Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki pod PC - do 100 zł


mini21

Pytanie

Witam serdecznie.

Dawno mnie tu nie było...

Jakiś czas temu "rozleciały się" moje słuchawki od PC (Medusa 5.1) i przez dłuższy czas nie używałem żadnych.

 

Niestety, często siedzę po nocach i podczas gry dźwięk z głośników okazuje się trochę .... uporczywy dla innych domowników.

 

Dlatego własnie szukam jakiś w miarę tanich słuchawek które podepnę pod PC.

Nie chce żadnych 5.1 bo jest mi to zbędne (zresztą, takie z porządnym 5.1 kosztują), zależy mi bardziej na "szczegółowości" dźwięku (lubię jak słysze dźwięki np.: otoczenia czy grający w oddali flet :P ).

 

Używać ich będę sporadycznie, mało ostatnio siedzę przed PC (więcej na lapku), dlatego nie chcę wydawać jakiś dużych kwot.

Sądzę, że 100 zł to będzie max. ile mogę za te słuchawki zapłacić.

 

Mam kilka "typów", ale na razie nie będę ich podawał, licząc, że doradzicie coś sami.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

FeX - praktycznie rzecz biorąc każdy temat można usunąć po jakimś czasie - tak dla zachowania porządku.

Pytanie padło, gdyż po przewałkowaniu kilkunastu różnych for/tematów padło kilka propozycji.

 

Zastanawiałem się np.: nad HD201 oraz Philips SHP2500, bo te najczęściej są rekomendowane.

 

Czy z tych trzech modeli najlepiej wypadają Superlux'y?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FeX - praktycznie rzecz biorąc każdy temat można usunąć po jakimś czasie - tak dla zachowania porządku.

Pytanie padło, gdyż po przewałkowaniu kilkunastu różnych for/tematów padło kilka propozycji.

 

Zastanawiałem się np.: nad HD201 oraz Philips SHP2500, bo te najczęściej są rekomendowane.

 

Czy z tych trzech modeli najlepiej wypadają Superlux'y?

 

Pozdr.

 

Mam podobny model gdzieś Philipsa ale pewnie nie jest to samo wiec się nie wypowiem , a co do HD201 to nie bierz tego, te słuchawki są fatalne i brzmią jak jarmarczny pseudoartysta.

 

ps. Jak ktoś może rekomendować HD201 .? akt desperacji xD .?

 

Jeśli do 100zł to szedł bym w Superluxa.

Edytowane przez Misttgun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeszcze dwa typy:

 

-MAXELL RETRO DJ

-Philips SHP2500

 

Ktoś polecał też Koss Porta Pro, ale jakoś nie specjalnie przemawia do mnie ta opcja.

 

Czy dalej Superlux'y wypadają najlepiej?

Przepraszam za post pod postem, ale jeszcze chciałem zapytać:

-jakie są różnice między wersjami HD681 a HD681B?

Czy jest to tylko kwestia innego koloru (choć z broszury wynika trochę inaczej) i które będą lepsze (przy założeniu że cena jest ta sama)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje serdecznie za link.

 

Przeczytałem "test" choć muszę przyznać, że jako totalnemu laikowi, nie powiedział on nazbyt wiele... :)

Z tego co zrozumiałem, EVO byłby najlepsze, ale i cena jest sporo wyższa.

Jeśli chodzi zaś o wybór między modelami serii 681 to te z literką B wypadły najlepiej.

Ale czy Waszym zdaniem, do zastosowań komputerowych + słuchania muzyki od czasu do czasu (i tu może skonkretyzuje, jaki dzięk lubie - zależy mi na "szczegółowości", żeby dobrze było słychać dźwięk w "tle" np.: flet grający w oddali - sorry, głupio to brzmi ale nie wiem jak to opisać :P ) lepiej sprawdzą się 681 czy 681B?

 

Przepraszam, jeśli moje wątpliwości wydadzą się błache, ale lubię wiedzieć na czym stoję i dopytać możliwie jak najdokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli zależy Ci na przestrzeni to bierz coś ze słuchawek dużych otwartych.

Evo są półotwarte, ale np. często polecane Koss UR40 gwarantują lepszą przestrzeń bo są otwarte, za to ogółem są mniej, że tak to ujmę, powabnym kąskiem jeśli chodzi o całokształt grania.

Za to jako basshead dodam że w Evo po niemal skatowaniu po różnych ustawieniach nie grają tak jak bym chciał. Przetworniki są raczej zbyt słabe i nie wytrzymują, a po tym http://forum.mp3store.pl/topic/121561-jak-uzyskac-jak-najlepszy-dzwiek-z-komputera-poradnik/

można poznać co z nimi robiłem

Poczytaj recenzje modeli, to będziesz wiedział co bardziej lubisz.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, słuchawki zakupione.

Padło na Superlux'y HD 681B.

Cenowo wyszły całkiem okazyjnie, gdyż zapłaciłem za nie 65 zł (oczywiście nówki).

 

Jestem ciekaw tej "szczegółowości" (na razie jeszcze ich nie podłączyłem), ale jeśli to jest to o czym myślę, to powinno być ok.

 

Dzięki ReznoR za ... "naprowadzenie" na odpowiedni wątek ;)

 

Co do słuchawek używanych, to oczywiście, jest to pewna opcja, choć mówiąc szczerze, bałbym się, że wpakuje się w jakiś model, którego nikt nie chce :P i z nim zostanę.

 

Dziś pewnie zarwę nockę testując słuchawki - w końcu będę mógł normalnie grać/oglądać nie budząc innych domowników :P

 

Praktycznie rzecz ujmując, temat został z mojej strony wyczerpany i można go zamknąć, chyba, że komuś się przyda...

 

Serdecznie wszystkim dziękuje i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności