Skocz do zawartości

Czy opłaca się zostawiać iRiver z serii ihp głównie na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się zmian.

Jestem w posiadaniu iRiver z serii ihp (w tej chwili 140), oryginalny z rockboxem i używam go głównie portable a konkretnie 90% to rower a, że idzie (w sumie to cały czas trwa) sezon na dłuższe wycieczki 100-200 km. I rodzą się pytania - bowiem sam DAP nie daje rady z niektórymi słuchawkami i potrzebny bedzie dodatkowy wzmacniacz. Co razem z Nokią Lumią 920 w pokrowcu Ballistic, power bankiem na dwa ogniwa 18650 i niemałą latarką Dereelight będzie robiło 1,5 kg balastu. Wprawdzie trzymane w plecaku a dostęp do iRivera będzie poprzez pilot lecz waga skutecznie mnie odstrasza.

Powiem wprost: muszę ograniczyć grajka.

Clipa nie chcę - nawet ze wzmacniaczem.

Na Lumii nie da się słuchać.

Jak dodam wzmacniacz do iRivera to nie da się używać pilota (chyba, że osobno pilot i osobne wyjście na słuchawki ze wzmacniacza - ale w tej ilości kabli mogę się pogubić :)

Potrzebuję coś niewielkiego - albo w jednym urządzeniu: np FiiO X5 albo jakąś małą kanapkę z dobrym dźwiękiem.

Niestety nie stać mnie na AK-120.

 

Pytanie: co zrobić, czy sam FiiO X5 będzie wystarczający, czy mnie zadowoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam DX50. Niewielki ze sporą mocą. Dodatkowym atutem jest to, że ma wymienny akumulator co przy dłuższych podróżach może okazać się bardzo przydatne. Kupujesz aku od SGS'a III i masz dodatkowy w zapasie ;)

 

P.S.

 

A swoją drogą to nie rozumiem po co Ci na rower mocny DAP. Przecież w czasie jazdy skupiasz się bardziej na jeździe niż na muzyce więc wystarczyłby mniejszy słabszy odtwarzacz. No chyba, że się wyłączasz i słuchasz tylko muzyki ale to już stwarza poważne zagrożenie dla Ciebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rower cf-mod konieczny to raz...

Dwa, jak korzystasz ze wzmaka, to słuchawki podpinasz pod wzmaka, innej opcji nie ma. Nic nie stoi na przeszkodzie w jednoczesnym korzystaniu z pilota.

Z trudniejszymi do napędzenia słuchawkami ihp lepiej sobie radzi przez line out, jeśli nie próbowałeś to zobacz, może efekt będzie dla Ciebie wystarczający (przy moich 250ohm beyerach różnica była baaardzo zauważalna).

 

Jeśli wielkość ma znaczenie, to uprzedzam, że już sam Fiio x3 mały nie jest, a co dopiero x5...

 

DSCF0672.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mniałem przez parę lat IHP-120 i nie miałem problemu z bad sektorami. Dopiero jak zachciałem biegać musiałem pomienić.

Do iRivera potrzebuję wzmacniacza tak czy inaczej. Tak to nawet ciągnie moje różne 600Ohmów ale i dla mniej wymagających brakuje kopa.


jak korzystasz ze wzmaka, to słuchawki podpinasz pod wzmaka

a jaki byłby ten najodpowiedniejszy wzmacniacz?

myślałem też o podpięciu FiiO E18 do Lumii920 - za pomocą rzepów do pleców - ale jakbym ciał używać samego telefonu np. w pracy to rozłączanie by mnie doprowadzało do szewskiej pasji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sam widok powoduje, że mam pot na plecach :), ale dzięki za wskazówkę

 

Hah najlepiej od razu podmontuj taczki z tyłu rowerka na jakieś kolumny i akumulator - taki żarcik ;).

 

Co do tematu to potwierdzam DX50, rozmiar w miarę kompaktowy, mocy też sporo, tylko czy jest sens na rower? Musisz sam sprawdzić czy aż tak bardzo się wczuwasz i będziesz odczuwał przeskok warty zachodu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel optyczny Ci padł ?

 

A połączenie fajne i ekstrawaganckie. Przynajmniej wiadomo, że Audiofan zakręcony idzie. Zresztą wystarczy odpowiednie etui do paska i jest OK.

Na rower może gorzej pasuje.

 

Ja tak czasem noszę iModa i D10. Niestety nie mam takiego optyka aby nosić D10 z H120.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irivera&ibasso kupiłem z dwoma optykami. Jeden padł dnia pierwszego, kolejny, ten który widać na zdjęciu, wytrwał dość długo, całość zdążyła zmienić właściciela (fatso), ale i on w końcu wyzionął ducha. Także optyki są trochę ryzykowne, bo raz że delikatne, dwa że drogie, a trzy nikt Ci tego chyba w Polsce nie zrobi... Trzeba go było zawczasu (kiedy jeszcze dział) zalać jakimś mocno twardniejącym paskudztwem, żeby się kabelek nie skręcał, to pewnie przetrwałby nieco dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności