Skocz do zawartości

Marillion


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Od 22 lat u mnie w domu progrock i neoprogrock leci na okrągło, dzięki mojemu Tacie.

Teraz zarzucasz mi że mam nikłą świadomość muzyczną i że rozpływam się nad Marillion bo mało znam.
Skończmy tę dyskusję, jakoś nie mam ochoty psuć sobie humoru kimś takim, a i nie zamierzam toczyć bitew na forum.
Wchodze tu dla przyjemności, a nie dla przepychanek. Mój gust to mój gust, nic Ci do niego.

Masz coś ciekawego do powiedzenia o twórczości grupy? Jakiś link? opinie o konkretnych albumach/utworach? Bo póki co widzę że przyszedłeś się tu "po przepychać" i pokazać wszystkim w okół jaki to z Ciebie znawca muzyki szeroko pojętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego? Zapoznawałem się z twórczością z okresu z Fishem, a konkretniej z pierwszymi czterema płytami i z tego co pamiętam, to pamiętam tyle, że kiedyś tego słuchałem. A próbowałem naprawdę mocno. Istniało wiele kapel, które kreowało ciekawsze i bardziej pomysłowe klimaty, na dodatek bez całego melodramatu i całej reszty. Możesz mi wierzyć, i tak jestem cierpliwym słuchaczem.

 

Zachwycanie się popłuczynami po dużo ciekawszych kierunkach świadczy o tym, że coś jest nie tak - potraktuj to albo jako atak, albo jako proste stwierdzenie. Nie poruszyłem ani razu tematu gustu, tylko sobie gdybam na przyczyny takiego porządku rzeczy jaki jest.

 

----

 

 

 

Zachwycanie się popłuczynami po dużo ciekawszych kierunkach świadczy o tym, że coś jest nie tak

 

proponuje tego typu stwierdzenia darować sobie na forum. Dla każdego co innego jest wyznacznikiem wartości danej muzyki. Nazywanie jednak czegoś popłuczynami jest sprzeczne z normami ogólnie przyjętymi

Edytowane przez DedSec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie.

 

Pierwsze płyty są ciekawym połączeniem liryczności z dynamiką i czasami "agresywnością" (jak w fugazi czy momentami w script)
Missplaced Childhood to już inna konwencja, bardziej popowal, a Clutching jest dużo łagodniejsza i spokojna, lecz świetna, bardzo sobie cenie tę płytę.

Na fugazi wielbię utwór Incubus, ma wszystko czego szukam w muzyce, do tego jest bardzo ciekawie skonstruowany no i fish odwala w nim kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi gatunek. Lubie Marillion,Procol Harum,Alan Parson Project, Brekout, Metalice, Camel, Marcusa Millera, Joy D., New Order, Seala, Raz dwa trzy, Kult, Pixies, Santane, i mógłbym tak wymieniać godzinami. Jest jakiś wzór na to ze jedna muzyka jest lepsza a inna gorsza? Trzeba mieć jakis kompleks oceniając w ten sposób.

 

Ja uwielbiam - Assassin mega energia :) Miss... tak ja pisałem lubię sobie pośpiewać a akurat tą płytę lubi też moja żona.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałeś tylko remasteru Fugazi to nie dziwie Ci się że słyszysz napompowaną perkusję.
Tak, agresywność i dynamika, Assassign, incubus, pucn and judy to są dynamiczne utwory z bardzo agresywnie pociągniętą linią wokalną, z mocno zarysowaną linią basową.


@WojtekC - +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kwestia ucha czy nie to bym nie powiedział, bo remasterem się tego nie zmieni, inaczej podpadłoby się PARU ludziom, którym to raczej oryginał odpowiadał.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie czarne, a jeszcze fajniej jak ktoś ma w pamięci koncert na żywo :) Spalmy wszystkie płyty z lat 80 i te z napompowana perką bo dobre jest tylko to co wskazuje mistrz Filas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale nie chce mi się już z Tobą rozmawiać, irytujesz mnie.

-Nie jest to atak na Ciebie, po prostu nie chce mi się z Tobą rozmawiać.


Dlaczego edytujesz posty całkowicie zmieniając ich zawartośc?
Dociera do Ciebie powoli że przeginasz? :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłem licząc na w miarę sensowną rozmowę, a dostaję kilka/naście nieskładnych wypowiedzi, gdzie połowa to płacz o "atak na gust", a część to jakieś dziwne wywody i proste ataki osobiste. Czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłem licząc na w miarę sensowną rozmowę, a dostaję kilka/naście nieskładnych wypowiedzi, gdzie połowa to płacz o "atak na gust", a część to jakieś dziwne wywody i proste ataki osobiste. Czego chcieć więcej?

Zdecydowanie masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Filas i zadał pytanie, może dosyć kontrowersyjne w tym temacie ale i dosyć ciekawe. Sam się tym zainteresowałem bo mogła wyjść ciekawa dyskusja a zespołu nigdy nie słuchałem i nawet praktycznie nic o nim nie wiem więc nie mogę być uprzedzony w żadną stronę.

Później zamiast dyskusji pojawiły się przepychanki. Panowie, niech obie ze stron się trochę uspokoją i może dalej jest szansa że wyjdzie coś ciekawego. Na razie nic nie usuwam, apeluję jednak o rozwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuypan- dzięki, właśnie mnie zniecheciles do tego forum.

 

Pozdr, unfollow

Albo nie, zachęcam do wypowiedzi osób które chcą pogadać o zespole, a takich "znawców" będę po prostu ignorować, bo przecież ja nie mam pojęcia o muzyce i mam 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zwykle nie można mieć swojego zdania. Mam 43 lata nie 12 - fakt że literatura dla mnie najlepsza to Baśnie Andersena :) bo ciągle czytam moim dzieciom. Zmieniam tylko rocznik dzieci :) Może jestem infantylny bo druga ulubiona książka to Buszujący w zbożu :)

...ale to moja sprawa.

Jak się nie podoba temat nie pisz w nim! Temat założony jest dla tych co lubią lub chcą poznać Marillion :)

 

Marillion po Fishu... polecam jakiś koncert nie audio, a video.

 

Ps. oczekiwanie tekstów w rocku na miarę najlepszej literatury to jest dopiero cos :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC - Podpisuje się pod Twoją wypowiedzią.

Niestety, takich "ludzi" się nie wyleczy, pierwszy post na forum i od razu pojechane po bandzie. Czy tylko ja dałem report? :)


Prośba - Wróćmy do tematu, pogadajmy o marillion, a nie dywagujmy o tym czy jest to muzyka dobra czy nie.
Dla mnie jest najlepsza, stanowi dużą część mnie i to się dla mnie liczy. A to czy to sie komuś podoba czy nie, i co na ten temat uważa, wali mnie po całości.

Pogadajmy o marillion!; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności