Skocz do zawartości

Fiio e18 kunlun + galaxy ace 2 + ath-m50x


Przeriet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy telefon będzie obsługiwał E18, ale ja mam E18 od 5 min i na razie mi działa z S3. Kiedy podłączyłem te moje przecudne takstary 80 pro normalnie do S3 grały beznadziejnie. Nie dało się ich słuchać. Teraz nareszcie słychać np. poszczególne uderzenia w struny na gitarze elektrycznej. Nie wiem czy są DAC działa czy to magia wzmacniacza ale na stronie FiiO możesz poszukać jakie są aktualne przetestowane smartfony. W manualu było napisane gdzie dokładnie tego szukać ale patrz sam bo mi się nie chce ;) insrukcja - http://fiio.com.cn/UploadFiles/main/Images/2013/12/20131207182932.zip

 

 

 

Edit: Wygląda na to, że FiiO piszczy kiedy smartfon komunikuje się z przekaźnikiem bo pon włączeniu trybu samolotowego przestał piszczeć. Jeżeli zależy komuś na używaniu go razem z internetem to kupno Fiio może nie być najlepszym pomysłem

Edytowane przez Gareth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przedwczoraj okazje posłuchać fiio eo7k w krakowskim mp3store. Pan podłączył mi go do swojego laptopa, ja sb wpiąłem słuchawki i ku mojemu zdziwieniu, brzmiało to bardzo, ale to bardzo kiepsko... wszystko było takie płaskie, pozbawione jakiejkolwiek głębi. Słuchałem utworów 320kbs, nie wiem czy to wina tych empetrójek, czy ustawień eo7k...ale po tym co usłyszałem, nie zachęciło mnie to ani trochę do zakupu e18. Czytałem parę recenzji eo7k i mało kto na niego narzekał, dlatego nie wiem skąd u mnie tak nie przyjemny odbiór tego cudeńka... . Produkty Fiio, z tego co się zdążyłem zorientować, są ogólnie dobrymi wzmacniaczami, odtwarzaczami (bazuje jedynie na opiniach innych), ale jeśli to 'dobro' ma brzmiec tak jak ten eo7k w krakowskim mp3 store to chyba dozbieram do irivera...

 

Pytanie.

Czy różnica między chipem WM1811 ( galaxy s3), a WM5110 (galaxy s5) jest znacząca? Chodzi mi oczywiście o jakość odtwarzanej muzyki przez wejście słuchawkowe.

Edytowane przez Przeriet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to samo słyszałem, dlatego jestem trochę skołowany. Bo skoro E07k gra dla mnie płasko, to e18 nie zagra mi inaczej... Chyba, że to była kwestia laptopa...nie wiem. Słuchałem w sumie 3 piosenek. Przy Metallice grało to znośnie (bez opadu szczęki), ale już przy elektronice, nie dało się słuchać... zupełnie inne granie, jakby przesiąknięte krystalicznymi dźwiękami, jakby ktoś sopranami przywalił na cały regulator, a bass zniwelował do minimum. Może po prostu za dużo wymagam od czegoś takiego...ja tylko chce, żeby taki przenośny sprzęt zagrał jak mój pionneer vsx-521, amplituner czysto pod kino domowe, ale podpiąwszy do niego słuchawki, nie czuje przesytu opcji, ulepszaczy dźwięku itd. Może też dlatego tak odebrałem E07k, bo nie bawiłem się EQ, jedynie podpiąłem słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to samo słyszałem, dlatego jestem trochę skołowany. Bo skoro E07k gra dla mnie płasko, to e18 nie zagra mi inaczej... Chyba, że to była kwestia laptopa...nie wiem. Słuchałem w sumie 3 piosenek. Przy Metallice grało to znośnie (bez opadu szczęki), ale już przy elektronice, nie dało się słuchać... zupełnie inne granie, jakby przesiąknięte krystalicznymi dźwiękami, jakby ktoś sopranami przywalił na cały regulator, a bass zniwelował do minimum. Może po prostu za dużo wymagam od czegoś takiego...ja tylko chce, żeby taki przenośny sprzęt zagrał jak mój pionneer vsx-521, amplituner czysto pod kino domowe, ale podpiąwszy do niego słuchawki, nie czuje przesytu opcji, ulepszaczy dźwięku itd. Może też dlatego tak odebrałem E07k, bo nie bawiłem się EQ, jedynie podpiąłem słuchawki...

 

Brzmi na jakiś problem z podłączeniem lub softem. Próbowałeś go resetować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to samo słyszałem, dlatego jestem trochę skołowany. Bo skoro E07k gra dla mnie płasko, to e18 nie zagra mi inaczej... Chyba, że to była kwestia laptopa...nie wiem. Słuchałem w sumie 3 piosenek. Przy Metallice grało to znośnie (bez opadu szczęki), ale już przy elektronice, nie dało się słuchać... zupełnie inne granie, jakby przesiąknięte krystalicznymi dźwiękami, jakby ktoś sopranami przywalił na cały regulator, a bass zniwelował do minimum. Może po prostu za dużo wymagam od czegoś takiego...ja tylko chce, żeby taki przenośny sprzęt zagrał jak mój pionneer vsx-521, amplituner czysto pod kino domowe, ale podpiąwszy do niego słuchawki, nie czuje przesytu opcji, ulepszaczy dźwięku itd. Może też dlatego tak odebrałem E07k, bo nie bawiłem się EQ, jedynie podpiąłem słuchawki...

 

Chyba coś nie tak z utworami, najlepiej słuchać na swoich i tyle. Metallica ma realizacje niektóre wręcz tragiczne, a elektronika też nie wiadomo jaka. Może kawałki do puszczania przez głośniczki laptopa, więc jakość mało ważna.

 

No i nie rozumiem dlaczego e18 miałby zagrać jak e07k, to przecież co innego, a nie jakiś następna e07k. Odrywa się też od powszechnie znanego charakteru brzmienia Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO18 ma dość mało basu z wyłączonym tym przełącznikiem od podbicia. Jak chcesz słuchać na lapku to możesz poszukać jakiegoś programu w którym można właśnie zmieniać brzmienie. Nie oczekuj za wiele od takich programów(jakościowo), ale jeżeli masz cierpieć to mogą pomóc. To że jeden wzmacniczodac z jednymi słuchawkami wypadło blado to nie znaczy, że inny wzmacniaczodac wypadnie tak samo. Ten E07k jest 2 razy tańszy od 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak duże zainteresowanie tematem. Macie rację, nie ma co sie sugerować sprzętem o połowę tańszym, względem droższego. Głupota z mojej strony. Jedynym problemem, to nabycie telefonu z funkcją OTG..., a co za tym idzie budżet automatycznie się zwiększa;/ no ale cóż. Dziękuję za wasze opinię i pomoc. Jak tylko będę w stanie pozwolić sb na nowy telefon, zamawiam go razem z Fiio :). Dzięki raz jeszcze.

Edytowane przez Przeriet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej Ci bedzie chyba dapa w stylu x3 kupic bo malo telefonow obsluguje OTG choc moge sie mylic :)

 

OTG jak OTG. To mają chyba wszystkie telefony z Androidem. Pendrive, myszki czy klawiatury powinny działać. Zupełni co innego z DAC'ami USB. Na 100% posiada to Xperia Z2 (między innymi dlatego ją kupiłem), nie wiem do końca jak z Z1, HTC ONE, SGSy.

 

Moim zdaniem masz 2 opcje. Kupić dobrgo DAP'a (np fiio x3). Albo zainwestować w DAC'a USB, kupić kabelek OTG, przejść się po Saturnach i innych RTV i posprawdzać telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że DAP'y nie wchodzą w grę, ponieważ zależy mi na muzycznych serwisach (wimp, spotify, soundcloud). Wiadomo o co chodzi, nie wszystkie piosenki mają status wydane i nie można ich kupić, a są też takie, których najzwyczajniej nie da się kupić, albo są horendalnie drogie, a trzecią sprawą jest, to, że jadę sb pociągiem czy nawet zwykłym busem i mogę odkrywać muzykę, szukać nowych arystów itd. Dlatego wzmacniacz e18 wg opinii i recenzji internetowych (na papierze wszystko wygląda super, a w rzeczywistości...no cóż przekonamy się) wydaje się być trafiony w punkt, teraz tylko problem z telefonem, ktoś pisał, że miał problem z OTG w Galaxy s3. Najlepiej by było przetestować gdzieś fiio wraz z telefonem. Nie znacie może sklepów, które dają taką możliwość? W okolicy Krakowa-Zakopanego-Rabki Zdrój-Wadowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodziło mi bardziej o sklep gdzie można przetestować jednocześnie fiio i telefon. Do takiego mediamarktu się niewątpliwie przejdę, jak już przemogę się i kupie kunluna :). Mam jeszcze pytanie związane z tym czy posiadając podpiętego e18 do telefonu, ważne są te cale aplikację do typu: beoffle sound itd ( nie wiem czy to apka, czy to karnel, czy rom..., wybaczcie jeśli coś pomieszałem), czy w zupełności wystarczy power amp czy neutron?

 

Ps. Moje ATH-M50 dobrze zagrają z e18? Nie będzie przesytu? Tony nie będą się nakładać na siebie? Czytałem recenzję na AudioFanatyku. Dowiedziałem się, że kunlun świetnie sobie radzi ze słuchawkami określanymi "bass light" (mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy?), "a więc np. niektóre modele ATH". Teraz kwestia jest, taka czy moje m50 są tymi "bass light'ami"? Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Przeriet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o sluchawki, które mają umiarkowany bas, albo jest słabo eksponowany.

 

Jak ja podpinam swoją Xperię do DAC'a, to automatycznie tracę możliwość sterowania głośnością, a jakie kolwiek equalizery i inne bajery przesjtają dzialać. Można bawić się suwakami ale nic to nie zmiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

 

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, bo nie ma powodu do nie potrzebnego zaśmiecania forum, sprawa rozbija się o to, ze kanapka S3 + e18 kunlun, działa bardzo przyzwoicie, jednak sam telefon przestał mnie satysfakcjonować. Dostałem ciekawą ofertę kupna Galaxy S4, teraz pytanie czy S4 obsługuje OTG w tak rewelacyjny sposób jak S3? Na stronie fiio e18 model S4 ma przy nazwie modelu czerwoną gwiazdkę z dopiskiem -"Owing to differences in smartphone firmware, newer smartphones may require installation of 3rd party music players to work with the E18 as a DAC" . Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega ten "3rd party music players"? Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że może wymagać zainstalowania oprogramowania firm trzecich, czyli w tym wypadku apki odtwarzacza nie będącej standardową apką Google/Samsunga - np. Neutron, PowerAmp itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności