Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe/douszne do 150 zł


Krecik122

Pytanie

Witam!

 

Szukam dobrych słuchawek do słuchania muzyki głównie Metalu: heavy metal , thrash metal , industrial metal , death metal , power metal , speed metal oraz czasami do hard rock'a . Źródłem dźwięku będzie telefon samsung galaxy ace 2(jeśli będą funduszę pozwołlą , pomyślę nad dobrym odtwarzaczem ;) ). Mój budżet to maksymalnie 150 zł . Kocham dźwięk przesterowonach gitar , więc słcuhawki muszą robić "miazgę" , bass ma być nie za duży, perkusja ma brzemieć dobrze oraz dobrze żeby dźwięki się nie zlewały. Wiem , że to dość duże wymagania , jak na kwotę 150 zł , których nie da się w 100 % dostać w takich słuchawkach i ja to jak najbardziej rozumiem , lecz słcuhawki mają mieć jak zbliżone cechy do tych co napisałem.

 

To są słuchawki które przykuły moją uwagę według opini w internecie:

 

Brainwavz proALPHA / Brainwavz M1 / Brainwavz R1 / SoundMagic PL11

 

Drodzy forumowicze i tu do was pytanie które będą najbardziej odpowienie dla mnie?

Tutaj kilka zespołów które słucham:

 

 

ACCEPT

https://www.youtube.com/watch?v=B_3TlrZLpQ0

Children of Bodom

https://www.youtube.com/watch?v=EtPDm2kaj1c

 

DevilDriver

https://www.youtube.com/watch?v=Bp8sTQ9yIT8

 

Death

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZHzZ-JB0mq0

 

Sabaton

 

https://www.youtube.com/watch?v=bMN6CuB6R1c

 

Samael

 

https://www.youtube.com/watch?v=wCmbcBrHT5I

Slayer

https://www.youtube.com/watch?v=z8ZqFlw6hYg

 

I oczywiście wiele inncyh zespołów:

KAT , Metallica , Megadeth , Dio , Pentagram , Satyricon , AC/DC , Rainbow , Pantera , Pain , Metal Church , ZZ Top , Manowar , Lordi , Kreator , Judas Priest , Iron Maiden , Grim Reaper , Overkill... I jescze mógłbym pisać i psiać i pisać , ale chyba tyle wystarzczy :D .

Edytowane przez Krecik122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tyle było tych tematów

W tej cenie w 100% będziesz zadowolony z brainwavz m1/pro alpha/soundmagic e10

Niezależnie co byś wybrał każda z tych par jest warta tych pieniędzy.

W brainwavz dostajesz co mi bardzo przypada do gustu etui na słuchawki i comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no way, ja bym do metalu w życiu nie polecił armatur nieświadomym użytkownikom. mimo wszystko odrobina mięska na dole musi być. z podanych ja osobiście celowałbym w ProAlpha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no way, ja bym do metalu w życiu nie polecił armatur nieświadomym użytkownikom. mimo wszystko odrobina mięska na dole musi być. z podanych ja osobiście celowałbym w ProAlpha

 

Niby bass jest też w pewnym stopniu ważny(perkusja) , ale nie chcę też aby słuchawki mi "dudniły" w uszach , a gitara żeby była ledwo co słyszalna. Z tego co czytałem to M1 oraz proalpha są bardziej celowane do "muzyki rozrywkowej" , więc nie wiem jak by się sprawdziły w Metalu. Dobrze jak byś napisał czy miałeś/masz któreś z słuchwek na które "poluje". Zapomniałbym jeszcze że R1 też mi wpadły w oko , no ale cóż nie wypowiem się na temat słuchawek , gdzyż nie mam gdzie sprawdzić jak się sprawują. Ogółem wielka walka: Proalpha vs R1 vs M4 vs M1 vs M5(wszystkie firmy Brainwavz) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

miałem Alphy, Proalphy mają więcej góry i są nieco poprawione ogólnie. słuchałem PL11 - zamuł, nie warto

 

Fajnie brzmią gitarki na alpha ?? Jest miazga ?! , będe mógł do siebie krzyknąć "Slayer KU***" , bo jak tak to faktycznie mnie przekonasz do proalpha .

Edytowane przez Krecik122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

no way, ja bym do metalu w życiu nie polecił armatur nieświadomym użytkownikom. mimo wszystko odrobina mięska na dole musi być. z podanych ja osobiście celowałbym w ProAlpha

 

Niby bass jest też w pewnym stopniu ważny(perkusja) , ale nie chcę też aby słuchawki mi "dudniły" w uszach , a gitara żeby była ledwo co słyszalna. Z tego co czytałem to M1 oraz proalpha są bardziej celowane do "muzyki rozrywkowej" , więc nie wiem jak by się sprawdziły w Metalu. Dobrze jak byś napisał czy miałeś/masz któreś z słuchwek na które "poluje". Zapomniałbym jeszcze że R1 też mi wpadły w oko , no ale cóż nie wypowiem się na temat słuchawek , gdzyż nie mam gdzie sprawdzić jak się sprawują. Ogółem wielka walka: Proalpha vs R1 vs M4 vs M1 vs M5(wszystkie firmy Brainwavz) .

 

 

Jeżeli odrzucasz armatury i celujesz w brainwavz to ja osobiście posiadam M4 i mogę je polecić. Słucham na nich nightwisha (opera metal), któremu dość blisko jest w niektórych utworach do sabatona i w mojej ocenie plasuje je zaraz po a151p. Ale to oczywiście moje subiektywne odczucia gdyż nie słuchałem M5. Opierając się jednak na recenzjach nawet z tego forum M4 vs M5 nic by mnie nie przekonało do M5.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

no way, ja bym do metalu w życiu nie polecił armatur nieświadomym użytkownikom. mimo wszystko odrobina mięska na dole musi być. z podanych ja osobiście celowałbym w ProAlpha

 

Niby bass jest też w pewnym stopniu ważny(perkusja) , ale nie chcę też aby słuchawki mi "dudniły" w uszach , a gitara żeby była ledwo co słyszalna. Z tego co czytałem to M1 oraz proalpha są bardziej celowane do "muzyki rozrywkowej" , więc nie wiem jak by się sprawdziły w Metalu. Dobrze jak byś napisał czy miałeś/masz któreś z słuchwek na które "poluje". Zapomniałbym jeszcze że R1 też mi wpadły w oko , no ale cóż nie wypowiem się na temat słuchawek , gdzyż nie mam gdzie sprawdzić jak się sprawują. Ogółem wielka walka: Proalpha vs R1 vs M4 vs M1 vs M5(wszystkie firmy Brainwavz) .

 

 

Jeżeli odrzucasz armatury i celujesz w brainwavz to ja osobiście posiadam M4 i mogę je polecić. Słucham na nich nightwisha (opera metal), któremu dość blisko jest w niektórych utworach do sabatona i w mojej ocenie plasuje je zaraz po a151p. Ale to oczywiście moje subiektywne odczucia gdyż nie słuchałem M5. Opierając się jednak na recenzjach nawet z tego forum M4 vs M5 nic by mnie nie przekonało do M5.

 

 

Nigdy nie napisałem , że odrzucam armatury , że Pańska oferta jest dość wygórowana jak na mój portfel to nie znaczy wcale że ja odrzucam takie słuchawki. Opera Metal (nightwish) , a Power Metal(Sabaton) to jednak jest duża różnica więc to mnie jednak nie przekonuję do kupna M4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ode mnie głos na R1 lub proAlpha (w tej kolejności). Przeczytaj recenzje R1: mają fajny dół i szybką, dość precyzyjną górę. Jest w nich siła wykopu, zdecydowanie. Lubiłem słuchać na nich m.in. AC/DC, Iron Maiden oraz Slipknota. ProAlpha są nieco łagodniejsze i nie cofają aż tak bardzo średnicy, ale których byś nie wybrał, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności