Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa PC


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym, że mój obecny creative x-fi umarł ostatecznie, szukam nowej karty dźwiękowej do komputera. Najlepiej jakby była na PCI-E, bo nie widzę sensu pchać się w PCI, które coraz rzadziej jest na płytach głównych.

Używam głośników Logitech Z-5500 i słuchawek Sennheiser HD429, a słucham głównie muzyki elektronicznej.

 

Czym powinienem się zainteresować? Asus Xonar DX czy może lepiej kupić coś lepszego do tego sprzętu (głośników/słuchawek nie zamierzam zmieniać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar Dx będzie brzmiał średnio już prędzej zdecydował bym się na xonada Ds ze względu na wymienne opampy przez co zawsze można trochę ten dźwięk zmodyfikować wedle własnego gustu. Xonar stx oczywiście jest świetną kartą ale ile by autor tematu musiał dopłacić :D

Edytowane przez Dawid06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za STX trzeba dać 630 zł i nie wiem czy jest sens po prostu. A co myślicie o Asus Xonar Phoebus Solo? Bo tą można dostać już za 420 zł.

 

Mam tą kartę (tj. też przez jakiś czas niedawno obczajałem którą wybrac)

Ten sam wzmak, w teorii dac trochę "gorszy" [tj. wątpie żeby jakiś człowiek go rozpoznał dzwiękowo, a i tak był ładowany do napędów CD za 2000$] PCM1792 vs PCM1796;

te same standardowe wzmacniacze operacyjne (tylko nie wymienialne).

Plus układ słuchawkowy leci całkowicie odzielnym kanałem od reszty 7.1 (tj. ma swój DAC etc)

 

Chyba najbardziej opłacalny sprzęt zważywszy że jest tam 6V(4V) wzmacniacz (strasznie nadmiarowy mocowo jak dla mnie)

Minusem jest to że kabel zasilania jest wpinany z boku karty, przez co nie mieści mi się w obudowie mini-atx :(

 

Taki PS: w specyfikacji jest maksymalne wzmocnienie określone jako (+12db), tak jest też napisane na kontrolce;

jednak u mnie jest to raczej te STX'owskie +18db, nie wiedzieć czemu (chociaż układ wzmacniacza słuchawkowego jest ten sam)

Edytowane przez xdog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności