Skocz do zawartości
  • 0

AKG K545 vs momentum vs CAL!


nychu1

Pytanie

mam problem z wyborem słuchawek na miasto i do domu w jednym. w cal! ktore posiadam na miasto nie wyjdę i szukam czegoś nowego, najbardziej interesuje mnie akg k545 lub momentum(nie wiem czy warto dopłacać i ponoć gorzej izolują). czytałem dużo recenzji na temat tych słuchwek i skłaniam się w strone akg. pytanie jakie mnie nurtuje to czy będzie to duży przeskok jakości dźwięku względem cal!? niestety nie mam gdzie odsłuchac tych słuchawek, jedyne co udało mi się podpiąć to akg k619 i tam bas był wyborny(w k545tez jest taki?) , taki jaki lubie nisko schodzący ale średnica i wysokie tony już nie były takie fajne ale tez nie były złe ;). odtwarzacz to fiio x3

Edytowane przez nychu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

IMO Momentum grają równiej. Lepsza średnica. Bas jest taki jaki powinien być bas.

Ja nie wachałem się ani chwili.

Nie musisz dużo do nich dopłacać, jeśli kupisz na Amazonie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez krzyzakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tych opinii to ja akurat zgadzam się. Na miasto Momentum. Słuchałem K545 i niestety zawiodłem się. Nie wydały mi się młodszym bratem K550/K551. Momentum są bardziej naturalne, swobodne. K551 są jak tu pisze bachankas za duże na miasto, tramwaj. oczywiscie dadzą się używać ale wygodne nie będa, mozna się spocić (podobnie jak w HP100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 polecam jak najbardziej, ale jednak do domu. K545 mi się podobały - taka rozrywkowa wersja tych pierwszych, choć różnice są większe niż kosmetyczne.
Jeśli chodzi o Momentum, uważaj też na model On Ear - słabiutką izolację mają.

 

A i same Momentum to nie jest moja bajka. Moim uszom bardziej spodobały Soniacze MDR-1R podłączone do Classica, w Saturnach je mają, można odsłuchać.
Generalnie ciężko kupić jedne słuchawki i na miasto i do domu, wg mnie lepiej podzielić budżet na 2 pary.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze gadasz . Choć Momentum dają się też używać w domu. Jesli budżetu chwilowo nie starcza na domowe duże nauszniki.

 

Polecam do Momentum taki kabelek :

http://www.ebay.pl/itm/Replacement-Audio-upgrade-Cable-For-Sennheiser-Momentum-Over-On-Ear-Headphones-/310868241461?pt=US_MP3_Player_Cables_Adapters&var=&hash=item486130ec35

Wydaje mi się lepszy niż stockowe - bardziej w sensie obsługowym, solidności. No i kosztuje mniej niż oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też mam X3 i słuchawki AKG K550 i Momentum (ja mam wersję większą Over Ear ale Momentum On Ear i AKG K545 też słuchałem na X3). IMO jedne i drugie brzmią świetnie z X3 ale zależy co kto lubi. AKG są bardziej studyjne, zrównoważone a Momentum mają więcej basu i są nastawione na fun. Najlepiej posłuchać gdzieś samemu np. w Saturnie czy MM, tylko tam są drogie, jeśli kupić to Momentum On -ear najtaniej chyba wyjdzie za nowe w Amazon.de 179 EUR z wysyłką, z tym że ja celowałbym w używane pojawiają się za 500 zł nawet w komisie. Jeśli masz większy budżet to wybrałbym Momentum Black/Brown - większe, wygodniejsze, lepsze brzmieniowo i mogą być na miasto i do domu a OnEar raczej na miasto i do krótszych odsłuchów - przy dłuższych bolą uszka. K550/K551 raczej do domu, na miasto za duże, na upartego można wyjść, ale ja bym w nich nie wyszedł. K545 trzeba samemu odsłuchać, nie każdemu się podobają, Momentum to bezpieczniejszy wybór w ciemno z tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z drugiej strony K550 mają więcej miejsca na ucho, przez co nie grzeje tak szybko, a patrząc na prognozy czerwca warto patrzeć tez na to :P Ja pół liceum przelatalem po mieście z ogromnymi K512 (stąd raczej wole szkole grania AKG niż Sennheiserow :P) , ale nie każdy mógłby tak :)

 

Zanotowane przy użyciu wehikułu telekomunikacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum jednak nie dają za dużo izolacji, jeśli Ci bardzo na tym zależy. IMO to są wspaniałe słuchawki jednak bardziej do domu.

Najlepiej mieć dwie pary słuchawek, na miasto coś mniejszego, nie rzucającego się w oczy, tańszego albo najlepiej doki.


Tym bardziej, że idzie lato i w nausznych będą się gotować uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kuurde to mnie zmartwiles z ta izolacja, mogl bys cos polecic outdorowego z dobra izolacja?mialem nadzieje ze momentum dadza rade na zewnatrz z izolacja. Z tego co wyczytalem w necie wieksze momentum lepiej izoluja od on-ear.

Edytowane przez nychu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie outdorowe z dobrą izolacją są akurat tylko IEM. W nausznych raczej nie wychodzę. Większe Momentum izolują lepiej, ale nie za dobrze i dużo dźwięku wydobywa się na zewnątrz, w autobusie czy tramwaju może być to uciążliwe dla innych i pady dosyć grzeją po dłuższym czasie.. Poza tym jeżeli piszesz, że w CAL! nie wyjdziesz na miasto, to wg mnie nie ma większej różnicy między CAL! a Momentum pod tym względem, a Momentum na pewno bardziej rzucają się w oczy.

Co do poradzania w ogóle to podałeś trochę za mało informacji co do preferencji, budżetu, tego co słuchasz itp., tu jest poradnik: http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Każdemu podoba się coś innego, poczytaj najpierw więcej na forum: http://forum.mp3store.pl/topic/108756-suchawki-do-fiio-x3/?p=993751

http://forum.mp3store.pl/topic/108756-suchawki-do-fiio-x3/

http://forum.mp3store.pl/topic/113684-fiio-x3-kupic-czy-nie/

 

Kupowanie słuchawek w oparciu o zdanie innych to loteria.

Najlepszym wyjściem jest przejechanie się najpierw do Saturna i przesłuchanie czegoś, może coś z AKG

albo może Sony MDR tańszych modeli na miasto celowałbym w coś podobnego do AKG K618/K619 (- nie wiem jak będzie z izolacją) a do domu jak się spodobają to Momentum albo AKG K550 (jeśli taniej to używane).


Z b.dobrą izolacją są na pewno AKG K518, dla mnie nawet po ściągnięciu basu w X3 były zbyt basowe ale dynamiczne. Możesz je też spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poza tym jeżeli piszesz, że w CAL! nie wyjdziesz na miasto, to wg mnie nie ma większej różnicy między CAL! a Momentum pod tym względem, a Momentum na pewno bardziej rzucają się w oczy.

WUT!?

 

AKG k545 i Momentumy to są dedykowane portable, więc czemu w nich nie wychodzić?

 

Z tą izolacją to pewnego pułapu nie przeskoczysz. ZAWSZE coś będzie dochodzić, jeśli mają być w miarę wygodne, a nie chcesz mieć uczucia głowy jakby była w imadle.

Edytowane przez miszko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Poza tym jeżeli piszesz, że w CAL! nie wyjdziesz na miasto, to wg mnie nie ma większej różnicy między CAL! a Momentum pod tym względem, a Momentum na pewno bardziej rzucają się w oczy.

WUT!?

 

AKG k545 i Momentumy to są dedykowane portable, więc czemu w nich nie wychodzić?

 

Z tą izolacją to pewnego pułapu nie przeskoczysz. ZAWSZE coś będzie dochodzić, jeśli mają być w miarę wygodne, a nie chcesz mieć uczucia głowy jakby była w imadle.

 

:) Wychodzić można w czym się da, to kwestia gustu, wygody i poniekąd (gdzieniegdzie) zdrowego rozsądku. ;) K551 też są dedykowane portable. Oczywiście K545, Momentum są dedykowane do urządzeń przenośnych, MOE tu IMO sprawdzają się lepiej, nie na darmo powstała mniejsza wersja, szkoda, że nie mają lepszej izolacji. Momentum wg mnie do spacerów, na miasto jeszcze jak najbardziej, zależnie od gustu, natomiast do komunikacji nie bardzo ze względu na niedoskonałą izolację. Sam wolę IEM, ale zdziwiło mnie trochę, że Kolega w CAL! nie wyjdzie na miasto, bo widuję w tych słuchawkach wiele osób na mieście. Nauszniki te są podobnej wielkości co większe Momentum i tłumienie mają chyba mniej więcej na podobnym poziomie. Tu już jest pójście na jakiś kompromis, albo izolacja i imadło, jak piszesz, albo wygoda, chociaż z tym imadłem to chyba trochę przesada, bo podobno K518 dają się rozgiąć i nie ściskają wtedy mocno na co wielu narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy ma własną wizję dobrej izolacji.

Jeśli mowa o takiej gdzie przy przemieszczaniu się metrem można komfortowo słuchać bez podkręcania potencjometra to z nauszych można wspomnieć HD25, pamiętając 518 poziom nienajgorszy.

Niestety tłumienie, albo komfort, HD25 mi odpowiadały, ale są to nauszne, małe pady mocno dociskającei niektórzy mogą narzekać.

Większość słuchawek DJ powinno się odznaczać zdecydowaną izolacją.

 

Słuchałem MOE w Saturnie, wiadomo komfort odsłuchu niewielki, a jednak tłumiły w miarę dobrze, powiedziałbym, że nieco lepiej niż większe wokółuszne,ale możliwe, że docisk był większy.

AKG 619 dobrze izoluje.

CAL nie są komfortowe w głośnych miejscach, bez wytłumienia muszli mają taki rezonans, że słuchanie miesza się z dżwiękami przejmowanymi z zewnątrz.

 

Miałem kilka par doków i np. Fischer Eterna izolują tak, że trudno mi rozmawiać bez wyjęcia słuchawki.

O ER6i nie wspominam, bo to odcięcie od wszelkich dżwięków z otoczenia.

 

 

Według mnie żadne nauszniki nie izolują tak jak doki, natomiast w miejscach spokojniejszych zupełnie wystarczająco.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności