Skocz do zawartości

Mikroforum608


mateoJazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Posiadam wzmacniacz Mikroforum608. Wzmak został delikatnie poprawiony zgodnie z zaleceniami jego twórcy. Wymienione zostały kondensatory, diody prostownicze oraz opamp-y. w tej chwili siedzą tam OPA604. Jednak ostatnio miałem pożyczony od kumpla malutki chiński wynalazek Phiree Mini Ear i mimo ogólnego wrażenia, że był gorszy to zauważyłem, że miał jakby troszeczkę bardziej szczegółową górę. Czy macie jakiś pomysł na poprawę góry w forumie ? Twórca polecił mi dwa rodzaje opampów z czego udało mi się kupić właśnie OPA604, polecany był jeszcze OPA132. Czekam na wasze zdanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki jak to w środku wygląda to może coś się pomyśli :) Najważniejsze jest zasilanie. Wg mnie najlepiej bezpośrednio pisać do konstruktora, jego projekt więc wie co można zrobić lepiej.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam. Po 15tej jak wrócę z pracy.


Zapodam linka do Google Drive za moment. Nigdy nie wstawiałem zdjęć na forum więc nie wiem jak to się robi. Mam nadzieję, że zobaczysz to co chciałeś zobaczyć i odpiszesz.


https://drive.google.com/folderview?id=0B_efV0V7nq0vV01SUXFoRHRuMU0&usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że nie opłaca się przerabiać tego wzmaka. Odkładaj pieniądze i za rok kup coś konkretnego. Jest sporo rzeczy, które w teorii mogłyby pomóc, ale w praktyce to nie wiem czy by się opłacały.

Trochę boli, że zasilanie jest na tej samej płytce co reszta wzmaka, tak to byś mógł kupić gotowy moduł zasilania na najlepszych stabilizatorach i podmienić.

 

Jeżeli nie chcesz zbytnio grzebać to możesz spróbować wlutować mały kondensator o pojemności 0.1uF ceramiczny typu C0G między + a - zasilania każdego z op-ampów, w Polsce łatwiej dostać 0.1uF foliowy. Do tego bym wymienił kable sygnałowe na zwykłą skrętkę CAT-5, która ma lepszą charakterystykę od każdego "komercyjnego" kabla. Sygnał i masa powinny być ze sobą poskręcane (standardowo w CAT-5 masz je poskręcane) dla lepszych parametrów.

Cena 1 zł za metr a trudno to pobić.

 

Czy ma to sens? Ma, ale czy to będą słyszalne zmiany to głowy nie dam.

 

Druga sprawa - używanie opa604 czy opa2134 bezpośrednio do napędzania słuchawek to słaby pomysł, te układy nie mają wystarczającej mocy. Po obciążeniu słuchawkami nie dość, że się dławią to dodatkowo zniekształcenia są większe.

Tania opcja - kup 2 sztuki JRC4556 po 1 zł/szt. na avt.pl, droższa opcja - kup 2 sztuki AD8397 i polutuj je na adaptery - to są szybkie układy, na adapterach nie będą działać optymalnie, koniecznie będziesz musiał polutować wspominany wcześniej kondek. AD8397 odradzam do tego projektu, kup sobie JRC4556, to są bardzo dobre i niedoceniane kostki.

 

Chcesz iść dalej? Odetnij sekcję zasilania od op-ampów i podczep do nich to:

 

http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/50-17uv-ultralow-noise-dac-power-supply-regulator-1215v-1a.html

 

później wymień trafo na toroida a taniego potka zastąp drabinką.

 

Czyli tak jak w moim pierwszym zdaniu - szkoda się babrać, podobno fatso robi dobre klony lehmana za małą cenę, nowy twór na forum o nazwie "Zenek" (tak? przepraszam jeżeli nazwę przekręciłem :) ) też powinien dać radę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę chciałem kupić Takstary, które masz, ze względu na sceniczność, że tak to nazwę a o której czytałem. Byłem na etapie poszukiwań i zastanawiałem się jak grają. To było dwa dni temu :). Posiadam HD518 i wziąłem od kumpla Hi2050 i po powrocie do swoich nie mogłem się pogodzić z faktem, że mam tak czerstwy bas i górę, jakbym słuchał w piwnicy. Dodam, że nie chciałem wydawać dużo kasy. Swoje kupiłem za 200pln w stanie zużytym. Hi2050 mają dla mnie za ostrą górę a to co lubiłem w swoich nausznikach w tych nie znalazłem. Były bardzo analityczne i powiedziałbym, że tnące uszy jeśli chodzi o górę w niektórych utworach. Nie budowały też przestrzeni wg mnie. Wiadomo co kto lubi. Zastanawiałem się na co zmienić. Chciałem zachować dobre zejście basu i prezentację do przodu (Hi2050 grały nie za szeroko na boki a do przodu słabo dla mnie). Byłem gotowy na zmianę. Zacząłem szukać. Wiedziałem, że z opisów brzmienie HD598 by mi podeszło.Do momentu aż znalazłem to: http://www.headfonia.com/sennheisers-new-hd558-and-hd598/3/ i to: http://www.head-fi.org/t/609634/hd-518-teardown-with-a-shocking-twist. Z opisu wynika, że przetwornik jest taki sam w całej serii. Cały bajer polega na konstrukcji grilla. Moje wyglądają wewnątrz po usunięciu grilla jak HD598. Zatem do roboty bo leszcze z Headfi tego nie zrobili. Wymontowałem grille i co? Nigdy nie miałem okazji posłuchać HD598 nie będę do nich porównywał. Uznam, że ten mod naprawia rzeczy, które powinny mieć HD518. Ze swojej strony napisałem do Senn czy można kupić sam griil, skoro sam grill te słuchawki.Wszystkie części pasują od HD558/559 Zakupiłem już welurowe pady od 558 co by pasowały kolorystycznie. I czekam. Co na to powiesz ? Mądre to ? Przypuszczam, że HD600 dobrze napędzone byłoby moją nirvaną.


Czyli sam napęd dupy nie urywa.

088.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modowania słuchawek to pytanie nie do mnie - nie mam doświadczenia w tej dziedzinie :) Wiem tylko, że to dosyć powszechne u Sennheisera żeby tańsze modele na siłę "upośledzać", np. HD555 względem HD595 różniły się tym, że z tyłu grilla miały przyczepiony kawałek pianki (czy jakiegoś innego tworzywa), przez co inaczej (gorzej) grały. Ja bym HD600 w ciemno nie kupował.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

 

Co do modowania słuchawek to pytanie nie do mnie - nie mam doświadczenia w tej dziedzinie :) Wiem tylko, że to dosyć powszechne u Sennheisera żeby tańsze modele na siłę "upośledzać", np. HD555 względem HD595 różniły się tym, że z tyłu grilla miały przyczepiony kawałek pianki (czy jakiegoś innego tworzywa), przez co inaczej (gorzej) grały. Ja bym HD600 w ciemno nie kupował.

Tak samo jak 558 względem 589 kawałek "czegoś" plus grill. A wypowiesz się odnośnie TS671 ?


Moje zdanie jest takie, że nie opłaca się przerabiać tego wzmaka. Odkładaj pieniądze i za rok kup coś konkretnego. Jest sporo rzeczy, które w teorii mogłyby pomóc, ale w praktyce to nie wiem czy by się opłacały.

Trochę boli, że zasilanie jest na tej samej płytce co reszta wzmaka, tak to byś mógł kupić gotowy moduł zasilania na najlepszych stabilizatorach i podmienić.

 

Jeżeli nie chcesz zbytnio grzebać to możesz spróbować wlutować mały kondensator o pojemności 0.1uF ceramiczny typu C0G między + a - zasilania każdego z op-ampów, w Polsce łatwiej dostać 0.1uF foliowy. Do tego bym wymienił kable sygnałowe na zwykłą skrętkę CAT-5, która ma lepszą charakterystykę od każdego "komercyjnego" kabla. Sygnał i masa powinny być ze sobą poskręcane (standardowo w CAT-5 masz je poskręcane) dla lepszych parametrów.

Cena 1 zł za metr a trudno to pobić.

 

Czy ma to sens? Ma, ale czy to będą słyszalne zmiany to głowy nie dam.

 

Druga sprawa - używanie opa604 czy opa2134 bezpośrednio do napędzania słuchawek to słaby pomysł, te układy nie mają wystarczającej mocy. Po obciążeniu słuchawkami nie dość, że się dławią to dodatkowo zniekształcenia są większe.

Tania opcja - kup 2 sztuki JRC4556 po 1 zł/szt. na avt.pl, droższa opcja - kup 2 sztuki AD8397 i polutuj je na adaptery - to są szybkie układy, na adapterach nie będą działać optymalnie, koniecznie będziesz musiał polutować wspominany wcześniej kondek. AD8397 odradzam do tego projektu, kup sobie JRC4556, to są bardzo dobre i niedoceniane kostki.

 

Chcesz iść dalej? Odetnij sekcję zasilania od op-ampów i podczep do nich to:

 

http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/50-17uv-ultralow-noise-dac-power-supply-regulator-1215v-1a.html

 

później wymień trafo na toroida a taniego potka zastąp drabinką.

 

Czyli tak jak w moim pierwszym zdaniu - szkoda się babrać, podobno fatso robi dobre klony lehmana za małą cenę, nowy twór na forum o nazwie "Zenek" (tak? przepraszam jeżeli nazwę przekręciłem :) ) też powinien dać radę.

 

Pozdrawiam.

Takie rzeczy jak piszesz odpadają. Za dużo kasy bym utopił w nie wiadomo co. Poszukam czegoś lepszego. Tylko na miłość boską jak takie chińskie coś z zasilaczem za 5pln mogło zrobić taką różnicę ? W ten układ wpakowałem 5 dych. Możliwe, że niepotrzebnie chociaż od TL072 to ten wzmak gra po modach znacznie lepiej.

Edytowane przez mateoJazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim chińskim czymś piszesz? Co do TS-671 to masz temat na forum, jak lubisz dobry i mocny bas to odpadają.

Z pierwszego pstu: Phiree Mini Ear. Możliwe, że teraz po rozebraniu słuchawek jeszcze by odskoczył od foruma.

Edytowane przez mateoJazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mam szukać za nieduże pieniądze ? Powiedzmy 300 pln.


Ten wzmacniacz ma mocny układ, TPA6120A2 ma siłę żeby uciągnąć słuchawki, opa604 nie jest przeznaczony bezpośrednio do takich obciążeń.

 

Ten wzmacniacz ma mocny układ, TPA6120A2 ma siłę żeby uciągnąć słuchawki, opa604 nie jest przeznaczony bezpośrednio do takich obciążeń.

Jaki Ty masz wzmak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/123695-wzmacniacz-sluchawkowy-zenek/

 

Pogadaj z Perulem.

 

 

 

Jaki Ty masz wzmak ?

 

Aktualnie mam "zapasowy" wzmacniacz na 2 kostkach JRC4556AD zasilany z dwóch dużych akumulatorów żelowych. Wszystko na bardzo dobrych podzespołach, których nawet nie ma we wzmacniaczach za ponad 10 tysięcy złotych. Taka zapasówka cały czas u mnie gra bo główny projekt cały czas zmieniam. Aktualnie czekam na części, pcb nowego wzmaka mam zaprojektowane, w styczniu będę miał kasę to zamówię płytkę i polutuję. JRC4556 daje radę, nie jest to wypas ale bardzo równa i tania kostka.

 

Fioo E09k mam ale jest dźwiękowo tak beznadziejne, że służy mi tylko do napędzania głośników przy oglądaniu filmów.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności