Skocz do zawartości

Wymiana Audigy 2ZS na coś lepszego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Powoli, świńskim truchtem dobieram elementy układanki. Najpierw HD-330, potem Takstar Pro80. Każda para ma coś do zaoferowania. Jednak po odsłuchach mam wrażenie, że Audigy zwyczajnie nie nadąża. Z tego powodu przymierzam się do wymiany źródła dźwięku. Niestety wybór, jak zwykle jest trudny :P

 

Słucham muzyki elektronicznej, rocka, hip-hopu. Klasyczna i jazz to nie moje klimaty. Muzyka słuchana z PC.

 

Czego oczekuję:

- nieco ocieplonego grania, bez szczególnych braków w średnicy, wysokich

- dobrego wysterowania posiadanych słuchawek

- skoku jakościowego względem posiadanej dźwiękówki

- forma urządzenia - można rzec dowolna - karta dźwiękowa lub zewnętrzny DAC/AMP (najlepiej combo)

- produkt zagra dobrze z pudełka bez zbędnej ingerencji w podzespoły na płytce (zostawiam temat na później)

 

Podsumowując chcę usłyszeć więcej/lepiej w porównaniu do tej starej konstrukcji jaką jest Audigy.

 

Budżet to 300zł.

 

Proszę o realne propozycje, możliwy zakup z chin, nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co napisałeś: słuchamy podobnej muzyki i mamy bardzo podobne wymaganiana i w zasadzie słuchawki (ja mam HD660 czyli jak wiadomo bliźniacza konstrukcja) i osobiście wybiorę raczej Prodigy HD2 ze względu na wymienne opampy (zawsze coś można sobię zmienić w brzmieniu wedle upodobania).

 

 

Czy w ogóle przy Takstarach Pro80 i HD-330 jest sens zabawy w DAC/AMP? Te słuchawki chyba jednak jakieś bardzo wymagające nie są. Może ktoś się do tego odnieść?

A niby czemu nie? Zawsze można poprawić dźwięk wydobywający się z słuchawek a chyba wszyscy do tego dążymy zwłaszcza, że HD330 są trochę wybredniejsze co do źródła o czym wspomniał autor tego testu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd330/

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat HD-330 słucham coraz mniej, a właściwie od kiedy mam Pro80 w ogóle. Ale mają coś w sobie przez co je zostawię.

 

Odczuwam brak detali, tak jakby dźwięk mimo, że jest lepszy na Pro80, nadal brakuje mu detaliczności. Pasmo mają fajne, ale brakuje czegoś pomiędzy tymi hercami.


Co sądzicie o połączeniu Hifimediy Sabre USB DAC + amp O2?

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności