Skocz do zawartości

Fiio x1 z wzmacniaczem Fiio Kilimanjaro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, czy takie połączenie będzie miało sens? Rozważam to, ponieważ mam okazje kupić ten wzmak za 110zł w dobrym stanie. Słuchawki jakie posiadam to Shurle SE215, głownie słucham muzyki Elektro/dnb/dubstemu, czyli ważny jest dość czysty mocny ale nie przesadnio bass.

Przy okazji zapytam, czy moje doki Shure SE215 będą fajnie współgrały z Fiio x1, którego zamierzam kupić.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Malza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o ocieplonym dźwięku X1 to wnioskuje, że połączenie z SE215 może być słabe. Przypuszczam, że będzie sporo za dużo basu. Przed zakupem proponuje jednak sprawdzenie tego połączenia. W sumie ile ludzi tyle interpretacji dlatego jednym może się takie granie podobać a innych już odrzucać na samą myśl o takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie do takich doków.

Do jakichś CIEM wieloprzetwornikowych byłby wymagany.

FiiO X1 nie ma wcale dużo basu. Ma wypchniętą średnicę i łagodną górę, bas średnio kontrolowany ale wcale nie więcej go niż średnicy. Stąd wrażenie lekkiego ocieplenia dźwięku.

SE215 mogą mieć za mało góry z X1, bo X1 łagodzi górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malza

"Shure" nie "shurle" :P

A Ty kolego @Inszy przestań tak hejtować ;)

I nie bierz tego jako obrazę tylko po prostu daj sobie do zrozumienia, że istnieje mnóstwo upodobań audio bo to, że masz sporo wiedzy w tym temacie nikt nie neguje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz wiedzy... Po prostu widziałem tylko jedną pochlebną opinię na temat tego połączenia i trochę więcej głosów pełnych wątpliwości ;)

No, w sumie jeszcze jedna osoba zachwalała X1 z Se215, ale skoro tego pierwszego nie miała w ręku, to jakoś nie bardzo wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zachwalał, że to najlepszy zestaw w tej półce cenowej bo średnica i góra nie są najwyższych lotów ;) Mimo wszystko ciężko o znalezienie fajnej alternatywy w takim wykonaniu, izolacji i cenie.

Pomijając szczegóły przyjemnie mi się ich słucha, czekam w tym momencie na 2 kable, jeden na miedzi, drugi na srebrze. A nóż to któryś z nich będzie złotym środkiem na braki występujące w owym duecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu radzę najpierw przesłuchać to połączenie przed zakupem.

Natomiast od siebie na początek do tych słuchawek bym radził sprawdzić ipoda nano 2g. Obecnie nie jest to jakiś drogi grajek a z ewentualną sprzedażą też nie powinno być problemów. Do tego możliwość instancji rockboxa też dużo daje.

Jeżeli takie granie by odpowiadało to kolejnym skokiem jakościowym w moim mniemaniu będzie taczka 4G.

I do tych słuchawek bym szedł tą drogą. Ewentualnie bym szukał czegoś że "starej szkoły" grania iAudio vide J3, którego można ustawić pod większość słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to namąciliście mi w głowie:D Szczerze nie jestem przekonany do nano 2g, ponieważ możliwość, że zaraz się zepsuję jest chyba dość duża(same używki w sprzedaży). Wygrywanie rockboxa, hmm... mam złe wspomnienia z sansy+, siedziałem na nim godzinami, a efekt nie był zadawalający. Miliard opcji i suwaków w equalizerze- nie na moją małą wiedzę o audio ;)

Any propositions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności