Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki | Dokanałowe | Rock/Metal | źródło Cowon E2 | do 150 zł | pr


krystian987

Pytanie

Witam wszystkich. jako, że moje brainwavz m1 uległy awarii, postanowiłem zakupić coś nowego. Powracają oczywiście stare dylematy. Ciężko jest bowiem wybrać coś samemu spośród masy produktów, nie mając jednocześnie dużej wiedzy teoretycznej nt. brzmienia. Zdaję sobie sprawę, że większość osób, które mają wiedzę unikają odpowiadania na w ten sposób sformułowane prośby o pomoc i doradzania czegokolwiek. Zaznaczam więc na wstępie, że nie będę miał do nikogo pretensji albowiem sam nie wybiorę lepiej. Przechodząc do rzeczy.

 

Słucham przede wszystkim rocka/ metalu, hard rocka, progresywnego rocka (najczęściej stare utwory- lata 70-te; 80-te). Chcę, by to były słuchawki dokanałowe. Odrzucam zwykłe douszne, bo moim zdaniem zbyt słabo tłumią otoczenie oraz co ważniejsze żadne nie trzymają się mojego ucha. Wykluczam także nauszne, ponieważ szukam czegoś bardziej mobilnego i nie bijącego po oczach, z resztą nie mam też pieniędzy na wzmacniacze. Wracając. Wspomniane doki nie muszą dobrze wyglądać. Nie interesuje mnie wygląd tylko brzmienie (jak chyba większość w miarę normalnych ludzi, choć widziałem już na tym forum osoby, które szukały dobrze wyglądających, a niekoniecznie dobrze grających słuchawek.... no cóż). Źródło jakim dysponuję to cowon e2, z tego co widziałem dosyć mocno chwalony na forach, również na forum mp3store. Nie mniej jednak ja mam dosyć mieszane uczucia co do tego playera. W połączeniu ze wspomnianymi wyżej M1 nie dawał mi tego czego szukałbym w muzyce również wyżej wymienionej. Zestaw grał... precyzyjniej określę to własnymi słowami. Bardzo fajnie dawało się słyszeć wokal i talerze, jednak brakowało tego pomruku gitary basowej i "uderzenia z bębna", a więc tego niezbyt nachalnego basu. Ideałem dla mnie byłyby słuchawki, które z połączeniem z ww. cowonem e2 dawały by w miarę dobrze słyszalny wokal (nie przesadnie wyodrębniony), poprawnie wyeksponowaną gitarę i perkusję ale przede wszystkim dobrze słyszalny pomruk gitary basowej i perkusję. Tak jak wspominałem bass jak najbardziej tak ale bez przesady. Nie słucham rapu ani hip-hopu więc nie muszą być jakoś mega nisko grające. Nie mam tez styczności z muzyką elektroniczną, więc scena też jakaś meega szeroka być nie musi lecz fajnie jeśli będzie. Jeśli ktos jeszcze dotrwał do tego momentu, to budżet jaki mogę przeznaczyć wynosi 150zł. Chcę by grały zupełnie odwrotnie jak M1, bo te w połączeniu z cowonem e2 i gatunkami, które preferuję absolutnie nie dawały mi tego, czego szukam. Wiele czytałem przed ich wyborem ale widocznie kiepsko wybrałem w oparciu o dostępne źródło, dlatego teraz próbuję zaczerpnąć Waszej opinii. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli ktoś słuchał cowona e2 i wie jakie słuchawki do niego podłączyć by uzyskać wspomniane efekty, to będzie bardzo dobrze.


P.S Ważne jest również by przyzwoicie tłumiły otoczenie (komunikacja miejska, miasto, rzadziej domowy odsłuch).

Edytowane przez krystian987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak by wypadło połączenie z E2, ale osobiście do metalu w tym budżecie mam Takstary Hi-1200. Wyraźnie lepsze od M1, no i mają solidniejszą podstawę basową, więc tu już byś nie miał problemów.

Tylko grajek nie może mieć podbitego wyższego basu, bo zacznie się zamulanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję. Świetne opinie zbierają te Taskary Hi-1200. Mają również wiele pozytywnych recenzji w oparciu o preferowaną przeze mnie muzykę. Niestety nie są dostępne na polskim rynku, a zależałoby mi na tym, by kupić w Polsce. Czy istnieją jakieś porównywalne cenowo i specyfikacją modele dostępne w Polsce? P.S o tych Etymotkach też czytałem, niestety w chwili obecnej nie mogę wydać ponad 300 zł na słuchawki, a na rzeczach z komisu już nie raz się popiekłem. Jeśli na prawdę nic nie ma w tej cenie to mogę dopłacić ewentualnie +50, by dobić do granicy 200 zł, jeżeli produkt będzie wart ceny i zgodny z preferencjami.

Edytowane przez krystian987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności