Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 250 zł - dwie opcje póki co.


carrion

Pytanie

Dobry wieczór!

Planuję zakupić jakies nauszne słuchawki do Clip + w przedziale cenowym do 250 zł. Obecnie korzystam z Sennheiser hd202 (ze skróconym kablem), ale męczy mnie już ta basowa nawałnica, która sie z nich wydobywa i kompletnie zalewa słuchana muzykę (black metal, death metal, thrash metal). Mam tez dosyć zabaw EQ, by jakos znośnie poszczególnych albumów słuchać. Świat słuchawek jest tak obszerny, że nie sposób wręcz to wszystko ogarnąć, ale z ogromu modeli uwagę zwróciłem na dwa okazy:

 

1. SoundMagic P30 Black (choć w opisie na mp3store użyto zwrotu potężne basy...)

2. Beyerdynamic DTX 501p black

 

Moglibyście wskazać model korzystniejszy dla mojego odtwarzacza i słuchanej muzyki? Oczywiście wszystkie inne Wasze propozycje też sa mile widziane.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz, słuchawki mają przede wszystkim dobrze grać, a nie wyglądać. Ale za te noontec zoro HD raczej podziękuję hehe. DTX 501p zdecydowanie wychodza na prowadzenie, bo i dobrze wyglądają i wg opinii znalezionych w necie, mają świetne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem ostatnio tych dtxow z nano 6g i o ile bas był całkiem ciekawy (nie moge opisać go dokładnie, bo krotko słuchałem i troche temu), tak rzuciło mi w pamięć, ze gitarki troche skrzeczaly, a separacja była średnia i przy większej ilości instrumentów było troche papki. W związku z tym nie wiem czy do twojego typu muzyki sie zdadzą, aczkolwiek na pewno nie sa zle jak za swoją cene + wygladaja na prawde estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DTX 501p fajnie się zgrywają z odtwarzaczem sansa Clip+ i żadnej " papki " nie słyszałem nawet przy utworach zawierających wiele instrumentów rozdzielczość wtedy już nie jest jakaś wybitna ale też nic się nie zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za rady! Na chwilę obecną zdecydowałem się na te DTX. Raz, że przekonuje mnie zdecydowana większość pochlebnych opinii na ich temat w kwestii brzmienia. Dwa - są w moim mniemaniu bardzo estetyczne i po prostu podobają mi się bardzo. Trzy - są składane i mają etui, a z racji tego, że większość czasu spędzam w podróży, redukuje to ryzyko uszkodzenia. W poniedziałek dzwonię do poznańskiego mp3store i jeśli będą dostępne, zaraz po nie śmigam. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie!

Wprawdzie miałem już być w posiadaniu DTX 501p, ale lektura forum wciągnęła mnie na tyle mocno, że nie jestem juz taki pewien, czy jest to najlepszy wybór. Z jednej prostej przyczyny: zacząłem czytać o słuchawkach dokanałowych, z którymi nigdy nie miałem do czynienia, a które wg przestudiowanych recenzji mogłyby mnie zadowolić. I tak w szranki stają dwa modele:

- NuForce NE 770X

- Brainwavz M1

 

Opisy przeczytane na audiofanatyk.pl bardzo pozytywnie nastroiły mnie do tych propozycji. Nr 1 za zachwalaną izolację, która ma dla mnie ogromne znaczenie oraz za brzmienie, które myślę, że może mi przypaść do gustu. Nr 2 też opisane w samych superlatywach (jednak gorzej z tłumieniem), na plus kątowy wtyk, co ma znaczenie w przypadku podłączania go pod Clip+ (naprawdę nie wiem, kto wpadł na pomysł umiejscowienia gniazda słuchawek z boku urządzenia...). No i oczywiście koszta niższe, więc w przypadku nietrafienia w mój gust nie zaboli to tak bardzo jak miałoby to miejsce w kwestii droższych o 100 zł DTX...

Myślicie, że warto te dokanałowe słuchawki wziąć po uwagę?

Edytowane przez carrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

warto... w cenie do 200pln razem z bwz proalpha czy fisher audio (np. silver bullet) sa to jedne z czesciej polecanych sluchawek.

z tym ze ne770 moga jednak nieco "mulic", miec rozlazly lepiacy sie bas.

najlepiej jednak jakbys jakies z tych dokow sam posluchal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki! Z pewnością poproszę w sklepie o choćby krótkie odsłuchanie, jeśli będzie taka możliwość rzecz jasna. Ale im człowiek więcej czyta, tym więcej ma wątpliwości... Przed chwilą wyczytałem na forum, że 770x są mocno awaryjne, cytuję z pamięci: psuje się jack, odklejają się filtry i przerywają kanały. Ot łyżka dziegciu w beczce miodu...

Zakładam, że kupując np. Brainwavz M1 i chcąc je bardziej odizolować od otoczenia, można w tym celu dokupić jakieś inne pianki czy nakładki, tak? Chodzi mi o to, czy można je po prostu kupić gdzieś osobno. Takie masło maślane mi wyszło hehe, ale wiesz, o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokonało się więc! Kupiłem w końcu Brainwavz M1. To naprawdę zupełnie inna liga w porównaniu do wszystkich wtykanych w uszy słuchawek, jakie miałem (a miałem wyłącznie dodawane do urządzeń pchełki). Etui to genialna sprawa, tym bardziej, że mieści mi się w nim spokojnie odtwarzacz. Dużo nakładek plus pianki i klips, który z powodzeniem zastąpi różnego rodzaju spinacze, które stosowałem hehe. A brzmienie? Cóż, nie znam się na tych wszystkich terminach, którymi posługują się recenzenci, ale chyba ustrzeliłem najodpowiedniejsze dla mnie słuchawki. Generalnie po doświadczeniach z HD202, bałem się o niskie tony, ale są po prostu przyjemne i nie wylewają się po całych słuchawkach. Cała reszta też miód. Wyznacznikiem miało być odsłuchanie na nich jednej z płyt Funeral Mist i ogłaszam wszem i wobec: M1 świetnie sobie radzą z gitarową sieczką podlaną brutalnymi blastami oraz wściekłym wokalem :)

Izolują również doskonale, bo pierwszego odsłuchu dokonałem podczas biegania i z powodzeniem można nie kręcić volume na maxa. Do tego dochodzi wygoda użytkowania i to, że bardzo pewnie siedzą w uszach. Dla mnie bomba!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze!

P.S. Ale tak popatrzyłem sobie na te wszystkie modele słuchawek w sklepie i poczułem, że jest duża szansa na to, że weźmie mnie na wydawanie kasy w tym temacie hehe.

Pozdrawiam!

Edytowane przez carrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności