Skocz do zawartości
  • 0

TRAKSTAR HI2050 czy inne?


bosstonne

Pytanie

Witam. Zakładałem wcześniej temat lecz nikt się nie zainteresował. Przechodzę do konkretów, szukam słuchawek z całkiem dobrym basem, sprzęt, który napędza słaby-lumia 630. Najlepiej, aby słuchawki obejmowały całe ucho, czyli nie męczyły uszu. Nie znam się na tym więc rzućcie jakieś propozycję. Kupiłem akg k518, lecz zwrócę je, ponieważ przy słuchaniu sciskają mi uszy i po kilku minutach staje sięto uciążliwe, a w dodatku uczy stją się czerwone. Dzwięk mają dobry, lecz są niewygodne niestety, więc teraz szukam słuchawek obejmujących całe ucho. Cena max:300zł.

Co myślicie o TRAKSTAR HI2050?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wygląd super, cena jeszcze lepsza. Lecz przeczytałem, że słabo izolują, a ja będę słuchał przede wszystkim poza domem a mianowicie w szkole. Właśnie chodziło mi o mniejsze słuchawki, lecz są niewygodne więc szukam większych na całe ucho, w miarę tłumiących i godnych uwagi. Są jeszcze jakieś godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba o tym napisać, że chcesz zamknięte. Przecież Hi2050 to bardzo podobna konstrukcja do HD-330, też słabo izolują. Sądziłem, że polujesz na otwarte/półotwarte.

 

Z tych co miałem jedynie te mogę polecić, ewentualnie HD660 :) innych ze sporym, ale dobrym basem to nie miałem. Tylko nie wiem, czy telefon nie będzie miał problemu je napędzić jako tako.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam, mój błąd, nie sprecyzowałem pytania. Właśnie, mnie też zastanawia czy telefon będzie dobrym sprzętem do takich słuchawek. Ponieważ myślałem też o jakiś dousznych lecz podobno dźwięk nie jest tak dobry, być może się mylę. A więc co byś polecił do telefonu? A słuchawki półotwarte polegają na tym, iż uszy nie są w pełni zakryte, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba o tym napisać, że chcesz zamknięte. Przecież Hi2050 to bardzo podobna konstrukcja do HD-330, też słabo izolują. Sądziłem, że polujesz na otwarte/półotwarte.

 

Z tych co miałem jedynie te mogę polecić, ewentualnie HD660 :) innych ze sporym, ale dobrym basem to nie miałem. Tylko nie wiem, czy telefon nie będzie miał problemu je napędzić jako tako.

Jak nie miałeś jak miałeś ... a JVC :-). Myślę, że mogłyby podpasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście o JVS HA-S680 nie wspominałem, ale tylko dlatego, że trzeba je sprowadzać z Japonii :) Bas tam jest konkretny, ale wbrew pozorom ciężko rozruszać te nanorurki i przez to lubią prąd.


Żałuję, że welurów z nimi nie próbowałem.

 

Sam Fatso zaproponował zakup jakiś najtańszych welurów do nich (chociażby tych z mp3store)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wow, nie przypuszczałem, że tyle kosztuję w miarę dobry odtwarzacz, choć mogłem się spodziewać. Musiałbym to przemyśleć, ponieważ te 700 zl muszę mieć w kieszeni. Bardzo ciekawi mnie takie rozwiązanie, lecz zobaczę jak z kasą. Być może tylko słuchawki, bez odtwarzacza, musze mieć kilka dni na przemyślenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Btw, to są Takstary, a nie Trakstary.

Co do Hi 2050 i małej ilości basu - nie zgadzam się; posiadam je zmodowane i dzięki temu stały się bardziej półotwarte niż stricte otwarte a co za tym idzie basu jest sporo i jest dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jesteś takim basolubem to w ciemno superlux hd681 Evo :>

Nie wiem jak z sansą ale z samsunga Galaxy s4 wala basem tak, że jeszcze go trochę podbić i mózg zacznie naciskać na oczy. Ale wielkie są i półotwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez przesady nie jestem takim "basolubem", być może trochę przesadzam z tym naciskiem na bas, lecz wiadomo, że ma on znaczenie.

Świetne propozycję i teraz mam dylemat co wybrać. Przeczytałem troche o modelu DH6000 i mnie zaciekawił, lecz zastanawiam się jeszcze. Słuchawki będą używane również do słuchania muzyki bez nacisku na bas, więc tutaj nie może być jakiejś przesady. Najprędzej zamówie w następnym tyg. więc mam czas na namysł.

 

EDIT:

A co sądzicie o takstarach HD6000, ponieważ troche o nich czytałem jednak opinie są różne. Nie uciskają zbyt mocno uszu, ponieważ stawiam też na wygodę?

Edytowane przez bosstonne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do wygody to nie można powiedzieć, że są niewygodne. Mimo, że mam spore uszy to w hd6000 było mi wygodnie. Można dodatkowo założyć pady hm5.

Co do dźwięku to nie było to moje granie. Za ciemne i zbyt basowe granie. Niemniej jednak są to całkiem dobre słuchawki i ponoć po wymianie kabla można je rozjaśnić, niestety nie doczekałem takiej modyfikacji :( Sprawdź czy masz koło siebie mp3store lub jakiegoś posiadacza niedaleko siebie. Jeżeli nic nie znajdziesz to warto spróbować, kup je i jeżeli Ci nie podejdą masz 10 dni na zwrot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, w pobliżu nie mam sklepu, w którym mógłbym przetestować tych słuchawek. Jedynie Media Markt, lecz tam nie widziałem tych modeli. A co myślicie o tych Pro80 i jak to jest z ich wielkościa? Ponieważ oczywiście słuchawki jak najbardziej na miasto tzn. do szkoły, więc nie chcę aby były mega duże.

Ponieważ jeśli HD6000 są aż tak specyficzne, to nie wiem czy będą najlepszym rozwiązaniem dla mnie. Oczywiście, mogę odesłać, lecz raczej chcę dokonać dobrego wyboru :)

Edytowane przez bosstonne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko mi określić które słuchawki są większe, pro80 czy hd6000. Hd6000 na pewno śmiesznie odstają od głowy przez co wydają się duże, pro80 też nie nazwał bym małymi. Są średniej wielkości i mnie osobiście nie przeszkadza ich rozmiar ( nawet lubię duży rozmiar i w hd565 też wychodzę na miasto czy uczelnię), jedynie noszenie na karku jest średnio wygodne z racji nie odwracalnych muszli ale idzie się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności