Skocz do zawartości

integra Asus vs Xonar dx


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo muzyki słucham na komputerze. Mam chyba całkiem fajne głośniki monitor audio studio one, wzmacniacz universum jakiś starszy. Karta to wbudowana w Asus P6TSE Realtek® ALC1200 8 -kanałowy High Definition Audio CODEC.

 

Zastanawiam się czy jest sens kupić Asus Xonar DX i czy da to jakiś skok jakościowy (wart 270zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie szukaj dalej. Tak samo Creative postąpiło z Audigy 2 ZS. Brak pełnego wsparcia dla Windows 7, jedynie XP miał wszystkie funkcje. Znalazł się jednak daniel_k, który zmodował je i działa wszystko pod W7. Może są wersje nieoficjalne, lecz w pełni działające. Warto sprawdzić.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie szukaj dalej. Tak samo Creative postąpiło z Audigy 2 ZS. Brak pełnego wsparcia dla Windows 7, jedynie XP miał wszystkie funkcje. Znalazł się jednak daniel_k, który zmodował je i działa wszystko pod W7. Może są wersje nieoficjalne, lecz w pełni działające. Warto sprawdzić.

Pisałem już, że HD2 Advance działa na Win7 x64 bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując z benchmark.pl

Są trzy różnice:

Pierwsza to wzmacniacze operacyjne, stara 3xNE5532, nowa OPA2604+2xOPA2134.

Druga to kondensatory, stara Rubycon, nowa SamYoung, Wima, Sanyo.

Trzecia to sterowniki (inny producent).

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/audiotrak-prodigy-hd2-advance-de-test.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic mi to nie mówi.

Jakbym miał strzelac to Rubycon chyba gdzieś słyszałem i lepiej mi sie kojarzy niż np Sanyo.

Ale dla Ciebie sprawa jest oczywista.

Starsz wersja może mieć problemy z Win7.

Nowa napewno nie ma.

Informacje odn podzespołów podałem jedynie informacyjne.

Co do np opampów - możesz je sobie wymienić w późniejszym czasie samemu, kształtując nieco dźwięk.

Opki zarówno w nowej jak i starej są raczej słabe.

W necie znajdziesz dużo informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyjście jest jednoznaczne. Jeśli byś znalazł kompatybilne sterowniki do starszej wersji, to nie zastanawiałbym się i ją brał. Jeśli takich nie ma, to wyjście jest tylko jedno - nowsza wersja. Nie mówię, że różnice będą znaczące, mogą być niedostrzegalne, tylko sam fakt, że producent nie wspiera starszych urządzeń jest zwykłym naciąganiem i mimo, że dajmy na to poprzedni układ był naprawdę dobry, nie masz możliwości go u siebie zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności