Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki: bas, z pilotem, do smartfona, 200-300 zł


Jack0o

Pytanie

Witam w moim pierwszym poście na forum :)

 

Tak jak w tytule: szukam przyzwoitych, basowych dokanałówek, z pilotem (i mikrofonem oczywiście), działających pod Androidem (z tego co wyczytałem, piloty mają z tym niekiedy problemy).

Chciałbym wydać maks. 300 zł, ale jak za połowę tej kwoty da się kupić coś przyzwoitego to też nie będę narzekał ;)

Do tej pory moje największe zainteresowanie wzbudziły JBL J33a oraz Razer Hammerhead Pro. Widywałem też na forum pochlebne opinie o Nu-Force, AKG czy Xiaomi. Ciekawie wyglądają też Fischer Audio Eterna, ale ciężko jest znaleźć wersję Pro z mikrofonem. A-Jays Four też zachęcające, ale w nich z kolei działa tylko jeden przycisk pod Androidem (choć niektórzy mówili że działają im wszystkie, ale to pewnie zależy i od telefonu i od wersji romu).

Wcześniej miałem EP-ki od Creative'a i SoundMagic Pl11. Teraz w domu korzystam Sony XB500. Odczuję zauważalną różnicę po przesiadce na proponowane przez Was?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość MrDynamite13

SoundMagic E10M? Ja chciałem je kupić, lecz mogłem dostać tylko zwykłe E10. Oprócz małych problemów z prawą słuchawką grają jak marzenie. (Dużo basu i czyste niskie tony. Ale za to ma trochę słabą średnicę. Scena jest również bajera :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam poszukuję takich słuchawek i z tego, co widzę, często polecane są NuForce NE-700M. Jedyne, co mnie powstrzymuje od ich kupienia, to obawa przed uszkodzeniem słuchu ;). Zastanawiam się, jakie będą moje odczucia po przesiadce na słuchawki dokanałowe - do tej pory korzystałem z nausznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak jeszcze rozważając NuForce NE-700M trafiłem na model oznaczony jako rev2. Jest to to samo czy może faktycznie jakaś inna wersja? Poza tym w opisie (m.in. w MP3Store) trafiłem na uwagę, że Słuchawki są niekompatybilne z telefonami LG i urządzeniami o gnieździe jack 2.5mm. Z pozostałymi urządzeniami o 3-pinowej wtyczce jack 3.5mm słuchawki będą działać bez funkcji pilota i mikrofonu. Oznacza to, że jest ryzyko, że nie będą działały na moim LG G2 z jackiem 3,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Regulację głośności ma tylko wersja J33i (pod iOS - iPod, iPhone itp.). Na Androidzie działają jedynie piloty jednoprzyciskowe (J33a).

Co do samych słuchawek, kupiłem, doszły, póki co jestem zadowolony, ale co do jakości grania nie mogę się wypowiedzieć, zanim porządnie ich nie wygrzeję. Póki co grają fajnie - jest bas, góra czasem bije po uszach, ale ustawienia equalizera pozwalają dostosować wszystko do własnych potrzeb. Na wieży grają super, na telefonie trochę cicho - zależne jest to od sterownika dźwięku, bo po zmianie takowego na fonie, grają duuuużo lepiej. Wstępnie jestem więc zadowolony, a dalej czas pokaże.

Co do jakości - zdają się być solidne, ale kabel jest ciężki i swoim ciężarem wyciąga słuchawki z uszu, więc dobrze jest nosić słuchawki w terenie z klipsem (w zestawie). Gumki siedzą na słuchawce bardzo ciasno. Nie wiem czy jest jakiś patent na ich ściąganie, ale gdy chciałem wymienić je na pianki Comply, tak się namęczyłem, że jedna pękła (gumka, nie słuchawka) ;] Z piankami lepiej słychać, mocniej siedzą w uchu (są mniej "wypadalne"), więc pewnie i tak zamówię zestaw pianek, jak tylko pokażą się T500. Pilot działa jak powinien (kombinacje od jednego klika do kilku klików).

Słuchawki ok, nie jestem pewny czy warte tych 200 zł. Skali porównawczej nie mam, bo posiadam jedynie nauszne Soniaki, ale jestem do nich pozytywnie nastawiony :)

Edytowane przez Jack0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobnie, jak autor, zdecydowałem się na JBL. Nigdy wcześniej nie korzystałem ze słuchawek dokanałowych i przyznaję, że obawiałem się o niski komfort (zwłaszcza, że słuchawki będą wypadać z uszu). Po otrzymaniu słuchawek niezwłocznie wymieniłem silikonowe nakładki na pianki Comply. Moje odczucia? Cóż…

 

…odkryłem na nowo radość ze słuchania muzyki. Końcówki rzeczywiście dopasowują się do ucha i zapewniają świetną izolację, dzięki czemu mogę słuchać znacznie cichszej muzyki. Bas gra aż miło, pilot działa jak należy, kabel jest solidny i się nie plącze. Polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności