Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do Audiotrak MAYA U5


Bowler

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

Pytanie typowego laika, jakim jestem: czy te Takstary Pro80 to nie jest jednak za wysoki poziom dla Maya U5? Zamierzam zastąpić swoje stare słuchawki AKG 518DJ (pierwsze i jak do tej pory jedyne nausze jakie miałem) na wspomniany model Takstarów. W domu korzystam właśnie z Audiotraka Maya, a poza domem z Clipa+.

 

PS.

"Za wysoki poziom" - chodzi mi głównie o to, czy dana karta będzie w stanie odpowiednio je napędzić, czy nie będą zbyt ciche itp. Moje pytanie wynika głównie z tego, że czytałem tematy na forum i w podawanych linkach i zastanowiła mnie zależność między SPL a impedancją.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i zasilisz z telefonu ale prawidłowo ich telefon nie wysteruje, przynajmniej te telefony, z którymi miałem do czynienia. Co do maya u5 to niestety nie wiem jak się zagrają ze sluchawkami, na audiotraku cube brzmiały nie najgorzej.

Miałem na myśli że wystarczy mocy żeby grało w miarę głośno.

Wiadomo że telefon ich nie wysteruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Początkowo myślałem o AKG k618 (jako następca moich k518) lub K99 (jednak chciałbym słuchawki zamknięte, zamiast półotwartych). W najbliższym czasie spróbuję zobaczyć Pro80 we Wrocławiu i sprawdzę jak się sprawują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest już w MP3store wersja Pro80 V2.

"W wersji V2 poprawiono pałąk, który w tej chwili dzięki lepszemu ułożeniu i możliwości dopasowania się do głowy polepsza wygodę i komfort noszenia. W nowej wersji zamontowano również prosty kabel. W komplecie jest dodatkowy, materiałowy pokrowiec." Źr.[mp3store]

Edytowane przez KonK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakoś nie mam po drodze sklepu, ale jak będę miał chwilę czasu to udam się z moimi PRO80 na porównanie. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nowy model jest wygodniejszy. Jednak dużym plusem jest prosty kabel i dla wielu osób większy pałąk, choć ja mam małą głowę i dla mnie stara wersja jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli masz przeciętnych rozmiarów głowę to stara wersja będzie ok, chyba że wolisz prosty kabel. W kuferku fajnie się prezentują, czasem do przewozu się przydaje,bo pokrowiec to ściera;). Jest jeszcze odpowiednik PRO80 - LD system pro800 o ile się nie myle. 250zł pewnie coś się jeszcze utarguje z tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ten odpowiednik to te same słuchawy tylko sprzedawane pod inną marką... w tej wersji zamiast pudła dostajesz dodatkowe welurowe pady.

 

ps Dzisiaj słuchałem pro80 na mistralu hp-509... urosła scena, większa detaliczność dźwięku, bas kontrolowany, żadnych przesterowań, w moim odczuciu przynajmniej o klasę lepiej niż na maya u5.. raczej kupię ten dac/amp :P.. przetwornik to 16bitowy PCM2702... zastanawiam się jeszcze nad aune t1 na PCM1793.. niby ma lepsze parametry... na razie jednak nie miałem okazji posłuchać.. co do Maya u5, pro80 grają zacznie głośniej niż na zintegrowanej.

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aune T1 gra bardzo dobrze lecz rodzi się pytanie, czy na tyle dobrze aby wydać za niego tyle kasy? Warto samemu przesłuchać i ocenić. Co do welurowych padów dokładnych do LD system to słyszałem, że są nieporozumieniem. Z dostępnością nie jest źle podeślę linka jak będę na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tego mistrala na 6N2 miałbym nówkę za 750zł czyli mniej więcej podobna półka cenowa z aune t1... tylko nie mam jak przesłuchać tego drugiego... down32 na mistralu, choć to tylko jedna lampa, różnica była kolosalna w porównaniu do Maya u5. Jedynie tylko wzmocnienie było dość niewielkie, musiałem ustawić pokrętło na prawie maksymalnym ustawieniu... zdaje się że nie jest to hybryda tylko czysta lampa.

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam hybrydę na philipsie 6922 i nie narzekam, napędza i steruje jak dotąd wszystkie słuchawki ( do 600ohm) jakie miałem okazje sprawdzać. Wszystko zależy też od użytej lampy, na początku miałem teslę 88c i było średnio, może trochę cieplej. Po zmianie na philipsa jest bardzo dobrze. Najważniejsze żeby dźwięk nam się podobał, nie ważne czy ma to być lampa, tranzystor czy hybryda, najważniejsze są nasze wrażenia i zadowolenie.

 

Jeżeli celujemy już w pułap ~800zł to ludzie są bardzo zadowoleni z tego wzmacniacza i się im nie dziwę http://allegro.pl/espressivo-otl-feliks-audio-z-pilotem-top-okazja-i3993193356.html

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności