Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 3000 zł (rock)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem w końcu założyć wątek po spamowaniu w statusach :P.
Szukam kolumn do pokoju +/- 17 m2 (stosunek długości jakieś 2:3), poprzeglądałem wyniki w Google i odcinki Reduktora Szumu, i mam wybranych kilka zestawów, z czego najbardziej interesujące okazały się właśnie te z Reduktora:
Rotel RA-980BX + Monitor Audio Mr4
Marantz pm 5003 + Jamo s718
Rotel RA-10 + Jamo s608

Mam wątpliwości, czy dam radę rozstawić więcej niż 2 głośniki po pokoju, żeby jakoś to grało.

Moje X3 wystarczy na początek jako dac?

Wideło, z którego wziąłem faworytów:



I mógłby też ktokolwiek powiedzieć, jakie minimalnie powinny być odstępy od ścian, żeby jakkolwiek to grało? Podejrzewam, że będę musiał zrobić lekkie przemeblowanie.
Proszę o odpowiedzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kwestia jest taka, że sprzęt zagra zupełnie inaczej w różnych pomieszczeniach - nie sugerował bym się dokładnie 100% opiniami z internetu :)
Proszę napisz jakie masz długości ścian (nie chce mi się przeliczać :) ) to wtedy będziemy myśleć nad ustawieniem kolumn .

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj - moze sie uda zdobyc uzywki MA RX2. Poczytaj troche o nich... np:

http://www.highfidelity.pl/@main-359&lang=

 

i potem cos cieplego, srednicowego do nich dobrac - aby mial dobra kontrole dolu i wysokie temperowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu MA z Serii MR, BX i RX. Wszystkie grają zacnie, BX już naprawdę całkiem nieźle (pokój w którym grają jest akustycznie bdb). Osobiście polecę Ci podobny zestaw jak w mojej stopce, czyli RX1 + wzmak Rotela np. wymieniony RA-10. Ja za swój komplet dałem 1,8k.

MR4 mają sporo basu (za dużo czasem) i IMHO w małym pomieszczeniu się nie sprawdzą. U mnie grają w trochę większym niż Twoje i przydałoby się im więcej przestrzeni. RX1 grają na ponad 22m2 ijest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to: 5,70 m x 3,60 cm, pole pisałem z pamięci, jednak wychodzi jakoś ponad 20 m2. Meble mam poustawiane przy dłuższych ścianach. Wolałbym uniknąć przemeblowywania (plus nie mam jak przesunąć akwarium).

Na allegro jest jakiś Rotel RA-980. Pojedyncza sztuka, licytacja.

Jak się uda, to porobię fotki pokoju i wstawię, bo jednak to ustawienie mebli będzie trzeba uwzględnić.

RX2 chyba muszę sobie odpuścić, nawet jak kupię nówki za... nie wiem, 2200? To i tak za mało pozostaje na wzmacniacz.

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubby, dopiero teraz przeczytałem Twój wcześniejszy post. Niestety nie porównywałem ale z tego co wiem to podobnie, RX2 do większych pomieszczeń.

Ważne żeby dać trochę miejsca RXom (co najmniej 30-40cm z tyłu), ja mam dodatkowo przytkane bas-refleksy.

RX1 poniżej 1600 masz nowe. Ja bym więcej niż 1100 za używki nie dał, moje były po 900.

Edytowane przez Sir Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówek poniżej 1680 nie widzę ani na ceneo i podobnych, ani na allegro.
Ten RA-10 byłby do nich lepszy niż RA-980?
Skoro te rx1 są tak wymagające w kwestii odległości od ścian, to są dotąd chyba najlepszą opcją.

I mógłby mi ktoś też powiedzieć, czy na starcie x3 jako dac byłby okej? :P

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/monitor-audio-rx-1-natural-oak-wyprzedaz-i4231063298.html

 

Ten RA-10 byłby do nich lepszy niż RA-980?

Nie znam tego drugiego niestety, ale RA-10 jest nowszy.

 

 

I mógłby mi ktoś też powiedzieć, czy na starcie x3 jako dac byłby okej? :P

X3 jako USB DAC daje radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest teraz sens, żebym kupił te MA RX1 kupił teraz i podłączał go do jakiegoś słabego amplitunera, a za jakiś miesiąc/półtora dokupić tego Rotela?
Może przez ten czas na RX1 pojawi się lepsza okazja...

I przydałoby się chyba kupić stojaki do nich, bo podejrzewam, że w zestawie nie ma :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo tylko na krótszej ścianie, w takim metrażu to już spokojnie mogą być podłogowe kolumny .
Te akwarium na jakiej masz ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku długiej ściany. Zabieram się za foty (muszę jeszcze posprzątać pokój :P), bo najwyraźniej będą potrzebne. Będąc szczerym, to niezbyt korzystne jest dla mnie ustawianie ich przy krótszych ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższej ścianie mogę być problemy z kreowaniem i spójnością sceny a nawet z basem :)
No i jeszcze bardzo ważna kwestia : gdzie będzie stanowisko odsłuchowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komputera mam już seta z sygnatury, stanowisko odsłuchowe może być w zasadzie gdziekolwiek, bardziej odpowiadałoby mi ustawienie kolumn na dywanie, na przeciwko łóżka, ale może być w zasadzie na krótszej ścianie z ostatniego zdjęcia.
Przesyłam fotki jak mówiłem. Daliście mi motywację do ogarnięcia tego syfu :))

CAM00393.jpg

CAM00393.jpg

CAM00395.jpg

CAM00397.jpg

CAM00398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak :D biurko pod okno na środek .
Sprzęt audio na biurko a kolumny po bokach, a kanapę bym dał pod MJ :)
Nawet by było dobrze na czas odsłuchu odsunąć kanapę od tylnej ściany o 1 metr albo trochę więcej .
Bardzo by się przydał dyfuzor na tylnej ścianie :)

PS . Naprawdę nie da rady ruszyć tego akwarium ?

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zachowaną symetrię ustawienia żeby to jakoś grało ...
Ewentualnie można dać kolumny na przeciw kanapy po bokach akwarium - ale co rybki na to ? :P
Przy majkelu też da radę postawić ale wtedy kanapę trzeba gdzie indziej dać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Intek jako wzmacniacz może konkurować ze wszystkimi nowymi klockami do ok 5k. Miałem ci ja go :) i niestety sprzedałem.

 

Kolumienki B&W razem gra to jak marzenie :) lub klasyk Celestiony

 

Resztę kasy przeznacz na adaptacje pomieszczenia :) - rybki. Nie ma możliwości abyś nie był zadowolony z takiego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zachowaną symetrię ustawienia żeby to jakoś grało ...

Ewentualnie można dać kolumny na przeciw kanapy po bokach akwarium - ale co rybki na to ? :P

Przy majkelu też da radę postawić ale wtedy kanapę trzeba gdzie indziej dać .

 

 

Kanapa nie jest bezpośrednio przed akwarium - podejrzewam, że jak zachowam odstęp od akwarium jakieś pół metra, to będzie okej. A jak nie będę słuchał z kanapy, tylko ustawię sobie krzesło, to może by kolumny przy majkelu, a kanapa zostaje gdzie trzeba? :D Gugluję właśnie i czasami piszą, że złe, a czasami, że może być. Najlepiej by rzeczywiście było pod majkelem.

 

Linn Intek jako wzmacniacz może konkurować ze wszystkimi nowymi klockami do ok 5k. Miałem ci ja go :) i niestety sprzedałem.

 

Kolumienki B&W razem gra to jak marzenie :) lub klasyk Celestiony

 

Resztę kasy przeznacz na adaptacje pomieszczenia :) - rybki. Nie ma możliwości abyś nie był zadowolony z takiego brzmienia.

Wezmę pod uwagę, dzięki, ale muszę podejść nieco z dystansem, nikt i nigdzie nie polecał bałersów, o wzmaku też nie słyszałem. Nie, żebyś miał mi za złe... :D

Co masz na myśli przez adaptację pomieszczenia i rybki? :)

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności