Skocz do zawartości

DAP + dysk wifi jako źródło.


wdehe

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia nie taka sprawa, czy w ogóle można coś takiego zrobić, i jak to zrobić:

 

Chcę kupić twardy dysk i wpiąć go w sieć domową (do routera wifi) prywatną chmurę chcę zrobić.

Czy możliwe jest takie rozwiązanie by załadować na dysk muzykę (flac) i potem przesyłać je na odtwarzacz?

A. Jaki to powinien być dysk?

B. Jakie odtwarzacza mają takie możliwości?

C. Jak wygląda sprawa z przeglądaniem kolekcji przy takim rozwiązaniu, podglądem okładek, tekstów?

 

Korzysta może ktoś z takiego rozwiązania, może podzieli się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odtwarzać chcesz na tabletach itd?

Swojego czasu miałem dysk wifi z baterią, który to po podłączeniu do ipodów, ipadów itd. umożliwiał strumieniowe odtwarzanie wszystkiego ;)

Sprzedałem za grosze...

 

"przesyłać je na odtwarzacz?" - ale jaki odtwarzacz? :)

Zapewne wszelkie z androidem i iOS mają odpowiednie oprogramowanie. Do nich takie cudo łatwiej odszukać. - jak w wypadku mojego.

 

Prawdę mówiąc, jeżeli to ma być w domu to zastanawiałbym się nad czymś takim Denon asd-3w (ostatnio wpadło w moje łapki, jeszcze nie otworzyłem) i z dyskiem w laptopie czy w komputerze. Następnie podłączyć do tego nadajnik BT, i już. Do kupienia za grosze na allegro. Wszelkie spotiffy chyba też na tym działają, albo na temu podobnym. Równie dobrze możesz nadajnik BT podpiąć od razu do komputera na którym byłaby muzyka - na nim uruchamiać playlisty :)

 

Słuchać mógłbyś podłączając do odbiornika słuchawki. :) Gotowe, bez odtwarzacza nawet się da :)

 

Nie wiem czy szukałeś takiego rozwiązania.

A tu przykładowy pendrive : http://www.ceneo.pl/16914989

Wiele z nich ma gotowe oprogramowanie dla Androida i iOS

 

BTW.: Głupek ze mnie ! Wszelkie (większość) odtwarzaczy z WiFi potrzebnym do działania posiada możliwość odtwarzania strumieniowego z dysku - bo większość to android/iOS :) Możesz więc kupić jakąś obudowę dysku sieciową z wifi, podpiąć pod router i już. Przeglądać mógłbyś to nawet jako zwykły FTP. Albo takie : http://allegro.pl/sieciowy-serwer-plikow-levelone-wap-0008-i4540845618.html

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w domu gdzieś leży Ipad, ale raczej myślałem o zakupie jakiegoś odtwarzacza z wbudowanym modułem wifi, bo nie chce mi się ipada z sobą targać po całym domu. Tak samo jak niewygodna jest kanapka telefon + fiio07 (dwie baterie do ładowania itp. bo dźwięk prosto z telefonu mi nie pasuje),

Chciałbym coś mieszczącego się w kieszeni., nie mogę znaleźć informacji Czy X5 ma wbudowane wifi?

 

Flack'i dużo ważą, żonglowanie kartami pamięci męczy mnie itp.. wiem marudzę, ale dawno sobie żadnej "zabawki" nie kupiłem ;)

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności