Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 3000 zł (rock)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poczytaj o Linnie na necie. O glosnikach tez znajdziesz bez problemu artykuły. Gdyby nie pernamentny brak kasy ostatnio sam wrócił bym do Linna plus Celestiony. Świetnie kontrolowany bas, masa detali, szeroka scena i to właściwie w każdym gatunku.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pospamowac troche B), pomysl o aktywnych monitorach, serio ;). W wymienionej kwocie, bardzo ciezko Ci bedzie tak dobrac sprzet, zeby gral na wysokim poziomie. Ustawienie takie jak proponuje Kubasz,

ale nie koniecznie musi sie to sprawdzic, roznie to bywa ;).

 

Jezeli ustawisz odpowiednio kolumny, to od biedy nie potrzebna bedzie kontrola pierwszych odbic. Teraz zauwazylem, ze masz dwie komody :(. Na upartego, mozesz zostawic wszystko tak jak jest, procz biurka,

ktore musialbys odsunac od sciany. A monitory ustawic tak, zeby utworzyc trojkat rownoboczny z miejscem odsluchowym.

 

Nie bedzie to najlepsze rozwiazanie, ale tez nie ingerujace znaczaco w obecny wystroj. Chociaz jezeli o mnie chodzi ...to poszedlbym na calosc, papugi do klopa, audio przede wszystkim :P.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pospamowac troche B), pomysl o aktywnych monitorach, serio ;). W wymienionej kwocie, bardzo ciezko Ci bedzie tak dobrac sprzet, zeby gral na wysokim poziomie. Ustawienie takie jak proponuje Kubasz,

ale nie koniecznie musi sie to sprawdzic, roznie to bywa ;).

Za 3k mozna mieć swietny sprzęt, a podany przeze mnie gra wybitnie. Tylko nie jest to nowy sprzęt a klasyczny. Pokaż mi monitory za 3k żeby zagrały jak te Celestiony.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje Twojej propozycji zestawu odzielnego, a tym bardziej tych Celestion-ow, bo nawet ich nie sluchalem. Jednak opierajac sie na moim skromnym doswiadczeniu, w laczeniu kolumn ze wzmacniaczami wiem,

ze jest to dosyc trudne i ciezkie do zrealizowania, aby efekt byl w pelni satysfakcjonujacy.

 

Tym bardziej w ograniczonym budzecie, bo nie oszukujmy sie, 3tys. to nie wiele na wzmacniacz i kolumny ;). Latwiej jest podjechac do wiekszego sklepu muzycznego, ktory posiada na stanie warte uwagi monitory

i ocenic, praktycznie calosciowo "zgrany" zestaw, niz dobierac poszczegolne jego elementy.

 

Dlatego tez caly czas, proponuje alternatywnie kolumny aktywne, gdyz takie rozwiazanie jest przeze mnie sprawdzone. Posiadam juz ktorys z kolei zestaw i praktycznie z kazdego bylem zadowolony, a obecny zostaje

na dluzej, jezeli nie do konca :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ustawienia :) a co do sprzętu to polecam wzmacniacze vintage ale od razu trzeba kondy wymienić i zrobić przegląd ale za to grają na poziomie sporo droższych konstrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ustawienia :) a co do sprzętu to polecam wzmacniacze vintage ale od razu trzeba kondy wymienić i zrobić przegląd ale za to grają na poziomie sporo droższych konstrukcji .

Nie zawsze. Zależy jak bardzo wiekowy sprzęt. W przypadku tego Linna podlaczasz i grasz. To w miarę nowoczesna konstrukcja. Nadal uważam że 3k to sporo i można je dobrze wydać właśnie na klasyczny sprzęt.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejną propozycję.



Teraz muszę się zwrócić z inną prośbą: jest jakiś sklep z pokaźnym asortymentem tego typu, najlepiej we Wrocławiu, ew. Poznaniu?

Chyba tego nie nadmieniłem, kolumn nie szukam na teraz - zaraz, jakoś w czerwcu przejadę się do Wrocławia i tam właśnie chciałbym poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał używek w twojej okolicy - przynajmniej jeśli chodzi o wzmacniacze .
Bym się zastanowił na twoim miejscu nad tym Linnem : http://www.audiostereo.pl/opinie-o-linn-intekpowertek_57207.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pendragon

 

przecież tam będzie ze 4,5 m odległości

Przykro mi bardzo ale mylisz sie, jezeli uwazasz, iz monitory nie dadza rady zagrac z takiej odleglosci :). Ja swoich slucham z dwoch metrow, a 1/4 glosnosci nigdy nie przekraczam, nawet jak mam ochote przyloic zdrowo :P.

Ale kolega Darkwork zignorowal moja propozycje, wiec ..nic na sile ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność nie ma tutaj nic do rzeczy, monitory bliskiego pola, bo o takich mówimy, mają to do siebie że są stworzone do odsłuchu z bliskiego odległości i grają punktowo, wszystko powyżej 2m szkodzi i słuchamy pomieszczenia (wiem, wiem zawsze go słuchamy, ale po to się stosuje ustroje akustyczne żeby pomieszczenie było "łagodniejsze" i żebyśmy nie dostawali w nadmiernej ilości zniekształconym dźwiękiem z każdej strony). Bez problemu można wyłapać różnice pomiędzy 2m a 3m, a 2m i 4,5 m to przepaść. Jeśli dodamy do tego kształt pomieszczenia to wyjdzie nam niezła kupa. Bo rozstaw maks byłby 2 m. Jeśli nie wierzysz to ustaw sobie monitory metr od siebie i stań 2,25 m od nich, a potem w odległości około 1,8 m od siebie, różnica będzie ogromna, coś jakbyś ubrał słuchawki które nie mają sceny, a potem słuchawki z duża sceną ;)

 

ps, tak dla historycznej ścisłości :D

Edytowane przez Matckhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Pendragon

 

przecież tam będzie ze 4,5 m odległości

Przykro mi bardzo ale mylisz sie, jezeli uwazasz, iz monitory nie dadza rady zagrac z takiej odleglosci :). Ja swoich slucham z dwoch metrow, a 1/4 glosnosci nigdy nie przekraczam, nawet jak mam ochote przyloic zdrowo :P.

Ale kolega Darkwork zignorowal moja propozycje, wiec ..nic na sile ;).

Nie zignorowalem Twojej propozycji, myślałem o tym rozwiązaniu, ale w ogóle nie orientuję się w monitorach za takie pieniądze i kolega Matchew negował to rozwiązanie - nie mam pojęcia o akustyce i nie wiem, kto jest bliżej prawdy.

 

Z najrealniejszych planów to kupię tego Linna i jeszcze nie jestem w 100% pewien co do kolumn.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność nie ma tutaj nic do rzeczy, monitory bliskiego pola, bo o takich mówimy, mają to do siebie że są stworzone do odsłuchu z bliskiego odległości i grają punktowo, wszystko powyżej 2m szkodzi i słuchamy pomieszczenia (wiem, wiem zawsze go słuchamy, ale po to się stosuje ustroje akustyczne żeby pomieszczenie było "łagodniejsze" i żebyśmy nie dostawali w nadmiernej ilości zniekształconym dźwiękiem z każdej strony). Bez problemu można wyłapać różnice pomiędzy 2m a 3m, a 2m i 4,5 m to przepaść. Jeśli dodamy do tego kształt pomieszczenia to wyjdzie nam niezła kupa. Bo rozstaw maks byłby 2 m. Jeśli nie wierzysz to ustaw sobie monitory metr od siebie i stań 2,25 m od nich, a potem w odległości około 1,8 m od siebie, różnica będzie ogromna, coś jakbyś ubrał słuchawki które nie mają sceny, a potem słuchawki z duża sceną ;)

 

ps, tak dla historycznej ścisłości :D

Wszystko sie zgadza, ale nie kazdy monitor bliskiego pola posiada waski tzw. sweetspot. Owszem, do odsluchu z kanapy, zakladajac, ze znajdowalaby sie pod MJ-em na tylnej scianie, bez odpowiedniego zapanowania

nad odbiciami bylaby kaplica. Ale to rowniez tyczy sie jakiegokolwiek zestawu glosnikowego, nie ma znaczenia tutaj bliskie pole, czy tez dalekie.

 

Polecajac wspomniane monitory zalozylem, iz referencyjnym miejscem odsluchowym, bedzie to przy samym biurku. Wracajac jeszcze do polecanych przez Wojtka Celestion, to zdecydowanie wolalbym kupic cos swiezego

i w miare estetycznie wygladajacego, niz takie antyczne klamoty, ktorych wyglad z czasem da o sobie znac w nowoczesnie urzadzonym wnetrzu.

 

Pare miesiecy temu mialem JBL4312D, wielkie skrzynie, grajace typowym amerykanskim dzwiekiem. Jednak brak im bylo subtelnosci i klasy porzadnych monitorow/kolumn, ze wspolczesnie produkowanych. Dlatego

postanowilem sie ich pozbyc i wrocilem do aktywnych, i co by nie zapeszyc ..byl to strzal w dziesiatke :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, przez te parę tygodn rozglądałem się za opcjami, końcowo postanowiłem, że wybiorę nowe kolumny. Poza estetyką boję się o stan techniczny, którego raczej nie będę mógł sprawdzić.
Najprawdopodobniej wybiorę Monitor Audio RX2, raczej uda mi się je dostać gdzieś koło 2 tysięcy.
Pozostaje tylko kwestia wzmaka, chciałbym wydać na niego jakieś 1000-1200 zł max.
Myślałem o Linnie, ale z opisu dźwięku wynika, że nieco suchy, do rx'ów podejrzewam, że średnio się to spasuje.
Potem o jakimś Rotelu, ale:
"Rotele do RX2? to chyba nie bardzo"
(stąd:
http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-do-monitor-audio-rx2_110910.html)
Ma ktoś jakieś sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności