Skocz do zawartości

Deathcore,Metalcore


Dupsteper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zacząłem słuchać dużo z wymienionych gatunków. Nie ukrywam ,że zasób moich nutek w telefonie jest ubogi.Głownie dlatego ,że jestem mozna powiedzieć wybredny jesli chodzi o te gatunki. Lubie fajną perkusje. Chciałbym aby w muzyce czasem oprócz growlu czy scream'u zawitał stonowany głos jak w przypadku Asking Alexandria.Nie lubie takiej bardzo"dzikiej" muzyki.Trudno mi opowiedzieć o moich upodobaniach więc może zapodam pare linków.

 

Proszę o nie podawanie piosenek z zespołów wyżej wymienionych czyli Asking Alexandria.Bring Me The Horizon,Suicide Silence,Bullet for my valentine,gdyż przesłuchałem niemalże całą ich twórczosc i utwóry ,które mi się spodobały -mam w moim telefonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trivium oczywiście. Deathcore jakoś tam specjalnie nie zanotowałem w twoich przykładach. Spróbuj też Killswitch Engage, 36 Crazyfist. Chimaira to tak zależy mocno od płyty. Jest jeszcze coś takiego jak Unearth i God Forbid, ale nie wiem czy "świeżak" to przełknie tak łatwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca jest to typowy metalcore - bardziej coś w deseń hardcore'u przeplecionego metal pukiem, ale skoro Trivum podeszło

 

 

natomiast typowo metal core gra SONIC SYNDICATE, może się spodoba

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako wielbiciel metalcoru polecę Ci : parowa drive, sirens dawn ( bardzo dobry Polski metalcore), trivium, The głosy Inside, bulleci ( ale tylko 2 starsze płyty : the poison, scream aim fire), The devils wear Prada ( nie jestem pewny jak to się pisze sprawdź w google), obczaj piosenkę "sharks in your mouth" nie mogę sobie przypomnic nazwy zespołu choć to był jeden z ulubionych moich kapel. Ja na razie masz tyle, to takie klasyki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podobają :P fajne przykłady podajecie ,ale myslalem ze znajdzie sie więcej cos pokroju Asking Alexandria . No cóż widocznie są wyjątkowi :D

Asking Alexandria idzie bardziej w rejony screamo w klimacie alt. rocka, także to trochę inna para butów niż metalcore :) choć zbliżone rejony.

 

Tutaj przykład bardziej w klimacie screamo:

I See Stars

 

 

Escape The Fate

 

 

Attack Attack!

 

 

blessthefall

 

 

We Came As Romans

 

 

Memphis May Fire

 

 

Chunk! No, Captain Chunk!

 

 

Anberlin (niby bardziej pod emo-pop/rock podchodzi, ale.. ten kawałek jest genialny)

 

 

Story of the Year (mam sentyment do tego kawałka)

 

 

Hell Is For Heroes

 

 

Poison the Well

 

http://youtu.be/z7-jujeA28Q

 

Thrice

 

http://youtu.be/60-nuFvpo8A

 

Nie żeby wszystkie zespoły były jakieś genialne, ale część jest tak bardziej dobrana pod styl Asking Alexandria

Ano i Miss May I. To jest czysty metalcore. Sprawdź na last.fm skoro nie wierzysz :).

heh, a co to jest w sumie czysty metalcore? :P Bo mamy do wyboru mieszankę składającą się z różnego rodzaju heavy metalu + rodzaje hardcore punka ze wszystkimi jego "offshotami" jak screamo, emo, post-hardcore

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chimaira na początku? Pass out of Existence? Sporo elektroniki i nu metalowych zapędów. Oczywiście całość zawarta w metalcorowej konwencji, ale jednak, czysto tam nie było. To był bardziej "skok w bok" od utartych, metalcorowym schematów i poszukiwanie czegoś nowego niż hołd przyjętym konwencjom.

 

I tak nie wiadomo co to do końca znaczy miks metalu i hardcore, bo metal to obszerne pojęcie, tak samo jak hardcore, który przecież w różnych okresach miał swoje specyficzne brzmienie np. Dead Kennedys, Blag Flag, Rorschach albo Agnostic Front, a potem takie zespoły jak Hatebreed czy Converge, które prezentują coś nie do końca będącego "czystym" hardcore, o delikatnych wpływach metalu, ale zakorzenionym głównie w tym pierwszym. Metalcore odwrotnie, zakorzeniony jest w metalu, poddanemu wpływom szeroko pojętego hardcore, przynajmniej wg aktualnego poglądu na sprawę.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektroniką fakt, ale nu metalowe zapędy są bardzo zbliżone do hardkorowej gry wg mnie. W sumie amerykańskie bandy w klimacie Killswitchow czy Trivium juz niewiele wspólnego z pierwotną definicja metalcore mają, trochę gatunek ewoluował w stronę miksu thrashu czy heavy metalu, popową melodyjnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trivium zawsze grało specyficzny rodzaj metalcore z techniką bardzo zbliżoną do estetyki thrashowej, natomiast Killswitch Engage to był w zasadzie jeden z pierwszych zespołów drugiej fali metalcore, próbującej zaaplikować do niej elementy estetyki skandynawskiego metalu, głównie mdm.


nu metalowe zapędy są bardzo zbliżone do hardkorowej gry wg mnie.

 

Ale tak ogólnie, czy tylko w kontekście tej płyty Chimairy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trivium zawsze grało specyficzny rodzaj metalcore z techniką bardzo zbliżoną do estetyki thrashowej, natomiast Killswitch Engage to był w zasadzie jeden z pierwszych zespołów drugiej fali metalcore, próbującej zaaplikować do niej elementy estetyki skandynawskiego metalu, głównie mdm.

 

nu metalowe zapędy są bardzo zbliżone do hardkorowej gry wg mnie.

Ale tak ogólnie, czy tylko w kontekście tej płyty Chimairy?

Nie chcę generalizowac, ale mi osobiście nu metal i hardcore pod kątem budowy, riffow, melodii itd. mają wiele wspólnego, nu metal więcej romansuje z rapem czy elektroniką + te niskie strojenie.

 

Druga fala to już właśnie mocno melodeathowe granie, breakdowny z czystymi wokalami itd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedną rzecz wyniosłem z forum to żeby nie kłócić się z Arthassem o gatunki muzyczne :D

 

PS: Cały czas nie wierzę że jeszcze nikt nie podał OM&M!

 

Polecam również:

Woe, is Me - chyba klasyka gatunku, ale tylko pierwsza płyta

The Color Morale - dla tych co chcą nieco bardziej specyficznego brzmienia

 

Obowiązkowo MMF - ostatnio mam zajawkę na pierwszą płytę

 

Issues - jeśli ktoś lubi bardziej core idący w elektronikę rap i inne poplątanie z pomieszaniem.

Hopes Die Last - ostatnia płyta

Atilla

A Skylit Drive - ostatnia płyta (Rise)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trivium zawsze grało specyficzny rodzaj metalcore z techniką bardzo zbliżoną do estetyki thrashowej, natomiast Killswitch Engage to był w zasadzie jeden z pierwszych zespołów drugiej fali metalcore, próbującej zaaplikować do niej elementy estetyki skandynawskiego metalu, głównie mdm.

nu metalowe zapędy są bardzo zbliżone do hardkorowej gry wg mnie.

Ale tak ogólnie, czy tylko w kontekście tej płyty Chimairy?

Nie chcę generalizowac, ale mi osobiście nu metal i hardcore pod kątem budowy, riffow, melodii itd. mają wiele wspólnego, nu metal więcej romansuje z rapem czy elektroniką + te niskie strojenie.

 

Druga fala to już właśnie mocno melodeathowe granie, breakdowny z czystymi wokalami itd.

 

Nu Metal jest ideologicznym spadkobiercą Grunge/Post-Grunge. Najczęściej są to tematy typu I vs Evil World, obracające się wokół cierpienia związanego z wyobcowanie, "innością", czy raniącymi relacjami osobistymi oraz ogólnym poczuciem typu "nikt mnie nie rozumie" (dlatego tak dobrze wpasowuje się to w gust młodzieży w okresie dojrzewania :P). Zasadniczą różnicą między zespołami grającymi inne gatunki, a tymi z nurtu Grunge, a potem Nu Metal jest to że podmiot porusza te tematy z bardzo egocentrycznego punktu widzenia, czyli generalnie to jego osoba znajduje się "w centrum wydarzeń" i wszystko tak naprawdę wokół niej się kręci jako tej najważniejszej postaci. Wszystko co ją spotyka odbiera wyłącznie przez pryzmat własnej osoby, cierpienia jakie jej dotyka. Zwróć uwagę, że tak nagminnie mylony, a nawet uważany za głównego przedstawiciela Nu Metalu niesławny zespół Linkin Park był w rzeczywistości zespołem na bazie Post-Grunge opakowanym w nisko strojone gitary, wstawki elektroniki i rapu oraz screamo-podobne wrzaski Czesława, a bardziej wpasowującym się w ramy alternatywnego rocka (czym właściwie był Post-Grunge). Drobna różnica, ale jednak.

 

Pod względem budowy Nu Metal, jako styl wrzucany do obszernego worka o nazwie alternatywny metal, przede wszystkim opiera się na podwalinach Jane's Addiction, zespołu który to reprezentował bardzo luźną rockową hybrydę zawierającą składowe "pre-alternatywnego metalu", jak również wspomnianego punka, a nawet folku czy nieortodoksyjności jazzu. Także jest to muzyka mająca u podstaw dużą swobodę kompozycyjną. Zespoły z kręgu Nu Metalu, takie jak formalny ojciec gatunku - Korn, korzystają z wielu wzorców typu funkowy Faith No More, funkowo-rapowy Red Hot Chili Peppers, rapcorowy Rage Against the Machine, noise-rockowy Helmet, a nawet lekko avant-gardowy Primus czy industrialowy Nine Inch Nails. Także, zgadza się, można się doszukać elementów podobnych do hardcore, ale to głównie dlatego, że pojawiały się już we wzorcach tego gatunku i metal jako taki często korzystał z punkowej estetyki vide choćby narodziny thrashu.

 

I teraz generalnie sprawa metalcore, czyli metal + hardcore. To co my aktualnie rozumiemy jako metalcore to najczęściej powszechny skrót myślowy od alternatywny metal + współczesny hardcore i pochodne (najczęściej z wyłączeniem post-hardcore).

Metalcore to jednak szersze pojęcie. Mogą to być takie przypadki jak slugde (doom metal + hardcore), post-metal (atmospheric slugde + hardcore/post-hardcore), crossover thrash (thrash + hardcore), grindcore (death metal + hardcore), blackcore? (black + hardcore jak Kvelertak) czy mathcore (math metal + hardcore/post-hardcore), żeby wymienić te najczęściej spotykane. Niemniej jednak nie używa się w odniesieniu do nich tego terminu, ze względu sporą odmienność od tego co powszechnie pojmuje się jako metalcore.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności