Skocz do zawartości

Transmiter a koszmarny bass


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W samochodzie jestem zadowolony ze swojego radia Kenwood. Mam jednak problem-zakupiłem transmiter mp3, odpowiednio go zaprogramowałem. No i właśnie... Jeżeli chodzi o tony średnie, wysokie i niektóre tony niskie-gra ZASKAKUJĄCO dobrze! Niejedna piosenka gra czysto bez zająknięcia do końca. Większość jednak piosenek tragicznie pierdzi. I gdyby było to pierdzenie do zniesienia, nie wypowiadałbym się tu. Aż taki wybredny nie jestem. Po prostu, gdy wchodzi bass zamiast niego jest "prrrrt prrrt prrrt"... Proszę bez hejtów, że "transmiter powinien tak grać"... Jakieś rozwiązania? Nasunęło mi się kilka:

-wgrać na pendrive utwory tylko najwyższego bitrate (da to coś?)
-sformatować pendrive do FAT32 czy do NTFS?
-słuchać tylko utworów, nie zawierających bardzo niskich tonów -,-

-w Audacity czy innym programie podnieść/wyeliminować linię basową?? (trochę by to potrwało, zwłaszcza że penek jest 32-gigowy, piosenek mam mnóstwo)

 

Macie jakieś pomysły? Niektóre piosenki naprawdę nie mają tego pierdzenia... Equalizerem Kenwooda się już bawiłem. Transmiter też ma niby swój equalizer, ale nie wiem jak go przełączyć, a pilot z niego nie działa. Jest nastawiony na rock. Nadmienię jeszcze, że słucham każdego gatunku muzyki.

Edytowane przez cadaver1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model transmitera, model radia, przykładowe utwory na których pierdzi? Sprawdzałeś z innym radiem?

Nie rozumiem też co masz na myśli pisząc:

 

 

Proszę bez hejtów, że "transmiter powinien tak grać"

Jeżeli kupiłeś transmiter, tym bardziej że jest badziewny i pierdzi to nie ma co się cudów spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu w utworach Lany Del Rey jest czysto i bez pierdzenia, za to przy 'gangnam style' to jest muzyka przeplatana mocnym pierdzeniem. Radio to jakiś dobry kenwood, nie powiem teraz modelu. A transmiter prawdopodobnie chiński, są na nim napisy z przodu "MP3 SD MMC USB". No cudów się nie spodziewam, ale na niektórych piosenkach gra dobrze, więc musi być jakiś sposób. Może faktycznie wyciąć bass ze wszystkich piosenek poprzez audacity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie masz. Dźwięk jest dobry tylko wystarczyłoby wyrzucić bass w tym moim. Miałem kasetę z jackiem ale się jack zepsuł więc spróbowałem transmitera. Jestem zadowolony z niektórych utworów.

 

*Wyrzucić mocny bass, lekki bass chodzi dobrze

Edytowane przez cadaver1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Samuelu, nie wiedziałem, że słowo bas ma swój odpowiednik w języku polskim. Człowiek uczy się przez całe życie :)
Ok to zabieram się do pracy, może da jakiś efekt :) Czytałem też, że trzeba ustawić korektor na płaski.

 

 

[Edit] ogarnąłem nową baterię do pilota, zmieniłem korektor w transmiterze, po czym wyciszyłem go prawie do zera a podgłośniłem radio-jest o niebo lepiej, nie ma żadnego pierdzenia. Dzięki za odpowiedzi, można zamknąć.

Edytowane przez cadaver1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja dźwięku przez takie ustrojstwo urąga muzyce... Wracając do tematu... Problem który opisałeś wynika prawdopodobnie z tego że modulator FM wykorzystany w tym nadajniku ma bardzo kiepską dynamikę (Dynamic Range). Tłumacząc prosto sygnał audio nie mieści się w modulowanym sygnale FM więc fala dźwiękowa o największej amplitudzie (bas) jest obcinana. To nie wszystko, pasmo akustyczne FM jest ograniczone od góry do ok 15 kHz (dla dobrych nadajników).

 

Proponuje dwa rozwiązania:

 

1. Wyeliminować transmiter i zastosować inne rozwiązanie (zalecane).

 

2. Każde nagranie poddać obróbce polegające na ograniczeniu pasma przenoszenia od dołu do ok. 250 Hz lub wyżej jeśli to nie wystarczy (niezalecane)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i urąga muzyce, ale o dziwo ja miałem 3 takie ustrojstwa i grało to nadzwyczaj poprawnie - i pasmo i stereofonia. Żadnych rażących zniekształceń nie było, a dodatkowo używanie tego w warunkach jazdy samochodem sprawiało, że w ogóle zapominałem, czy gra radio, czy MP3 z transmitera. Pewnie w domu bym różnicę wykrył, ale po zakupie tego czegoś w Biedronce za 30 zł wiele lat temu do dziś tego czasem używam w podróży i cieszy mnie bardzo. Do tego sporo możliwości konfiguracji (USB, SD, analog) i pilot. Ja mam samochód zabytkowy i radio z lat 70, więc siłą rzeczy nie założę tam nowoczesnego radia, ale i przy nowoczesnych odbiornikach z kasetą u znajomego sprawdza się to znakomicie.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Edit] ogarnąłem nową baterię do pilota, zmieniłem korektor w transmiterze, po czym wyciszyłem go prawie do zera a podgłośniłem radio-jest o niebo lepiej, nie ma żadnego pierdzenia. Dzięki za odpowiedzi, można zamknąć.

 

Teraz pewnie więcej szumi niż gra ale ważne że jesteś zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Owszem znalazłem równowagę :) Że transmiter maksymalnie głośno, żeby grał bez pierdzenia przy radiu podgłośnionym do maksimum. Rewelacji nie ma, ale da się słuchać. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności