Skocz do zawartości

Podwójne zasilanie w smsl sd650 - polaczenie masy


Rekomendowane odpowiedzi

1. Tak są szybsze i mają lepszą charakterystykę. Są też MUR'y na większy amperaż lub SBYV27-200. Można łączyć równolegle nic nie stoi na przeszkodzie :) Ceramiki pod zasilacz raczej brałbym C0G zamiast X7R ze względu na temperaturę.

 

2. Mogą być między liniami :) Pomyśl o tym jak o kondensatorze między + a masą, tylko tutaj Twój + to suma modółów napięć (czyli 24V), a masą wtedy staje się -12V (z racji, że potencjał "przenieśliśmy" na czas rozpatrywania napięcia w skali nieujemnej). Przynajmniej ja bym tak to rozpatrywał, aczkolwiek mogę się mylić ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak są szybsze i mają lepszą charakterystykę. Są też MUR'y na większy amperaż lub SBYV27-200. Można łączyć równolegle nic nie stoi na przeszkodzie :) Ceramiki pod zasilacz raczej brałbym C0G zamiast X7R ze względu na temperaturę.

 

No to dolutujemy od spodu plytki jeszcze 2x2200uF :) Niestety na alle C0G widze tylko smd... ale to poszukam jeszcze. moze cos znajde na szybko. Rozumiem one po porstu sa stabilniejsze w szerszym zakresie temperatur?

Diody... moze byc takie czy popolowac jednak na MURy ?

http://allegro.pl/dioda-vishay-sbyv27-200-soft-fast-recovery-050-i4531507888.html

 

to jest w pelni zastepowalne z tymi diodami 1N4007? Wymieniac tylko D1-D4 czy juz po calosci wszystkie poleciec? :D

 

2. Mogą być między liniami :) Pomyśl o tym jak o kondensatorze między + a masą, tylko tutaj Twój + to suma modółów napięć (czyli 24V), a masą wtedy staje się -12V (z racji, że potencjał "przenieśliśmy" na czas rozpatrywania napięcia w skali nieujemnej). Przynajmniej ja bym tak to rozpatrywał, aczkolwiek mogę się mylić ^^

 

a wypieprze... w zasilaczu sie skupiam na dobrej filtracji... nie chce zeby mi tu jeszcze mulily takie wielkie kondy (ponoc za stabem juz nie powinno byc duzych pojemnosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, C0G są o wiele stabilniejsze od X7R i do zasilacza zdecydowanie wolałbym do nich dopłacić. Ewentualnie wpisz sobie w allegro ECPU (bodajze panasonic).

Co do diodek, to na mostek prostowniczy dokładnie takie jak zalinkowałeś, w reszcie to nie wiem czy można zastąpić, pewnie tak :) Ale nie ma raczej sensu, najważniejsze, żeby na mostku siedziały.

 

Możesz wywalić, posłuchać, a potem zamontować kondy i porównać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, C0G są o wiele stabilniejsze od X7R i do zasilacza zdecydowanie wolałbym do nich dopłacić. Ewentualnie wpisz sobie w allegro ECPU (bodajze panasonic).

Co do diodek, to na mostek prostowniczy dokładnie takie jak zalinkowałeś, w reszcie to nie wiem czy można zastąpić, pewnie tak :) Ale nie ma raczej sensu, najważniejsze, żeby na mostku siedziały.

 

Możesz wywalić, posłuchać, a potem zamontować kondy i porównać :)

thx.

ECPU niestety tylko w SMD widze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności