Skocz do zawartości

Taggowanie ....


Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie powinno to byc w formie ankiety ale niech bedzie w formie zwyklego posta.

 

Pytania do irverowcow :

Czym tag-ujecie utwory mp3, wma, ogg ??

Jaki program polecacie do wrzucania tag-ów do wiekszej ilosci utworow ??

 

Wypowiedzcie sie na ten temat bo przegladam forum i nie widze podobnie traktujacego topicu.

 

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do irverowcow :

Czym tag-ujecie utwory mp3, wma, ogg ??

Jaki program polecacie do wrzucania tag-ów do wiekszej ilosci utworow ??

A ja mam taki prosty skrypt

#!/usr/bin/perl -w
print "blabla bla\n";
print "autor?";
chomp($autor=<STDIN>);
print "album?";
chomp($album=<STDIN>);
$komentarz= 'made by rmrmg';
$katalog = './'; #$ARGV[0];
@pliki= `ls $katalog`;
$numer = 1;
foreach (@pliki) {
 @plik=split(/\n/, $_);
 $fullname= join ('/', $katalog, $plik[0]);
 print "$fullname";
 print " plik $_ jaki ma tytul?\n";
 chomp($tytul=<STDIN>);
 system("vorbiscomment -a $fullname -t \"artist=$autor\" -t \"title=$tytul\" -t \"album=$album\" -t \"tracknumber=$numer\" -t \"=made by rmrmg\" ");
 @autorn=split(' ', $autor);
 $autorf=join('_', @autorn);
 #
 @tytuln=split(' ', $tytul);
 $tytulf=join('_', @tytuln);
 #
 @albumn=split(' ', $album);
 $albumf=join('_', @albumn);
 system("mv ./$fullname ./$autorf.$albumf-$tytulf.ogg");
 print "ok\n";
 $numer=$numer+1;
}

Jak widać używa to vorbiscomment. Wymaga podania Autora i tytułu płyty a potem kolejno każdego utworu a w zamian za to tworzy odpowiednie tagi i nazwy plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim nagram na płytkę maine mp3 to musze wszystkim tagi wypełnić, a używam do tego na poczatku np

MusicBrainz Tagger , gdzie łączy mi się z bazą i pobiera potrzebne info. Jeżeli będzie ono wiarygodne to zapisuję je w plikach, jeżeli nie to nie. Później siegam po okładki na http://www.coverkingdom.net/covers.php?area=audio a ostatnio i tutaj (tylko trzeba sie wcześniej zarejestrować) i oczywiście wchodze jeszcze do bazy CDDB tutaj

Na końcu przy pomocy TagScanner otwieram dany folder z albumem, u upełniam tagi, a póxniej szybko (pełen automatic) zmieniam nazwy na takie jakie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam foobar2000, automatycznie pobieram taki z freedb i po ztagowaniu zmieniam nazwy plików na nazwautworu. title.mp3 :] Jeżeli nie ma tagów w bazie to zazwyczaj pobieram je przy pomocy funkcji Guess from file name z wtyczki masstagger, po podaniu formatu w jakim zapisana jest orginalna nazwa pliku odczytuje taki :] Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

heh, teraz to ja już nie pamiętam. Ale do tworzenia mp3 i uzupełniania ich tagami z baz CDDB używałem MP3 wokshop, posiada nawet opcje zwiększania głośności wavów. Innym narzędziem do masowych prac nad tagami KMP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja polecam programik Ultra Tag Editor. Ma mnóstwo fajnych funkcji jak na przykład nadawanie nazw plikom na podstawie tagów i odwrotnie. Pozwala zmieniać niektore pola wielu plikow nienaruszajac innych. (np. gdy chcemy wszystkim empetrojkom nadac genre: rock) swietny programik. po sciagnieciu zglaszac sie do mnie po cracka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uzwam i bardzo sobie chwale TagSsanner ver. 4.7

Program posiada multum mozliwosci i ma bardzo przejrzysty, fajny interface

Pozwala m.in. na 'wgranie' do kazdej mp3-ki tekstu piosenek (nie wiem jak to później odczytać, ale mniejsza z tym :P) czy np. na 'wgranie' obrazka do pliku, np. okładki albumu :D

W ogóle program bardzo fajny, mało pamięciozerny...... no co tam sie będe rozpisywal..... bierz i sie nie ogladaj za innymi B):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...albo po prostu CD EX. W latwy sposob mozna zdefiniowac jaki rodzaj tagow (wersje) beda zawierac kompresowane pliki... mozna takze wylaczyc te funkcje i pozostawic nazwe pliku jako jedyna informacje o mp3. Atut: jednym programem mozna kompresowac (i w razie potrzeby dekompresowac), lub zmieniac format plikow muzycznych (mp3, ogg, wma i wiele innych... niestety w mojej wersji wciaz brak mpc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam programik Ultra Tag Editor. Ma mnóstwo fajnych funkcji jak na przykład nadawanie nazw plikom na podstawie tagów i odwrotnie. Pozwala zmieniać niektore pola wielu plikow nienaruszajac innych. (np. gdy chcemy wszystkim empetrojkom nadac genre: rock)

Te same opcje i nawet więcej ma TagScanner. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokladnie o to mi chodzi, przykre jest to ze korzystanie z tagow primo: zwieksza zuzycie ogniw, duo: jakby nie patrzec wymaga ingerencji w pliki co moze sie okazac bardzo czasochlonne w przypadku np. hdd-playerow (ex: ztaggowac 1500 mp3s :P ) Mysle ze dobrym rozwiazaniem bylaby opcja umozliwiajaca wlaczenie/wylacznie wyswietlania rozszerzen (i zaimplementowanie jeszcze expressu do kawy :P:P:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo czasochlonne w przypadku np. hdd-playerow (ex: ztaggowac 1500 mp3s

 

Masz rację. A jeszcze jak ja masowo wstawiałem tagi id3v2 do 2700 plików to zajęło mi kilka dni.

Polecam tę operację wykonać na dysku PC, bo iHP robił to 10 x wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności