Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki douszne (nie dokanałowe) do 200 zł (albo trochę więcej)


Lil_damiano

Pytanie

Witam, szukam jakichś bardzo dobrych słuchawek dousznych (DOUSZNYCH, nie DOKANAŁOCWYCH), ale ofc. kompletnie nie ogarniam tematu, nie znam najlepszych firm, nie kumam specyfikacji itd.. dlatego zwracam się tutaj o pomoc.
Słuchawki mają być jak najlepsze na rynku w cenie do powiedzmy 200 zł, ale nie jest to jakaś sztywna granica - mogą być dużo tańsze, mogą być trochę droższe, jeżeli rzeczywiście warto będzie dopłacić. Pchełki będą mi służyć przede wszystkim do słuchania muzyki (z każdego gatunku) z ajfa, tableta, laptopa. Aha, gdyby były jeszcze dodatkowo ładne to byłoby idealnie (wolę słuchawki w kolorze białym).

Na koniec linki do słuchawek, które udało mi się wyczaić samemu ^^

 

http://pl.akg.com/akg-product-detail_pl/akg-y15-white.html - bardzo ładne, ale przeglądając forum zauważyłem, że nie są tutaj popularne.

 

http://sonusmobile.pl/product-pol-395-Sluchawki-HiSoundAudio-PAA-1-Pro.html - ktoś je polecał tutaj, albo na innym forum. Z wyglądu suabe ;p

 

http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki-przenosne-douszne-sennheiser-mx585.html - też mało popularne, ale ze względu na firmę zwróciłem na nie uwagę.

 

http://www.mp3store.pl/article/soundmagic-ep30-white-ean.6949379000232,2014480671167181704.html - nie wiem co to za firma, nie mogę znaleźć żadnego testu tych słuchawek, ale w kilku wątkach były bardzo polecane. Ładne.

 

http://www.mp3store.pl/article/cresyn-c500e-black-ean.8808323004345,2012310358117162722.html - na tym forum chyba najbardziej popularne. W testach też wypadają świetnie. Z wyglądu jak dla mnie bez szału, ale na ten moment te pchełki to mój faworyt.

 

Btw, czy ktoś wie gdzie mógłbym jeszcze dostać AKG k319/k317? W ogóle jest to jeszcze możliwe? A może w porównaniu do powyższych są na tyle slabe żeby nie zawracać sobie nimi głowy?

 

 

Jak pisalem szukam słuchawek do mniej więcej 200 zł, ale chciałbym poznać jeszcze Waszą opinię na temat tych najdroższych doszunych:

 

http://sonusmobile.pl/product-pol-394-Sluchawki-HiSoundAudio-Living.html

 

http://www.audioplaza.pl/Sennheiser_MX_985_Sluchawki_Douszne_Salon_Poznan/towar/7627/#sot

 

Raczej wykluczam ich zakup, ale gdyby się okazało, że są milion razy lepsze od tych do 200 zł i absolutnie każdy doradzałby mi te i tylko te to jeszcze bym się zasanowił :P

 

 

No to chyba tyle. Sry za tak chaotyczny post, ale jak wspominałem, jestem maksymalnym laikiem i średnio odnajduję się w tym temacie.

 

Ponownie bardzo proszę o wskazanie najlepszych z tych co wrzuciłem i ewentualne zaproponowanie czegoś jeszcze lepszego wink.gif Dzięki.

Edytowane przez Lil_damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej,

z tych które wymieniłeś to polecam EP30 - bardzo dobre pchełki, zarówno dźwiękowo jak i pod względem komfortu, są fajne, zgrabne, płaskie, nie wystają jak antenki i dobrze się trzymają.

 

Co do MX980 to faktycznie są lepsze od tych do 200 zł, natomiast nie milion razy, oraz nie są już tak wygodne, niektórym wypadają, w ciemno raczej nie polecam, chyba że od kogoś używaną trafisz.

 

Do 200 zł dorzuć jeszcze C500e. Reszty z wymienionych nie znam, więc nie polecam :).

 

PS

 

Jako ciekawostkę, gdybyś był w sklepie na odsłuchu, spróbuj MS200, nie są to typowo dokanałowe słuchawki (hybrydy takie) ale grają jeszcze lepiej niż pchełki i mi przypasowały, mimo że nie lubię się z dokanałowymi.

Edytowane przez Mecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, zagłębiłem się w temat jeszcze bardziej i na polu walki pozostały trzy modele:

 

C500e - za świetne recenzje

SoundMagic EP30 - ale dalej nie znalazłem żadnego testu, czy coś w tym stylu :/ Gdyby ktoś podratował takim linkiem, byłbym wdzięczny. (btw: w bezpośrednim pojedynku C500e vs EP30, które Waszym zdaniem wygrywają?)

oraz niespodziewanie

Phiaton MS200 - trochę się na nie głupio napaliłem, bo dokanałowych słuchawek nienawidzę - za to że mi wypadają, bolą mnie uszy itd. - no ale po przeczytaniu dwóch recenzji zaczynam poważnie brać je pod uwagę. Tylko czy nie będą mnie męczyć tak jak dokanałówki, czy rzeczywiście warto tyle dopłacać? Zaznaczam, że musiałbym je zamówic w ciemno, bo z tego co się zorientowalem nie mam szans na przetestowanie ich w jakimś sklepie.

 

Wielkie dzięki Mecin za odpowiedź, fajny strzał z tymi MS200 ;)

 

Forumowiczów wciąż proszę o jakieś fachowe porady, linki i odp. na moje powyższe wątpliwości. Bd. wdzięczny :)

Edytowane przez Lil_damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o EP30 to nie ma w internecie recenzji o nich, ponieważ są one nowym produktem, a i pchełkami zdecydowanie mniej się interesują ludzie.

 

Co do C500e vs EP30 to zależy jaką charakterystykę grania lubisz, tutaj musisz się przejść do sklepu MP3Store, tam powinny być do odsłuchu każde z wymienionych słuchawek, warto zapytać wcześniej dla upewnienia :). Obie grają na bardzo wysokim poziomie (jak na pchełki) i będą dobrym wyborem.

 

Co do MS200 to u mnie one zastąpiły właśnie MX980, też miałem problemy z dokanałowymi, natomiast Phiatony to takie pchełki, ale z gumką. Nie ma pełnej izolacji ani żadnych efektów zassania do ucha czy mikrofonowych jak to ma miejsce w dokanałowych, ale zachowują część właściwości dźwiękowych. W skrócie grają bardzo przyjemnie, wyglądają również elegancko i są solidne. Z iP4s u mnie grają świetnie, a i pilot się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak pisałem, nie mam możliwości odsłuchu w swoim mieście i dlatego ciężko mi się zdecydować, bo muszę wybrać słuchawki w ciemno. Kupiłbym te Phiatony gdybym miał pewność, że 1. nie będą mi wypadały z ucha, 2. po godzinie słuchania nie będą mnie bolały uszy, ale nie od dźwięku, bo z tym nigdy nie miałem problemu, tylko od ucisku ucha ;p (mam np. niby wypasione AKG nauszne, ale w ogóle ich nie używam, bo po godzinie mam rozpalone uszy i zaczynam się męczyć.) 3. będą się swobodnie wkładać do uszu - nie chcę żeby to była skomplikowana operacja zajmująca dwa lata, a tak niestety kojarzą mi się doki :P

 

Co do C500e i EP30; póki co skłaniam się ku tym pierwszym, bo o EPkach nie ma żadnych szerszych informacji :/ Gdyby chociaż ktoś miał link, albo sam podesłał zdjecia wersji w kolorze białym i czerwonym (nie to z mp3store.pl bo tam nic nie widać) to na pewno by mi to pomogło. Przykładowo z początku przeglądając sklep mp3store w ogóle nie zwróciłem uwagi na C500e, bo na tych standardowych zdj. wyglądaja po prostu brzydko, ale jak trafiłem na jakąś recke tych słuchawek, gdzie były ich zdj. z innej perspektywy to od razu zmieniłem zdanie o ich urodzie :]

 

No, to dalej nie wiem :D

Edytowane przez Lil_damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cresyny mają mniej góry i są bardziej wypełnione od EPek. SM za to mają lepszą scenę (szczególnie głębię) i chyba grają nieco bardziej szczegółowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cresyny mają większe o wiele kopułki, natomiast SM fajnie siedzą w uchu, są zgrabniutkie.

 

Co do Phiaton, jakbyś gdzieś w okolicach Łodzi był to chętnie bym podrzucił do przetestowania, bo w ciemno to faktycznie lepiej nie ryzykować, aczkolwiek to nie są dokanałowe słuchawki, jedynie pchełki z gumkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Play czyli które byś bardziej polecił? :P Skoro SMy grają bardziej szczegółowo to chyb bd. lepszym wyborem, hm? Bajdełej; nie masz przypadkiem tych pchełek w kolorze białym/czerwonym?


Mecin dzięki, ale w Łodzi bylem raz i póki co się nie wybieram. Właśnie wiem, że to nie są doki, dlatego tak się na nie napaliłem..

Edytowane przez Lil_damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam czarne. ja polecę SM, bo są wygodniejsze i tylko dlatego. pod względem dźwięku to kwestia zgrania z odtwarzaczem. SM chyba niżej schodzą na basie, ale nie jest to trzęsienie ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam pojęcia nie słuchałem, ale śmiem wątpić żeby grały lepiej, po prostu kup EP30 i będziesz zadowolony, albo obie (C500e do pary) i sprawdz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Polsce może nigdy nie będą dostępne, a że to nowość, to recenzji nie ma. Ale kilka osób z Head-fi już czeka na przesyłki, więc niedługo powinny pojawić się pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to coś nowego w świecie pchełek, oraz dobry producent co daje wysokie rokowania, chętnie bym je przetestował. Tymczasem polecam Ci jednak nie czekać, kupić EP30, bardzo dobre pchełki i masz na miejscu oraz w odpowiednich dla Ciebie kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to coś nowego w świecie pchełek, oraz dobry producent co daje wysokie rokowania, chętnie bym je przetestował. Tymczasem polecam Ci jednak nie czekać, kupić EP30, bardzo dobre pchełki i masz na miejscu oraz w odpowiednich dla Ciebie kolorach.

Czy słuchawaki SM EP30 dobrze współpracują z Sansą Clip Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności