Skocz do zawartości

(Roz)budowa domowego systemu


Paulie

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po latach czytania forum zdecydowałem się na rejestrację, ale to nieistotne. Tematy pokrewne do mojego pojawiały się wiele razy, ale nigdy nie wyciągnąłem z nich wystarczających wniosków, aby dokonać zakupu bez przedstawienia swojego problemu. :)

Sytuacja prezentuje się następująco: planuję rozbudować, a właściwie ZBUDOWAĆ swój pokojowy system audio. Muzyki słucham w 95% przez słuchawki (Sennheiser HD 429 - stock), a to głównie dlatego, że integra w moim laptopie i głośniki, którymi dysponuje (jakieś kijowe Creativy 2.1 sprzed paru lat, typowe piszczące pierdki bez środka, z dominującymi sopranami i huczącym subwooferem) nie nadają się praktycznie do niczego. Trzaski, pierdy i inne zniekształcenia dźwięku - krótko mówiąc: żenada. W związku z tym planuję kupno jakiegoś sprzętu, który pozwoli mi wykorzystać w pełni słuchawki i poprawić ogólną jakość odbioru bodźców dźwiękowych z mojego komputera, a w przyszłości także rozbudować zestaw o jakiegoś pianocrafta czy coś w tym guście.

Przejdźmy więc do konkretów. mądrym krokiem będzie zapewne zaopatrzenie się w jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową pod usb (np. polecany przez wielu Audiotrak Prodigy Cube), czy w DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym lub coś w tym sylu, tylko jak to się ma do przyszłej rozbudowy i połączenia komputera z jakimś sensownym zestawem amp/amplituner + zestaw głośników 2.0. Moje problemy to po pierwsze: dobranie "łącznika" między komputerem, a przyszłym pianocraftem (czy czymś w tym rodzaju, ale to jest akurat pieśń przyszłości, więc nie biorę tego pod uwagę w moim budżecie).

Chciałbym na to przeznaczyć 500-600 zł. Wiem, że to dość mały budżet, ale na razie nie widzę sensu w większych wydatkach, chcę się na razie cieszyć lepszym dźwiękiem z umiarkowany hajs.

 

Tak sobie myślę i może Audiotrak Cube/ODAC + O2 nie byłoby takim głupim pomysłem?

Edytowane przez Paulie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie, bo temat wałkowany jest co drugi post. Jezeli nie jesteś w stanie wyciągnac wniosków z poprzednich tematów i sie na coś zdecydować, no to cóż. Za Ciebie nikt nie wybierze.

W tej kasie dużego wyboru nie masz, tylko kilka urzadzeń. Kup coś i się przekonaj.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za głupka, jednakże satysfakcjonującej odpowiedzi nie znalazłem w żadnym temacie, podobnie "kup coś i się przekonaj".
Chodzi o to, że po prostu nie wiem, czy zadowolić się jakimś, dajmy na to fiio e09k/fiio e10k/Aune T1/ObjectiveDAC + O2/Cube i tyle, czy jest sens zabawy w przyszłą rozbudowę przy takim budżecie, czy przy rozbudowie sprzętu o głośniki po prostu zainwestować w coś lepszego.
Na te pytania nigdzie nie ma odpowiedzi, a teksty w stylu "temat wałkowany co drugi post" nazywam SYNDROMEM ELEKTRODY. :P

Ja rozumiem, że wszystko zależy od preferencji i grubości portfela (to może być bardziej elastyczna sprawa, w granicach rozsądku), ale zależy mi po prostu na zbudowaniu w głowie obrazu tego, jak takie problemy są rozwiązywane przez użytkowników forum. Chodzi mi o rozwiązanie Komp + słuchawki + głośniki oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Fioo odrzuciłbym na początku i zdecydował pomiędzy T1, a odac+o2. Przy T1 masz większe pole manewru, bo możesz brzmienie korygować lampami, jesli Ci do końca nie bedzie pasować. A przeskok z integry bedzie ogromy. Wtedy będą Cie ograniczać słuchawki. Poluj na jakiś uzywany zestaw, moze nawet trafisz coś z kilkoma lampami, jesli nie, to spróbuj ecc88 philipsa, valvo, bądź cos jaśniejszego jak siemens.

opisy możesz znaleźć tutaj: http://www.audiotubes.com/6dj8.htm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyne racjonalne wyjście to T1 w Twoim przypadku. Ma dodatkowo wejście i wyjście, a wczesniej wspominałeś, że bedziesz chciał rozbudować system o wzmacnaicz, wolne wyjście na pewno Ci się przyda. Przy Odac'u nie bedziesz miał tej możliwości, jedynie rozgałęźnik lub przepinanie kabli.
Dodatkowa funkconalność to lampy i szeroki zakres w kreowaniu brzmienia.

 

Trzeci aspekt, którego nie podałeś, to jakie lubisz brzmienie. Poczytaj co oferuje jedno i drugie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie podłączyłem swoją nowiuteńką "Tejedynkę" MK2, na razie na Gold Lionie, który był dołączony do zestawu. Oprócz tego w pudełku jest jeszcze jedna lampa, która czeka na swoją kolej.
W porównaniu z marnieńkim laptopowym DACem to jeszcze szukam szczęki.

Temat do zamknięcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności