Skocz do zawartości

Superlux HD 681 EVO 2 + FiiO 07 Andres


Thunderbird

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałam Takstarów Hi2050 z FiiO E10. Bardzo przyjemne, funowe, lekko ocieplone brzmienie. Jedyne co mi przeszkadzało, to wąska scena. Same słuchawki bardzo szczegółowe, w/g mnie to dość wysoki poziom grania. Są również wygodne, pod welurowymi padami skóra się nie poci, można słuchać długo bez zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z basem u nich nie najlepiej z brzmieniem też są jakieś mankamenty. Fakt nie lubie wysokich tonów to nawet dobrze , ale ten przytłumiony bass mi nie odpowiada. Pierdzielnięcie basem przy niektórych utworach musi być.

http://www.blogotech.eu/lista-recenzji-2/1052-test-sluchawek-takstar-hi2050?showall=&start=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FiiO E10 Takstary miewały dudniący bas i sybilanty. Dopiero w połaczeniu z E9 zniknęło dudnienie basu, jest lepiej kontrolowany, schodzi niżej. Zniknęły również sybilanty i poszerzyła się scena. Reasumując - na E10 słuchało się przyjemnie, mimo wąskiej sceny. Słuchawki grały efektownie, ale prawdziwą przyjemność ze słuchania daje mi dopiero połączenie E10+E9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO MKII są niewiele większe pojemnościowo od HMC-631 w tej materii. Wydają się większe przez większą średnicę zewnętrzną padów, ale tak naprawdę największą różnicę robi tam docisk. HMC można modyfikować poprzez dodanie dodatkowych wkładek gąbkowych do środka. Znajomy tak zmodyfikował swoją parę i od tamtej pory może w nich siedzieć znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele nie, ale mniejszy. Wynika to z tego, że konstrukcja i kąt nachylenia muszli względem głowy są inne. HMC obracają się swobodnie i dostosowują do bardzo różnych głów, podczas gdy EVO mają bardzo ograniczoną regulację. Jednocześnie HMC swój docisk realizują szybciej od EVO.

 

EVO z kolei mają na starcie większy rozstaw muszli, więc na małych głowach będzie wygodniej, ale docisk realizują nie tak liniowo jak HMC. Im większa głowa, tym paradoksalnie będzie mniej wygodniej niż w HMC. Jako posiadacz głowy większej mogłem się o tym przekonać na własnej skórze i sumarycznie wolałbym jednak HMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem swego czasu wszystko co mieli w mp3store w-wa i EVO (pod MxMem) były primo bardzo wygodne (ucisk wydawał się zerowy po KPP), a secundo dźwięk to gangsta paradise, Takstary miały więcej góry i mniej dołu, mnie to kłuło w uszy, ale wyraźnie mnie wysokie tony drażnią. gdybym nie przerzucił się na IEMy to by u mnie zagościły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności