Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy. Yamaha EPH-100 + Galaxy S.


matios222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem słuchawek Yamaha EPH-100 oraz telefonu Samsung Galaxy S (Rom: Cyanogenmod, Kernel: Semaphore. Audio: Voodoo Sound + Power AMP. Zastanawiam się czy nie kupić wzmacniacza słuchawkowego. Chciałbym poznać wasze opinie oraz jakie polecalibyście wzmacniacze do tego sprzętu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS1 czy SGS3 nie ma kłopotu z napędzeniem EPH100, co nie znaczy, że te słuchawki pokazują sporo więcej choćby podpięte do zestawu stacjonarnego. Ja kiedyś zaskoczyłem się jak je podpiąłem do zestawu pseudo portable w postaci colorfly c4 i alo continental v2 - grało to świetnie. Względem telefonu różnica zdecydowana na korzyść była już na dacu na sabre9023 i o2. Jeśli chcesz wycisnąć z nich choć część ich możliwości w zestawie z telefonem to potrzebne Ci raczej combo dac/wzmak i telefon jedynie jako transport po usb otg. Ja teraz z telefonu używam np. hrt microstreamera i jest zdecydowany progres względem gołego telefonu. Zresztą jutro sobie sprawdzę jak grają z tym EPH100, bo swoich już nie posiadam, ale mam pod ręką egzemplarz kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile będzie się chciało ludziom odpisać na Twoje pytania. Roszczeniowy to sobie bądź gdzie indziej. Nikt tu nie ma obowiązku Cie niańczyć.

 

Dobrze Ci powiedziano, że E07k to słaby dac/amp do Twoich zastosowań. Zerknij więc w inne tematy o przenośnych wzmakach i sam włóż trochę wysiłku zamiast wymagać go od innych.

 

Od siebie podrzucę JDS Labs C5D dac/amp combo oraz Leckerton UHA-4, ale w Polsce ich nie dostaniesz.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sory za takie zachowanie (wstałem lewą nogą dziś rano). Poszukałem trochę i mam pytanie czy do Yamahy wzmacniacz FiiO E18 nadałby się? (Tylko, że jest napisane, iż jest kompatybilny tylko z Galaxy S4 i S3, jednak ja mam S1 ale na innym kernelu oraz innym romie, także chyba by działał)

 

Chyba, że tego co Ty polecasz "Leckerton UHA-4" ale gdzie ja go dostanę? Raczej trochę mi nie na ręke zamawiać z nieznanego źródła.

Edytowane przez matios222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dyskusji nie wniosę chyba nic nowego ale zostanę przy grupie wsparcia, która twierdzi, że wzmacniacz cudów nie osiągnie. Te słuchawki grają tak jak powinny grać, osobiście wydaje mi się, że nie ma sensu podkręcać. To tak jakby w ramach głównej nagrody dać zwyciężczyni Miss Universe kupon na operację plastyczną ;) (można- tylko po co?)

Ja miałam Fiio e06, może i budżetówka, ale różnica we wzroście poziomu jakości była mizerna.... może coś tam się poprawiło, ale niewiele.Nie lepiej lepiej pobawić się equalizerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eq w PowerAmpie mam w na swój gust podkręcony. Jednak wydaje mi się, że dźwięk nie jest tak czysty jak mógłby być. Mam laptopa MSI GT70 z "Audio Boost" oraz karte "Realtek High Definition Audio", dźwięk wydaję się czystszy jednak słuchawki wbrew przekonaniu grają ciszej, znacznie ciszej niż na Galaxy S. Kolega wyżej: może Fiio e06 był za słaby i różnicę w dźwięku uzyskałbyś dopiero po podłączeniu lepszej jakości wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eq w PowerAmpie mam w na swój gust podkręcony. Mam laptopa MSI GT70 z "Audio Boost" oraz karte "Realtek High Definition Audio", dźwięk wydaję się czystszy jednak słuchawki wbrew przekonaniu grają ciszej, znacznie ciszej niż na Galaxy S.

Sorry, myślałam, że sprawa dotyczy wzmacniacza tylko i wyłącznie do zestawu: telefon + słuchawki

Kolega wyżej: może Fiio e06 był za słaby i różnicę w dźwięku uzyskałbyś dopiero po podłączeniu lepszej jakości wzmacniacza?

może, ale po zakupie "setek" nie staryczło kasy na lepszy wzmacniacz, więc podpięłam to co miałam czyli E06

 

Pozdrawiam - Sylwia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jak w przypadku S5 ale w Note 3, w którym nie ma jakiegoś rewelacyjnego przetwornika E18 na prawdę robi dobrą robotę jako DAC/AMP. To tak jakby ściągnąć zasłonę - słuchawki stają się jaśniejsze, bardziej szczegółowe a dół bardziej punktowy i głębszy. Nie wiem ile daje sam wzmacniacz przy Yamaha EPH-100 ale mogę sprawdzić na Samsung Player 4.2, który jako taki oparty jest na Wolfsonie i gra przyjemnie ale nie dysponuje taką mocą jak stopień wzmacniający w Fiio E18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności