Skocz do zawartości

Beyerdynamic A200p aka AK10


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwanie idealnego zestawu portable in progress chciało by się napisać. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ o sprzedaży AK120 w moim przypadku nie decydowała chęć znalezienia czegoś lepszego. Ale o tym mam nadzieję napisać więcej po 20 marca. Skoro już AK120 cieszy nowego właściciela, to mnie przez jakiś czas pozostało słuchanie ze swoich "starych" przenośków - iPhone4s, Samsung Galaxy IV S. W odwodzie pozostał jeszcze stary, dobry iBasso T5, tutaj pozostał mimo wszystko problem konieczności włączenia trybu samolotowego, ponieważ logowanie do sieci, słyszalne w słuchawkach, to straszna kara. Na szczęście człowiek ma przyjaciół, i kompletnie bez żadnych próśb czy gróźb Kurop, dowiedziawszy się, że straciłem swojego "przyjaciela w podróży", pożyczył mi AK10. A właściwie pożyczył mi Beyerdynamic A 200 p. Czyli iriver Astell&Kern AK10 w przebraniu niemieckiego snajpera :)

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/03/beyerdynamic-a200p-czyli-po-prostu-ak10.html

 

2014-03-12 07.50.42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego Miłoszu, dwie sprawy.

 

1. Po każdym podpięciu urządzenia do telefonu muszę wyłączyć blokadę głośności UE przytrzymując pauzę przez kilka sekund. Znasz sposób na stałe usunięcie blokady?

2. Piszą w instrukcji o wgraniu firmware, a ja nie widzę go nigdzie dostępnego, wiesz coś o tym?

 

Dziękuję, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..akurat jakiś czas temu pojawiły się wykresy na GoldenEars. Akurat tak się złożyło, ze Ak10 znalazł się koło Sony PHA2. Wiem, że to nie ta sama kategoria gabarytowa i Soniacz jest nieco droższy ale według pomiarów.to bije Irivera o 2 długości. Jeżeli AK10 faktycznie tak dobrze gra to jak w takim razie gra PHA2 ?

Edytowane przez Nemrod
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..akurat jakiś czas temu pojawiły się wykresy na GoldenEars. Akurat tak się złożyło, ze Ak10 znalazł się koło Sony PHA2. Wiem, że to nie ta sama kategoria gabarytowa i Soniacz jest nieco droższy ale według pomiarów.to bije Irivera o 2 długości. Jeżeli AK10 faktycznie tak dobrze gra to jak w takim razie gra PHA2 ?

 

Ten Sony z tego co widzę jest 4 razy większy i 2 razy droższy od AK10, żadna to konkurencja.

 

A firmware masz na astelkern.com

 

Ta aplikacja z astellnkern.com nie widzi AK10, ani na macu, ani na win, mimo że dac jest widoczny w systemie i działa. Może jednak jest różnica pomiędzy AK10 a A200P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK10 można wyrwać za około 1k, Sony kosztuje koło 1,5k także jakby nie mnożyć nie wyjdzie 2...matematyka w narodzie kuleje.... Co do tego, że to nie konkurencja to pisałem, że inna kategoria gabarytowa i wychodzi tez, ze dźwiękowa.

http://m.store.sony.com//portable-hi-res-dac-headphone-amplifier-zid27-PHA2/cat-27-catid-Collections-10R-Series-Headphones

 

PHA2 - 599$

 

http://north-america.beyerdynamic.com/shop/a-200-p-us.html

 

A200P - 299$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry człowiek najczęściej szuka najtańszych ofer bo ceny dedykowane mają się z reguły nijak do rzeczywistych (wide ostatnio XBa-H3 za 639zł przy cenia sony 350 $...):

PHA2: 515 $ z shipem:

:http://www.ebay.pl/itm/SONY-PHA-2-Portable-Audio-Headphones-Amplifier-DSD-Japan-model-/251507492381?pt=US_Other_MP3_Player_Accessories&hash=item3a8f03c61d&_uhb=1

A@00P z shipem wychodzi 327 $

 

Zawsze też może być pierwsza wersja PHA-1 która tylko nieco ustepuje parametrami młodszemu bratu a z shipem jest tańsza od A200P:

http://www.amazon.com/gp/product/B00931SFZO/ref=pd_luc_sbs_01_01_t_lh?ie=UTF8&psc=1

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyka w narodzie kuleje.

Mądry człowiek najczęściej szuka najtańszych ofert

Nic na to nie poradzę, ale odbieram Twoje wypowiedzi osobiście.

 

Próbowałem już na czterech komputerach, jeden mac i trzy pc, na żadnym z nich A200P nie jest widoczny w aplikacji dedykowanej dla AK10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy tylko nie lubię ogólników także zamiast 2 razy droższy wystarczyło napisać by "droższy" i było by ok. Bo co do reszty to się zgadza, ze to nie są konkurencyjne produkty. Tylko dziwi mnie pisanie o czymś w

kategorii tak wzniosłej gdy wykresy pokazują, ze raczej nie ma miejsca na takie "ochy" i "ahy". Dlatego z ciekawości spytałem jak w takim razie gra tamten soniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Gdyby ktoś był zainteresowany, mam na sprzedaż tego DAC'a po bardzo okazyjnej cenie. Jest jak nowy.

Produkt na prawdę godny polecenia, sam przesiadam się na Sony ZX1, więc już go nie potrzebuję :(

 

http://forum.mp3store.pl/topic/118392-beyerdynamic-a200p-astell-kern-ak10-w-super-cenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ZX1 to bardzo podobny produkt pod względem dźwięku.

Duży wyświetlacz, lepsza bateria, super obudowa no i system android... AK120 przy tej cenie nie ma najmniejszego sensu. Może jakby nówka kosztowała ze ~ 3300 zł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności