymiana opampów). Obie opcje wydają się być bardzo ciekawe :) Jeszcze pod uwagę wziąłem Asus Xonar ST, który ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i również ma możliwość wymiany opampów.

 

Co moglibyście polecić? Proszę o pomoc w zakupie :)

Edytowane przez efrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś ukrócić w swoich słuchawkach a co wyeksponować?

 

1. Chciałbym jeszcze poprawić scenę, dodać więcej przestrzeni i oddzielenia poszczególnych instrumentów.

2. Dobrze by było dodać trochę basu, ale tylko w niewielkim zakresie, bo tylko w niektórych momentach go brakuje. Nie chcę żeby dominował nad wszystkimi innymi dźwiękami.

 

Zależy mi na pewnym balansie :)

 

Nie wiem czy to wystarczający opis, ale w razie czego to proszę mnie dodatkowo nakierowywać, bo nie mam żadnego dobrego punktu odniesienia w tym momencie :)

 

 

 

Z tym słabo, bo nie wysyłają do Polski (również z amazon.co.uk) :(

Edytowane przez efrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup na początek wzmacniacz do karty, przecież zła nie jest.

Grado z czasem grają lepiej, dla basu możesz dokupić gąbki od HD414

 

Nie chce mi się bawić w zmiany gąbek, chyba mam gdzieś w szafie tego typu z sr60i.

Pozostaje problem tego wzmacniacza do karty, nadal ciężko coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, podłącze się pod temat: od kilku dni posiadam Grado sr325i , ale na razie mam podłączone tylko do MacBooka. Jakość dźwięku jest nieco lepsza niż na gołym MacBooku i Grado SR60i.

 

Chciałbym jednak trochę wzmocnić dźwięk, nadać mu większej głębi i wyrazistości. Myślałem na razie o czymś niedużym (z uwagi na ograniczony budżet) i pomyślałem o FiiO E10K, którym wielu recenzentów naprawdę się zachwyca.

 

Nie jestem audiofilem, ale lubię docenić dźwięk dobrej jakości. Czy uważacie, że podłączenie FiiO - Macbook - Grado będzie dobrym rozwiązaniem? Wzmocni i ulepszy się trochę dźwięk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności