Skocz do zawartości
  • 0

Tanie armatury czy inne doki ? po śmierci SM e10


adamzeroo

Pytanie

WItam Panów i Panie.

 

Sprawa jest prosta, ponad 2 lata uzywałem Soundmagiców e10. Jak dla mnie słuchawki niemalże idealne. Pancerna budowa, odpowiednio neutralne(to lubie), czyściutkie, punktowy bas. Niestety padł na amen przetwornik w jednej słuchawce ( Gdyby ktoś chciał kupić drugi , ewentualnie może da się to naprawić? Poprostu żadnego dźwięku ,na pewno przetwornik w środku słuchawki). No to teraz trzeba się rozglądnąć za nowością. Co Polecacie w okolicach niewiele <100zł . Mam dwie propozycję które mnie całkiem mocno zainteresowały. Mianowicie:

 

- Altec Lansing uhp 336

- Sony xba c10

- Myślałem też nad Zen aurvanami , ale to jednak stara sprawa i mocno trzymaja cene

 

Z tego co czytam i te i te są Armaturami, mam ochotę spróbować armatur, wszystkie są w okolicach do 150 zł.

Chyba że nie zawracać sobie gitary i szukać tanio SM E10, kolejny raz? ( sporo poszły w górę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jest oczywiście moje prywatne i subiektywne zdanie ale nigdy ale to NIGDY nawet nie myśl o kupnie tanich armatur bo się do nich zrazisz na długo albo nawet na zawsze. O armaturach możesz zacząć myśleć gdy będziesz miał do wydania min. 500 pln a i tutaj (mam tutaj na myśli armatury jedno, dwu przetwornikowe) nie wiadomo czy ci podpasują bo w porównaniu do takich E10 to basu jest tam bardzo niewiele.

 

Jeśli E10 ci pasowały i nie chcesz nic zmieniać to kup kolejny raz E10, natomiast jeśli chcesz zacząć przyzwyczajać się do mniejszej ilości basu (wprowadzenie do armatur :)) to mógłbyś spróbować Brainwavz M1.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kupuj byle jakich armatur, bo rzeczywiście możesz mieć spaczony na nie pogląd potem. Ja też chciałem spróbować tego brzmienia, ale poczekałem aż pojawiły się Etymotic HF3 w promocji i się zakochałem :wub:

 

Chyba nawet leżały jakieś za ok. 200 zł w komisie, więc szukaj tam. Takie jednoprzetwornikowe armatury możesz próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uhp-336 to b. dobre budżetowe armatury (rebrand UE Super.fi3, więc można recek trochę znaleźć). Miałem je przez kilka miesięcy i - poza dość ekstrawaganckim wyglądem - nic złego nie mogłem o nich powiedzieć. Pamiętam, że były to bodaj najbardziej basowe armatury, z jakimi się zetknąłem ;) .

 

Myślę jednak, że - o ile jesteś zdecydowany na armatury (słuchałeś i wiesz, że ich dźwięk Ci odpowiada), to warto zainwestować w Ety hf3, albo audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na armatury to sporo basu mają ADDIEM - są dwuprzetwornikowe, to pewnie stąd się bierze ;) . Imo całkiem udane słuchaweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak minął rok czasu, to mógł znowu kabel przy wtyczce się uszkodzić - to w sumie najczęstsza przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności