Skocz do zawartości

Kino domowe jako stacja audio.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji tego, iż do telewizora zakupiono lepszy sprzęt starsze kino domowe idzie do mnie do pokoju.

Chciałbym z niego uczynić "stację audio".

Kilka pytań:

 

1. Odtwarzacz na przodzie posiada napęd CD/DVD. Odtwarza też CD-RW z plikami Mp3. I tutaj pytanie - czy mocno tracę na jakości audio jeśli wypalam płytę CD z mp3?

 

2. Czy jest coś, co mogę dokupić do owego odtwarzacza abym miał możliwość podłączenia telefonu? (USB)

 

3. Czy jeżeli zgram muzykę na płytę DVD będzie mi normalnie ją odtwarzać?

 

Jak na razie wszystko, Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywając mp3 na cd nie tracisz jakości, tracisz jakość zgrywając cd do mp3...

 

2 i 3 pisząc co to za sprzęt pewnie ktoś by Ci odpowiedział a tak, to zapytaj poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1) Format MP3 to format stratny. standardowa płyta audio daje zdecydowanie lepszą jakość muzyki. Tak, dużo tracisz słuchając formatu mp3. Zainteresuj się formatem flac.

 

2) Prościej i taniej będzie kupić telefon z wyjściem mini jack. Telefon zmienia się częściej niż ewentualną stację dokującą, konwerter.

 

3) W zależności od rodzaju danego sprzętu. Nie każdy ma taką opcję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, czy na CD będzie mi ten FLAC odtwarzało, zaś mojej muzyki nie ma i raczej nie będzie na oryginalnych cd z wytwórni.

Co do tego wzmacniacza/konwertera etc. Chodzi o to, żeby jakoś podłączyć ten telefon do odtwarzacza, abym z niego mógł puszczać muzykę.

Za naprawdę chwilę (nie wiem, tydzień) zmienię telefon na Xperię Sola, która chyba FLAC odtworzy, czy będzie lepsza jakość dźwięku?

 

Model kina to bodajże LG LH-D6230

Edytowane przez Delside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, czy na CD będzie mi ten FLAC odtwarzało, zaś mojej muzyki nie ma i raczej nie będzie na oryginalnych cd z wytwórni.

Co do tego wzmacniacza/konwertera etc. Chodzi o to, żeby jakoś podłączyć ten telefon do odtwarzacza, abym z niego mógł puszczać muzykę.

Za naprawdę chwilę (nie wiem, tydzień) zmienię telefon na Xperię Sola, która chyba FLAC odtworzy, czy będzie lepsza jakość dźwięku?

 

Model kina to bodajże LG LH-D6230

 

Nie kumasz chyba nic- jeśli nagrywasz na cd-audio bo chyba o to Ci chodzi, to plik wyjściowy nie ma znaczenia.

Co to za płyty takie? Pochwal się.

 

To kino ma wejście AUX, pozwala to na podpięcie zewnętrznego sygnału audio stereo, po zakupie kabla mini jack - chinch możesz przez to nagłaśniać komputer, mp3, telefon.

 

Flaca odtworzysz każdym telefonem z androidem, ale to trochę bez sensu biorąc pod uwagę, że samo źródło dźwięku nie będzie najlepsze, pomijam już fakt, że kino domowe to słaba rzecz do słuchania muzyki- oczywiście jeśli chcesz mieć po prostu głośniki będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O guście się nie dyskutuje, bo zaraz będziecie mnie wyzywać od debila bez życia, słuchającego tylko bity.

Kino nie ma spełniać roli pieszczoty dla moich uszu (od tego będzie prędzej tel. + słuchawki), ma tylko grać bez jakiegoś gruchotania czy chrypki po powrocie ze szkoły i w czasie, gdy przebywam w pokoju.

Ogarnąłem to z tymi kablami i jest ok, muzyczka przez telefon chodzi.

Dzięki serdeczne za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności