Skocz do zawartości

Kino domowe do 3000 zł


Ksar666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciałbym zakupić do swojego pokoju amplituner z zestawem kolumn. Mam koło 25 m kwadratowych (5x5). Zastanawiam się pomiędzy 5.1 a 7.1 (nie wiem czy 7.1 to nie za dużo na taki wymiar pokoju). Zestaw chcę wykorzystać do oglądania filmów i telewizji + do słuchania muzyki + grania na ps3. Fajnie jakby amplituner miał możliwość podłączenia komórki, bluetooth i inne bajery. Oglądałem różne zestawy, niestety się na tym nie znam, więc czekam na propozycje. Jeśli 3000 zł to za mało na coś sensownego to mogę ew. jeszcze coś dołożyć, sprzęt ma długo służyć, nie chcę kupować “badziewia”.

Edytowane przez Ksar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Twojej sytuacji zainwestowalbym w:

1. Porzadne glosniki na przod (stereo),

2. Reszta czyli centralny, sub, tylne moze byc ciut slabsze,

3. Ampli koniecznie z separowana sciezka stereo, ktora omija wszystkie procesory dzwieku. M.in. Onkyo TX-NR809 ma tak zrobione. Ustawiasz tryb direct i masz czysty sygnal pod stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sub też by mógł być lepszy bo lubię niskie dźwięki. Wstawiłby ktoś gotowy zestaw?


Swoją drogą ten amplituner Onkyo TX-NR809 jest jednak trochę za drogi. : <


Taki zestaw mogłby być? Marantz NR1402 i Taga Harmony TAV-306+TWS 90 v.2 5.1 set

Edytowane przez Ksar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: za 3 kPLN to będzie finalnie kupa. Bo ani nie spełni do końca oczekiwań w kinie a w stereo będzie maksymalnie do bani.

 

Szukaj używek, jak podpowiadałem- coś na przód przyzwoitego, ale na to policz na używkę jakieś 1-1,5 kilo PLN za parkę.

 

Dorzucisz suba, centralny oraz efektowe na tył i wyjdzie kolejne 2 kilo PLN (też używki).

 

Na ampli już brakuje. Można znaleźć ciekawe używki, ale niekoniecznie spełnią wszelkie oczekiwania.

 

Ewentualnie pozostaje jakość marketowa, która rzadko dobrze brzmi, zwłaszcza w muzyce.

A już na pewno w stereo nie sprawdzą się zestawy głośników za tysiąc czy półtora tysiąca plnów.

 

Masz polskiego producenta ale już komplet głośników przekracza budżet:

 

http://melodika.pl/pl/kolumny-glosnikowe

 

Uwierz mi, nie ma co oszczędzać, ja same głośniki kompletowałem ponad pół roku (kino robione na KEF z serii IQ, tylko sub z serii C). Ampli w 2008 r. kosztował 1,5 kilo, głośniki w sumie prawie 7 tysięcy....i się kurzą. Ale za to cały czas mogę włączyć stereo i naprawdę muzyka gra.

 

 

A co do setu TAGa Harmony- niejedne słuchawki, wcale nie z najwyższej półki, są droższe od tego zestawu 5.1 więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy to jakoś gra.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już proponowałem- wyższe modele Onkyo, w sumie z kilku powodów:

 

1. Moc na każdy kanał w miarę spora. Wiem, wiem, szczytowa, liczona dla jednej końcówki, ale też sam sprzęt pobiera troszkę prądu, więc moc nie jest do końca udawana,

 

2. Izolowany tryb direct dla stereo. Ominięte wszystkie procesory dźwięku, co zapobiegnie jego degradacji.

 

Dawno się nie rozglądałem za ampli, więc nie do końca wiem co teraz na topie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kino domowe to polecam zestaw stx kd-200 7.1 Gwarantuje pełną satysfakcje z zakupu. Sam posiadam te kolumny i jestem z nich bardzo ale to bardzo zadowolony, dlatego chwale się nimi gdzie moge i zachceam do nich, bo są naprawde watre uwagi. Kazdy chce mieć dobry sprzet w domu używać go jak najdłużej, albo poprostu nim chwalić gdy przyjda goście. Polecam !

 

 

http://stx.pl/category/kolumny-kino-domowe-system-7-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności