Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 100 zł, dobra izolacja i dźwięk, muzyka klasyczna


kamzzz

Pytanie

Szukam słuchawek nausznych do 100 zł. Moje priorytety to w kolejności ważności:

 

1. mocne izolowanie dźwięków z zewnątrz

2. dobra jakość dźwięku (żeby można było poczuć trochę jego głębię i przestrzenność, a dźwięk był czysty)

 

Inne cechy (typu mobilność, wygląd) są dla mnie znacznie mniej ważne lub nawet nie mają żadnego znaczenia.

 

Mam zamiar słuchać na nich głównie muzyki klasycznej o bardzo róźnej jakości (również dość dobrej).

 

Bardzo proszę o radę.

Edytowane przez kamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wysokie wymagania jak na ten budżet. Często słuchawki wielokrotnie droższe mają problemy z odtwarzaniem muzyki klasycznej. No ale cóż..

Superlux HD669. Na pewno dźwięk będzie trochę przerysowany, ale sądzę że może się podobać.

Nie wiem jakie masz teraz źródło, ale to też powinno być przynajmniej poprawne (zintegrowana karta dźwiękowa na 99% odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście mały budżet. HD669 są zamknięte, chociaż do muzyki klasycznej bardziej były chyba polecane Superlux HD668b i Takstar HI2050. Poczytaj o nich. Tylko, że one są półotwarte i otwarte. A i tak nowe ponad 100 zł. Do 100 zł może znalazłyby się jakieś używane. I jeszcze przydałby się jakiś wzmak.


Tak, żeby zagrały z integry i żeby były zamknięte to jeszcze poczytaj o AKG K512 MKII o bardzo lekkim brzmieniu, lepiej przesłuchać najpierw (jak zresztą wszystko zawsze) gdzieś nawet w markecie (MM, Saturn). Też ciut ponad budżet, więc albo dołożyć z 50 zł albo trzeba szukać używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem oglądać słuchawki i teraz widzę, że na pewno za taką cenę nic dobrego nie kupię - wszystkie słuchawki do ok. 100 zł, które oglądałem, miały beznadziejne tłumienie dźwięku z zewnątrz.

 

Wybaczcie chyba niestety zdecydowanie przesadziłem (jestem też dopiero początkującym), że będą używane z dość dobrej jakości muzyką. Mam jakiś tam sprzęt audio, ale po refleksji, wydaje mi się, że źródłem zdecydowanie najczęściej będzie właśnie zintegrowana karta dźwiękowa - youtube, formaty flac, mp3; czy nawet komórka. Najważniejsze to pewnie nie przeszarżować - opłaca się kupować taki sprzęt jeśli źródło będzie tak marne (pewnie z Waszej perspektywy)? Choć widzę, że za mniejsze ceny nie dostanę raczej nic co dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz, więc na pewno będę oglądał słuchawki, które mi zaproponowaliście.

 

Podstawa dla mnie to dobre wyciszenie, więc rozumiem, że słuchawki zamknięte całkowicie są lepsze dla mnie.

 

Gdzie w ogóle mogę przetestować tej klasy sprzęt? Bo w MediaMarkt, Saturn itd. to takich nie ma. W mp3store w Warszawie albo Krakowie wszystko znajdę?

Edytowane przez kamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o Superluxy i Takstary to są teraz jeszcze na topie i powinny być dostępne w sklepach MP3store, niektóre modele AKG także i jeszcze wybór słuchawek innych firm. Z nausznymi raczej nie ma problemu, na głównej stronie forum jest link do sklepów, najlepiej przedzwonić do konkretnego sklepu i spytać sprzedawcy.


Z tym, że lepiej wziąć swoje źródło - odtwarzacz z muzyką, bo z tym może być kiepsko.


Na takie słuchawki dobrze byłoby przeznaczyć trochę więcej niż 100 zł. Mnie dobrze się słucha klasyki na AKG K550, (od 600 zł, używane 500) właściwie z półki cenowej ok. 1000 zł, albo AKG K551 już za niecałe 400 zł nowe. Nie są to słuchawki z najwyższej półki, ale i tak reprezentują bardzo dobry poziom. Mają rewelacyjny poziom dźwięku, grają niesamowicie przestrzennie, detalicznie i dobrze tłumią również. Z integry i telefonu dadzą radę ale nie będzie rewelacji, trzeba z czasem pomyśleć o wzmacniaczu słuchawkowym albo dobrej karcie dźwiękowej, bo tak to aż szkoda marnować ich potencjał.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem oglądać słuchawki i teraz widzę, że na pewno za taką cenę nic dobrego nie kupię - wszystkie słuchawki do ok. 100 zł, które oglądałem, miały beznadziejne tłumienie dźwięku z zewnątrz.

 

Wybaczcie chyba niestety zdecydowanie przesadziłem (jestem też dopiero początkującym), że będą używane z dość dobrej jakości muzyką. Mam jakiś tam sprzęt audio, ale po refleksji, wydaje mi się, że źródłem zdecydowanie najczęściej będzie właśnie zintegrowana karta dźwiękowa - youtube, formaty flac, mp3; czy nawet komórka. Najważniejsze to pewnie nie przeszarżować - opłaca się kupować taki sprzęt jeśli źródło będzie tak marne (pewnie z Waszej perspektywy)? Choć widzę, że za mniejsze ceny nie dostanę raczej nic co dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz, więc na pewno będę oglądał słuchawki, które mi zaproponowaliście.

 

Podstawa dla mnie to dobre wyciszenie, więc rozumiem, że słuchawki zamknięte całkowicie są lepsze dla mnie.

 

Gdzie w ogóle mogę przetestować tej klasy sprzęt? Bo w MediaMarkt, Saturn itd. to takich nie ma. W mp3store w Warszawie albo Krakowie wszystko znajdę?

 

Zamów HD669 w jakieś promocji, w razie czego odeślesz za te 14zł na poczcie, ale sądzę że Ci się spodobają.

http://www.musicexpress.pl/5876-superlux-hd-669-sluchawki-studyjne.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności