Skocz do zawartości

Alternatywy 3 - iPod Touch, Fiio, telefon.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie ma tu na forum działu dla nowych, więc przywitam się tutaj - na imię mi Mikołaj, mieszkam w Głubczycach (takie małe miasto w Opolskim), lat mam 18 i nigdy w życiu nie korzystałem z solidnego, przenośnego odtwarzacza muzyki ;)

 

Do meritum:

Piszę, by zasięgnąć dwóch porad - pierwsza dotyczy konfiguracji ogólnej, a druga tyczy się wyboru sprzętu.

 

I. Naszła mnie ostatnio refleksja - po co wymieniać telefon na nowy, jeśli mogę zostać ze starym i kupić odtwarzacz. Ciekawi mnie, czy konfiguracja smartfon + odtwarzacz nie jest niewygodna i nie stwarza problemów z wiecznie pełnymi kieszeniami. Lepiej mieć zwykły telefon do dzwonienia/smsów i odtwarzacz typu iPod Touch 5g (który pełni rolę solidnego odtwarzacza audio, video i przeglądarki do internetu) czy raczej zostać przy tanim smartfonie do dzwonienia, smsów i neta i kupienie zwyklejszego odtwarzacza audio? Chyba, że zależy to jedynie od osobistych preferencji, to musiałbym się zastanowić, bo szczerze jest mi to (chyba) obojętne...

 

II. Ogólnie planowałem wydać na odtwarzacz maksymalnie tyle, ile kosztuje iPod Touch 5g 16/32 GB na Allegro (czyli 650/850zł) i zostawienie swojego obecnego telefonu, tj. Sony Xperia J. Potem naszło mnie, żeby spytać o konfigurację ludzi doświadczonych.

Przedstawię to tak:

 

-Budżet, to 850 złotych (nie mam ich jeszcze, łapię dopiero pewną pracę sezonową i zakupów dokonam dopiero po zarobieniu tych pieniędzy)

 

-Muzyka jakiej słucham zmienia się w zależności od tego, na co mam ochotę - Metal, Rock, Pop, Klasyczna, Elektro, D&B, Dubstep. Na pewno nie słucham Disco Polo i techniawy najgorszego sortu :P

 

-Zależy mi na kieszonkowym odtwarzaczu, który wprowadziłby mnie na drogę z muzyką lepszej jakości.

 

-Moje obecne słuchawki, to Brainwavz Delta - na pewno będę chciał kupić jeszcze inne dokanałówki (np. Brainwavz proAlpha/M2; mogę się wydać monotematyczny, ale szczerze mówiąc nie rozgladałem się zbyt wiele za innymi - firmę znam jako robiącą dobre, budżetowe słuchawki dokanałowe)

 

-Odtwarzacze za jakimi się rozglądałem, to z początku iPod Touch 5g, ale teraz zastanawiam się, czy nie lepszym wyborem będzie zakatowanie obecnego telefonu i kupienie lubianego tu Fiio X1 (który z designu bardzo mi się podoba) i do niego jakichś fajnych słuchawek za około 200 złotych. Licząc w ten sposób - Fiio X1 to 400 złotych, słuchawki 200, zostaje mi 250 żeby szybciej nazbierać na wymianę telefonu.

 

Podsumowując, chcę kupić iPoda Touch 5g, lub tańszy od niego odtwarzacz i słuchawki. Do Was zwracam się z prośbą o podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Mikołaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli znalazłby się w dobrej cenie, to iPhone 4s wciąż jest oficjalnie wspierany a gra jako odtwarzacz całkiem nieźle (jak nie, to można wspierać się aplikacjami typu audyssey, tylko trzeba wybrać słuchawki które posiadają profil ;) )

 

tak jak wspomniano powyżej, można zainstalować deezer/spotify/wimp (dowolny w wersji premium) i mieć całą/dowolną/wszystką/jakkolwiek muzykę offline


a, audyssey (czy ogólnie dopalacze w postaci aplikacji) nie działają z deezerem/spotify/wimpem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1150 zł to zdecydowanie więcej niż 850zł. Ta kwota jest raczej nieprzekraczalna :/

 

I naprawdę telefon może grać lepiej od urządzenia dedykowanego do muzyki? Bo trochę trudno mi w to uwierzyć... Zalożę się, że większość z was jest w stanie powiedzieć jaka konfiguracja odtwarzacza i słuchawek w łącznej kwocie 850 zł da najlepsze efekty ;)

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretnie telefon, czyli iPhone 4s z wybranymi słuchawkami vs wybrany przez Ciebie (czy kogoś innego tutaj) odtwarzacz z dobranymi słuchawkami. Oba zestawy muszą się mieścić w podanym budżecie.

 

EDIT: Mogliśmy się na początku źle zrozumieć - jak tak patrzę, to ten mój pierwszy post był lekko nieskładny... Telefon wymienię jak całkowicie go zajadę, więc wolałbym nie kupować iPhone'a (nie bardzo mi się zresztą ten koncept podoba), lecz odtwarzacz i słuchawki.

Chyba, że iPhone to najlepszy możliwy odtwarzacz do 850 zł ;)

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludiska, pozwolcie, ze sie wtrace, @Samuel_ twierdzi, ze do iphone4 mozna doinstalowac plajer flac'ow, ale jak ? skoro itunes wogole nie lapie tego formatu ?

 

aplikacja-odtwarzacz jest wtedy całkowicie niezależna od itunes i bazy utworów itunes, po prostu wrzucasz flac-i jak np. do innych aplikacji wrzucasz pdf-y

 

minus jest taki, że (zwłaszcza po zmianie na iOS8) taka aplikacja może nie był "ładnie zintegrowana z systemem" jak standardowy odtwarzacz, np. może się nie wyświetlać okładka na zablokowanym ekranie etc.

takich aplikacji jest kilka w appstore, wpiszcie sobie w wyszukiwarce "flac"

 

druga wersja to konwersja FLAC -> ALAC, pod względem jakości różnica jest żadna (bezstratne -> bezstratne) a mamy pełne wsparcie ze strony itunes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1150 zł to zdecydowanie więcej niż 850zł. Ta kwota jest raczej nieprzekraczalna :/

 

I naprawdę telefon może grać lepiej od urządzenia dedykowanego do muzyki? Bo trochę trudno mi w to uwierzyć... Zalożę się, że większość z was jest w stanie powiedzieć jaka konfiguracja odtwarzacza i słuchawek w łącznej kwocie 850 zł da najlepsze efekty ;)

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

zakładałem że sprzedasz tego sony. X1 wart posłuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prxykro mi, ale ostatnie 2 posty są dla mnie niezrozumiałe :x

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Propozycja była FiiO x1 + phonak audeo. Pojawiła się wątpliwość czy to się zgra, ale wg mnie powinno. Audeo mają filtry które zmieniają charakter brzmienia, najlepsze są ogólnie na szarych eksponujących średnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć o kompatybilności dźwiękowej Fiio X1 i Audeo 012?

W razie czego zawsze mogę sobie te filtry wymienić, jeśli odczuję taką potrzebę. Mnie się osobiście taki koncept podoba, ale na wszelki wypadek spytam o alternatywy dla tych słuchawek. Wydaje mi się, że odtwarzacza nie ma co ruszać. złej opinii nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, chociaż trochę się przyzwyczaiłem, bo korzystam z Brainwavz Delta, które bas mają bardzo subtelny :P Słuchawki do luźnej muzyki, popu i soft rocka a nie do łubudubu, ale da się przeżyć :P

A w tych słuchawkach w razie czego mogę zawsze założyć czarne filtry i będzie jak ma być :) Poza tym equalizer też jest w tym urządzeniu. Chyba.

 

Ewentualnie jeśli są jakieś słuchawki nauszne w cenie tych Audéo, a zdecydowanie bardziej polecane to się zastanowię nad nimi również. Wolę dokanałówki, ale dla znacznej poprawy jakości jestem skłonny zaryzykować zmianę przyzwyczajeń. Byle to nie były gigantyczne słuchafony wielkości słuchawek ochronnych. Raczej coś małego, do czego najlepiej kupię jeszcze pokrowiec wielkości 2/3 kartki A5.

Coś wielkości AKG k452 myślę, że byłoby do zniesienia.

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór jest bardzo dobry, a co do zgrania się to już sam ocenisz, tego nigdy nie sposób przewidzieć i nawet dziesiątki opinii nie zmienią, że to twój słuch ostatecznie zadecyduje. Takie połączenie jest o tyle bezpieczne, że zawsze jeśli nie spełni twoich oczekiwań, to bez problemu odsprzedasz jeden z elementów zestawu... albo oba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Tak sobie kminię. Niby dziwne pytanie, bo to chyba tylko kwestia gustu, ale... 700 złotych nie uzbieram w mig. Kupno najpierw odtwarzacza, a potem słuchawek nie powinno być złym pomysłem, bo jedyne czego doświadczę w ten sposób, to dobra jakość teraz/niedługo i b. dobra po zmianie słuchawek, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika finansowa wyraźnie wskazuje na taką kolejność, teraz możesz zmówić w preorderze X1 za nieco mniejsze pieniądze niż ustalona cena detaliczna. PFE przez ten czas raczej na pewno nie zdrożeją, a kto wie może właśnie przed świętami jakąś promocję sonusmobile, albo audiomagic na nie zrobi ;)

Edytowane przez redflow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsprzedaż FiiO X1 - 24bit DAP w mega niskiej cenie.

 

W ramach przedsprzedaży nowego modelu od FiiO - będzie można go kupić taniej niż cena rynkowa w Polsce. Cena w Polsce to 469zl z 23% Vat. W przedsprzedaży 399zl wraz z przesyłką (po wpłacie na koncie).

 

Przedsprzedaż trwa do 30.09. Dostawa urządzeń byłaby w 2 tygodniu października.

 

Ilość odtwarzaczy w pierwszym zamówieniu od producenta może być ograniczona, jeśli więc będzie duża liczba zamówień, część klientów może dostać sprzęt nawet pod koniec października. Dlatego liczy się kolejność zgłoszeń/zamówień. Jesteśmy jak zawsse uzależnieni od producenta.

 

Do 30.09 zbieramy zgłoszenia. Po tym czasie trzeba będzie dokonać wpłaty do 03.10.2014.

 

Zapraszamy gorąco. Czas start.

 

Więcej o produkcie tutaj: http://www.mp3store.pl/article/fiio-x1-ean.2014080986566181005,2014080986566181005.html

 

 

Uwaga:Proszę wpisywać się na listę w wątku i składać zamówienie w sklepie online.

 

 

Logika finansowa wyraźnie wskazuje na taką kolejność, teraz możesz zmówić w preorderze X1 za nieco mniejsze pieniądze niż ustalona cena detaliczna. PFE przez ten czas raczej na pewno nie zdrożeją, a kto wie może właśnie przed świętami jakąś promocję sonusmobile, albo audiomagic na nie zrobi ;)

Piszesz, że w preorderze, a na poście powyżej napisane jest, że ten się skończył 30 września. Prawie miesiąc temu. No chyba, że znasz jeszcze jakiś sklep, w którym dostanę to po niższej cenie ;)

 

Jeszcze się spytam, czy do tego odtwarzacza znajdę jakieś pasujące etui, najlepiej zapinane jak do X5 oraz czy jakie karty pamięci byłyby najlepsze - tj. jaka firma i klasa, bo się na tym nic nie znam....

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności