Skocz do zawartości
  • 0

Dobre słuchawki dla gracza - kilka opcji do wyboru


jezpigmejski

Pytanie

Cześć

W sumie słuchawki dla graczy to trochę nie to forum, jednak myślę, że Wasze doświadczenie również tutaj może być bezcenne. Szwagier poprosił mnie żebym zapytał, co niniejszym czynię;)
Obecnie posiada CAL i jest bardzo zadowolony, jednak jeśli do 400zł jest coś jeszcze lepszego to poszedłby o krok dalej.

 

Słuchawki typowo pod gry - które z niżej wymienionych nadadzą się najlepiej albo których na pewno nie brać. Czy bezprzewodowe jest sens kupować? A może polecicie coś jeszcze lepszego?
Opcje brane pod uwagę obecnie to:
- Słuchawki Creative Tactic 3D Rage
- Razer Kraken 7.1 ( najlepszy typ szwagra )
- Steelseries Siberia V2
- QPAD QH-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak w praktyce stoją teraz te słuchawki 7.1 dla graczy ale do pozycjonowania na wysokim poziomie wystarczą takstary HI2050. dobrze słychać kierunek kroków, strzałów: obok, przed, za nami, pod nami, względnie dobrze jak daleko od nas. Generalnie w takich zastosowaniach dużo lepiej radzą sobie słuchawki otwarte.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O pozycjonowaniu w słuchawkach krążą takie legendy, że nie dziwię się, że ludzie wypisują takie bzdury. Sam gram w CS 1.6, GO i zauważyłem, że na każdych moich słuchawkach jest w miarę podobnie, jedynie charakterystyka dźwięku jest inna. Najlepiej gra mi się na Cresynach CS-HP500. Najwięcej według mnie można zyskać dzięki karcie, już taka Audigy 2 ZS daje spore możliwości i poprawia przestrzenne efekty, ale kosztem jakości. Ustawienia Heaphones oraz CMSS 2 poprawiają znacznie przestrzenną lokalizację, ale dźwięk pozbawia detali, szczegółów oraz nieco przymula brzmienie.

 

P.S. W CS 1.6 gram od 6 lat, przez ten czas miałem sporo słuchawek i na każdych potrafiłem dość dokładnie zlokalizować przeciwnika, różnice między poszczególnymi słuchawkami nie były duże.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No bez przesady, że na każdych słuchawkach jest w miarę podobnie. Na tanich dokanalowych, nawet polecanych jak Sony MH1C albo tanie brainwavz to jest kupa a nie pozycjonowanie.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że to zależy też od gry bo każda inaczej ma zrealizowany dźwięk, w jednych łatwiej w innych trudniej zlokalizować + np. Wiesz odległości jak w BF3. Z doświadczenia w call of duty nie radziły sobie zbyt dobrze z określeniem np. Pierwsze czy drugie piętro, pode mną słuchawki zamknięte jak np. Cal!, Shure Srh750dj i ogólnie słuchawki o małych muszlach.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się, że realizacja dźwięku w grach jest różna, przez co różna jest lokalizacja. Czynniki wpływające na ostateczne pozycjonowanie to:

- słuchawki,

- sama gra,

- źródło dźwięku,

- konfiguracja dźwięku.

Ja opieram się tylko na tych dwóch grach podanych przeze mnie. Mam więc porównanie w środowisku, gdzie tylko słuchawki są zmienną. Obecnie dla mnie doświadczenie odgrywa najważniejszą rolę przy pozycjonowaniu.

 

Przy słuchawkach o podobnej wartości nie uświadczymy ogromnych zmian, nie wiem, jak droższe zabawki (ale proporcjonalnie droższe do jakości)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, udało mi się znaleźć trochę czasu i postaram się opisać dokładniej o co mi chodzi, bo bez obrazy ale spodziewałem się bardziej profesjonalnej odpowiedzi dlaczego te słuchawki odpadają niż "to kupa" czy "nawet wrogowi nie ma co polecać. Tylko gimbusom." tego typu porady mieszają się z innymi pozytywnymi wszędzie, chodziło mi bardziej o porównanie specyfikacji z której cyferki nie wiele mi mówią poza tym że niewiele się różnią.

 

posiadam kartę:

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB

 

słuchawki:

Creative Aurvana Live

polecane na tym forum i bardzo jestem z nich zadowolony, jednak chciałbym kupić drugie bardziej przystosowane pod gry a nie chciałbym żeby jakość dźwięku była gorsza

 

dlaczego akurat razer ? posiadam mysz oraz klawiaturę i jestem zadowolony, oczywiście słuchawki to co innego, jednak sterowanie wszysstkim poprzez aplikacje synaps 2.0, wygląd, kolorystykę itp. są dla mnie na+

zdaję se sprawę, że dopłaca się za logo i firmę ( nie przeszkadza mi to )

 

po specyfikacji 3 modeli nie widzę jakiś wielkich różnic ( tutaj poprosił bym o ewentualne porównanie):

 

http://www.morele.net/sluchawki-razer-kraken-7-1-usb-rz04-01010100-r3m1-604101/

 

http://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-51ef0060aa001-138459/

 

http://www.morele.net/sluchawki-superlux-takstar-pro80-625427/

 

http://www.morele.net/sluchawki-superlux-takstar-hi2050-625426/ ( te niestety porostu mi się nie podobają wizualnie )

 

 

tutaj znalazłem recenzje wykonaną przez wydaje się niezależną osobę i sam już nie wiem jak to jest

 

 

co do razerów największe obawy budzi we mnie podłączenie poprzez usb ( szum lub coś w tym stylu) i czy będzie można regulować głośność, poprzez zewnętrzną kartę, bo nie jestem pewien czy nie mają w sobie wbudowanej jakiejś karty, jutro to sprawdzę bo dziś już nie zdążę

 

mam nadzieję że ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć bardziej ze strony technicznej bez stereotypów związanych z słuchawkami dla graczy itp. dlaczego ich nie brać

Edytowane przez ssjuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każde słuchawki ze złączem USB mają wbudowana kartę dźwiękową. Podłączasz je do USB a nie do swojej karty dźwiękowej ;-). Odnośnie tych słuchawek razera się nie wypowiem, ostatnie słuchawki tego typu jakie słuchałem to Logitech g35, grały bardzo słabo, pozycjonowaly również kiepsko.

Cal! Jak wiesz, kiepsko pozycjonują, zwłaszcza, że sam je masz.

Jak juz wspominałem, z względnie tanich polecam Takstar HI2050, które świetnie się pod tym względem sprawdzają w cod, bf3 czy cs. Z droższych możesz szukać używanych hd580, Hd598, AKG k601. Qpad QH-85 to rebrand wymienionych Takstar hi2050, QH-90 to takstary pro 80 z tego co pamiętam.

O specyfikacji nie ma co pisać bo nic ona nie mówi, pasmo przenoszenia nie ma rzutu na jakość dźwięku.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak w sumie to jaka kartę dźwiękową posiada autor? Może przeoczyłem. Bo na jakiejś integrze czy Creative x-fi nie ma sensu pchać się w sennhesier HD580 czy AKG k612. Wtedy tym lepiej kupić wymienione przeze mnie takstary, które sprawdzają się w tym celu świetnie i nie ma potrzeby pchać się w coś droższego w tym konkretnym celu. Są jeszcze takstary ts-671, które trochę lepiej pozycjonują ale różnica nie jest IMO warta wyższej ceny i przede wszystkim utraty wygody przy dłuższych posiedzeniach. Ts-671 są jednak dużo większe i cięższe a pady płytsze niż w HI2050. Mnie bolały uszy, na które naciskaly muszle przy odsłuchu 1h+.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, udało mi się znaleźć trochę czasu i postaram się opisać dokładniej o co mi chodzi, bo bez obrazy ale spodziewałem się bardziej profesjonalnej odpowiedzi dlaczego te słuchawki odpadają niż "to kupa" czy "nawet wrogowi nie ma co polecać. Tylko gimbusom." tego typu porady mieszają się z innymi pozytywnymi wszędzie, chodziło mi bardziej o porównanie specyfikacji z której cyferki nie wiele mi mówią poza tym że niewiele się różnią.

 

posiadam kartę:

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB

 

słuchawki:

Creative Aurvana Live

polecane na tym forum i bardzo jestem z nich zadowolony, jednak chciałbym kupić drugie bardziej przystosowane pod gry a nie chciałbym żeby jakość dźwięku była gorsza

 

dlaczego akurat razer ? posiadam mysz oraz klawiaturę i jestem zadowolony, oczywiście słuchawki to co innego, jednak sterowanie wszysstkim poprzez aplikacje synaps 2.0, wygląd, kolorystykę itp. są dla mnie na+

zdaję se sprawę, że dopłaca się za logo i firmę ( nie przeszkadza mi to )

 

po specyfikacji 3 modeli nie widzę jakiś wielkich różnic ( tutaj poprosił bym o ewentualne porównanie):

 

http://www.morele.net/sluchawki-razer-kraken-7-1-usb-rz04-01010100-r3m1-604101/

 

http://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-51ef0060aa001-138459/

 

http://www.morele.net/sluchawki-superlux-takstar-pro80-625427/

 

http://www.morele.net/sluchawki-superlux-takstar-hi2050-625426/ ( te niestety porostu mi się nie podobają wizualnie )

 

 

tutaj znalazłem recenzje wykonaną przez wydaje się niezależną osobę i sam już nie wiem jak to jest

 

 

co do razerów największe obawy budzi we mnie podłączenie poprzez usb ( szum lub coś w tym stylu) i czy będzie można regulować głośność, poprzez zewnętrzną kartę, bo nie jestem pewien czy nie mają w sobie wbudowanej jakiejś karty, jutro to sprawdzę bo dziś już nie zdążę

 

mam nadzieję że ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć bardziej ze strony technicznej bez stereotypów związanych z słuchawkami dla graczy itp. dlaczego ich nie brać

"Bez stereotypów" nie da rady, po prostu niewiele osób tutaj może wypowiedzieć się o nich pozytywnie (a przez to traktujesz to jak opinie stereotypowe), gdyż ma porównanie, gdzie w wypadku jakichś forów 'dla graczy' i podobnych społeczności punkt odniesienia jest albo zerowy, albo są nim jakieś Esperanzy (bardziej ogarnięci mają jakieś Sennki 201/202, no top klasa), czasem po prostu tańszy model tego samego producenta, stąd tyle opinii pozytywnych. Dla mnie CAL były ogromnym skokiem po G330, a teraz raczej trzymam się od nich jak najdalej :) Kwestia wyrobienia sobie jakiegoś-tam (u mnie praktycznie zerowego) obycia.

A czemu sam sprzęt jest kiepski? Jest słabo wykonany, kiepsko zaprojektowany i korzysta z części wartych o wiele mniej, niż cena na to wskazuje. W sumie to sam miałem headset, kosztował mnie 130zł - mianowicie było to 681 + kawałek druta miedzianego i mikrofon z dealextreme. Można? Można. To tak gwoli ciekawostki.

Połączenie przez USB jasno oznajmia, że w samym dzyndzlu (a niech tak to nazwę) jest przetwornik D/A i A/D, czyli w istocie karta dźwiękowa, przy złym uziemieniu faktycznie może to szumić.

A co do recenzji: jeżeli koleś faktycznie uważa, że sztuczne 7.1 oparte na Dolby Headphone jest lepsze od stereo, to ja wysiadam - korzystałem z tego cuda, i mało co tak muli, to z grubsza tylko retuszowany crossfading.

 

A tak w sumie to jaka kartę dźwiękową posiada autor? Może przeoczyłem. Bo na jakiejś integrze czy Creative x-fi nie ma sensu pchać się w sennhesier HD580 czy AKG k612. Wtedy tym lepiej kupić wymienione przeze mnie takstary, które sprawdzają się w tym celu świetnie i nie ma potrzeby pchać się w coś droższego w tym konkretnym celu. Są jeszcze takstary ts-671, które trochę lepiej pozycjonują ale różnica nie jest IMO warta wyższej ceny i przede wszystkim utraty wygody przy dłuższych posiedzeniach. Ts-671 są jednak dużo większe i cięższe a pady płytsze niż w HI2050. Mnie bolały uszy, na które naciskaly muszle przy odsłuchu 1h+.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Było post wyżej, http://us.store.creative.com/Creative-Sound-Blaster-XFi-Surround-5.1/M/B0044DEDCA.htm

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Plantronics Gamecom 367, słuchałem Creative Fatal1ty, Steelseries Siberia V2. Te słuchawki to marketingowy sprzęt dla graczy, nie mają dobrze grać, mają przyciągnąć uwagę i się sprzedać. Grają w większości na poziomie Philips SHP2500/3000/5401. Q-Pad na ten przykład w mariażu z Takstarem, Beyerdynamiciem sprzedaje słuchawki gamerskie, które wcześniej nie były stricte gamerskie. Na polskim rynku kupisz takie Takstary Pro80 za 250-300zł, te same od Q-Pada, czy HyperX już 400, a od chińczyka za 160-170. To zwykłe naciąganie ludzi. Obecnie nie polecam nikomu kupowania słuchawek dla graczy, bo przecież skoro słuchawki kosztują 300zł, już z narzutem "dla graczy" do tego mają wbudowaną kartę (znając życie wątpliwej jakości) to, co one mogą sobą reprezentować? Producenci najchętniej wcisnęliby nam słuchawki do gier, do muzyki, do filmów, do biegania, do pływania itd... żeby każdy miał po 5 par :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok,m dzięki za porady, razery se jednak odpuszczę, a zaciekawiły mnie lekko sennhesiery, ale na to chyba jeszcze przyjdzie czas, bo i ceny raczej 500+ jak nie więcej

 

jutro dokładniej przyjrzę się Takstar Pro80 i QPAD QH-90

 

różnica jak twierdzicie jest w mikrofonie i około 100 zł, muszę przemyśleć ponieważ używając Cal+mikrofon zalmana denerwowała mnie tona kabli na biurku i mikrofon nieprzymocowany bezpośrednio do słuchawek

 

jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycję to chętnie zobaczę, a jak już będę miał to podzielę się opinią jak wypadają w porównaniu z CAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybierając Takstary myślę, że warto rozważyć zakup Takstar PRO80 V2

 

W wersji V2 poprawiono pałąk, który w tej chwili dzięki lepszemu ułożeniu i możliwości dopasowania się do głowy polepsza wygodę i komfort noszenia. W nowej wersji zamontowano również prosty kabel. W komplecie jest dodatkowy, materiałowy pokrowiec.
Szczególnie że cena obu wersji jest identyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Producenci najchętniej wcisnęliby nam słuchawki do gier, do muzyki, do filmów, do biegania, do pływania itd... żeby każdy miał po 5 par :)

Ja byłbym nawet zainteresowany, tylko niech one naprawdę pasują do zastosowań :D Nie ma czegoś takiego jak sprzęt w pełni uniwersalny (chyba, że mówimy o sprzęcie prawie-transparentnym ;) ) Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do płacenia za logo i naklejke to chyba normalne, można kupić klapki KUBOTA za 10 zł ( polecam ) albo adidasa za 100 zł

Chyba raczej "można kupić klapki KUBOTA za 10zł i dokładnie te same klapki ale z logo Adidasa za 200zł" - w tym momencie całe rozumowanie upada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności