Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne USB muzyka/gry do 250zł


TT Regis

Pytanie

Witam

 

Na wstępie zaznaczę, iż przekopałem forum w poszukiwaniu zapytania podobnego do mojego, jednak nic nie znalazłem. Z tego co czytałem wynika, jakoby lista polecanych słuchawek nausznych była przedawniona. Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu:

 

Zakres cenowy: do 250, max 300zł

Typ: Nauszne, najlepiej półotwarte (nie wykluczam innych typów)

Zastosowanie: Przede wszystkim muzyka, głównie rock, instrumental, od czasu do czasu dubstep. Używam głównie formatu flac. Drugorzędnym zastosowaniem są gry. Nie gustuje w fpsach ani shooterach, ale często gram na TS/Skype, głownie LoL (d1 90lp^^).

Dodatkowe życzenia/uwagi: Z tego co wiem, gdy nie mam dobrej karty dźwiękowej (a nie mam) najlepszym wyborem jest USB, który ją "omija". Bardzo zależy mi na czystości dźwięku i jego szerokim zakresie. Przydałby się również solidny mikrofon, którym dało by się coś nagrać. Nie lubię malutkich konstrukcji, jakie oferuje AKG, wolę coś masywniejszego.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Z tego co wiem, gdy nie mam dobrej karty dźwiękowej (a nie mam) najlepszym wyborem jest USB, który ją "omija""

 

Nie, nie , nie - jeśli zależy Ci na DŹWIĘKU to kup sobie DAC-a, a o słuchawkach na USB przestań myśleć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Digital to analog converter, przerabia sygnał cyfrowy (z komputera) na analogowy, który idzie dalej do podpiętych głośników/słuchawek. Karta muzyczna również posiada DAC. Znajduje się on również w słuchawkach, których szukasz (pod USB) - muszą mieć taki konwerter, by popłynęła muzyka (taka malutka karta dźwiękowa). Raczej w tej cenie nie kupisz świetnych słuchawek z równie dobrym wbudowanym DACem, także pomyśl nad oddzielnym DACem oraz słuchawkami na standardowego jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym na początek kupił hifimediy uae 23 lub u2 ( w przyszłości dokupił bym wzmacniacz, który znacznie poprawia jakość dźwięku na słuchawkach). Cena w okolicach 130zł. Tylko nie wiem jak by wyglądała sprawa z mikrofonem, bo nigdy nie sprawdzałem. Co do słuchawek to w muzyce jaką słuchasz sprawdza się takstary pro80 i hd6000 ( więcej basu). Superluxy, które podałeś ponoć dobre ale niestety ich nie słuchałem.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności