Skocz do zawartości

681EVO - uboższy dźwięk w prawej słuchawce


Pitrek7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tydzień temu zauważyłem dopiero, że prawa słuchawka w moich Superlux 681EVO gra uboższym dźwiękiem niż lewa. Wszystkie szczegóły słyszę z lewej strony, a nie z prawej. Czy to normalne, że tak jest w muzyce? Może jestem przewrażliwiony, z czego może to wynikać?

 

 

Sprawdźcie proszę u Was, czy na tych utworach macie wszystko OK.

 

(wszystkie efekty tj, jakieś trąbki z lewej strony)

 

http://www.youtube.com/watch?v=BUj4mFoAlb8 ( bas i "postukiwania")

 

 

Dziekuję! Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepski mastering w 1 i 3 "utworze". Rzeczywiście więcej "efektów" jest akurat po lewej stronie po prawej jest lekkie wyciszenie i przesunięcie. Albo tak miało być albo głuchy realizator ;) W 2-gim kanały się przeplatają i głośność podkładu wiruje od jednej do drugiej strony.

 

Sprawdź słuchawki ustawiając moc kanału na max lewy potem prawy, następnie zamień nauszniki i wsłuchaj się czy jedna strona gra ciszej.

 

Edit@

Czasami może lekko przewiać nam jedno ucho i zmieniają się jego zdolności słuchowe na pewien czas.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiałeś moje wątpliwości, dziękuję. Powoli świrowałem czy to mój wymysł czy faktycznie coś leży :D

 

Jedno pytanie pozostanie mi tylko w głowie, jak takie, wydaję mi się, duże studia czy tam twórcy pozwalają i robią takie cuś. Dla mnie niewyobrażalne aby tak kroić dźwięk.

 

Pozdrawiam! I jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy cieszę się ,że pomogłem :)

 

Nie tylko duże studia poprawnie realizują materiał. Można mieć niezły sprzęt, być dobrym realizatorem oraz umieć masteringować nagrania i to wystarczy na własne niekomercyjne potrzeby. W światowej półce każdy element musi być dopracowany do perfekcji, za tym stoi potężny sprzęt wysoka specjalizacja i sztab ludzi... - ale to są już inne pieniążki ;)

 

@edit

Jeśli bawisz się dźwiękiem to nie miej żadnych kompleksów tylko rejestruj, miksuj, obrabiaj, pewne wymogi co do jakości pojawiają się tylko w poważnych produkcjach.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności