Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanalowe do max 150 zł.


Chuck90

Pytanie

Witam, pisze do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowych słuchawek dokanałowych. Cena jaką mogę na nie przeznaczyć to 150 zł lecz wiadomo czym taniej tym lepiej. Przez ostanie 2 lata dobrze służyły mi soundmagic pl11, lecz wczoraj całkowicie padły :/ Po przeczytaniu wielu tematów i recenzji wybrałem kilka modeli:Brainwavz R1, Delta, Proalpha oraz Soundmagic e10. Zależy mi na dobrym wykonaniu oraz dobrym basie. Muzyka jakiej słucham:wszystko poza rockiem i metalem. Wiem dobrze ze jest wiele podobnych tematów ale są one tylko podobne wiec liczę na Wasza pomoc :)

Edytowane przez Chuck90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jako byly uzytkownik R1 odpowiem czemu ich nie polecaja. Ten model gra wyrazna V-ka: duzo dolu, duzo gory, wycofana srednica i wokale. Sprawdza sie to w dynamicznych kawalkach rockowo-metalowych, ale tych nie sluchasz. R1 sprawdzilyby sie jeszcze w muzyce bazujacej na syntezatorach (trance, house chociazby), ale tam gdzie wchodzi w gre delikatne operowanie wokalami czy instrumentami grajacymi srednica to te doki nieco sie gubia. Taki ich urok. Do tego nie kazdemu beda wygodne ze wzgledu na noszenie over-the-ear i duza tulejke.

Nie zrozum mnie zle: to sa fajne sluchawki (zwlaszcza w tej cenie), ale nie sa uniwersalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to odrzucam R1, ale są jeszcze M1, wielu zachwala. Kupiłbym te e10 ale boje się awaryjności po przejściach z pl11. Jak mam sprawdzić czy sprzedawcy na allegro oferują wersje e10 rev.2?

Spytaj się, możesz też poznać po plecionym kablu.

MIałem e10 rok, pół roku temu je sprzedałem i nowy właściciel do tej pory nie zgłaszał żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie sygnatura dźwięku w PL11 i E10 to dwie różne bajki. PL11 są według mnie lekko zmulone a bas nie schodzi zbyt nisko, E10 za to mają sporo więcej góry a bas jest nieco rozlany ( ale w dobrym tego słowa znaczeniu ).

 

A co do rev2 E10 to nie mam pojęcia czemu pierwotny kabel został zastąpiony, co z tego że nowy jest wytrzymalszy jeżeli jest o wiele mniej wygodny... no ale kto co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam nadzieję, że to zgodne z regulaminem

przeklejam część postu, który napisałem w związku ze słuchawkami do 250 zł. ale powinien jak najbardziej pasować.

 

"ja od kilku lat używam sansa clip + (czasem jak się wyładuje to blackberry lub iphone 3gs). dotychczas używałem soundmagic pl-30 (przez dwa lata) moim zdaniem do sansy clip+ bardzo dobrze pasuje, nieststy basy są bardzo słabe. ale komfort noszenia (również w trakcie częstego biegania) jest bardzo dobry. niestety dwukrotnie dokładnie po roku użytkowania (tj. po upływie gearancji) padały. aczakolwiek patrząc na ich cenę i moje podejście do traktowania słuchawek to i tak długo wytrzymały.

w końcu zdecydowałem się na zmianę. dałem sobie limit 200 - 250 zł. w sklepie testowałem nuforce (z tego co pamiętam) 700 - ok. 200 zł i brainwavz m1 (130 zł). słucham głownie muzyki klasycznej (ale test przechodził przez różne gatunki, bez metalu). padło na te drugie.mile zaskoczył mnie bas (czyli to czego w soundmagicach nie było). i to chyba zdecydowało. z czasem dostrzegam, że średnie głosy mi nie wystarczają, odzuwam pewną pustkę. ale to też zależy od utworu bo niekóre w szczególności bardziej symfoniczne wypadają bardzo przyzwoicie. strzelam, że do 300 zł nie znajdziesz słuchawek ze słyszlną dużą różnicą. co mi się w nich nie podoba? wyciszenie oraz to, że słuchając muzyki osoby w około muszą trochę posłuchać ze mną."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności