Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze - doki ~200 zł


toporminator

Pytanie

Witam

 

Jako że moje aktualne doki (MEElectronic M2) wreszcie wyzioneły ducha, po prawie dwóch latach wracam do tematu słuchawek.

 

Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku, izolacja i ergonomia jest ciut mniej istotna. Słuchawki będą używane głównie z "zimnym" telefonem na androidzie lub na netbooku, a więc poza domem, w samochodzie, w pracy etc.

Słucham przede wszystkim szeroko pojętego rocka, punk rocka i pochodne, ale nie szufladkuje muzyki i często słucham także rapu, elektroniki, popu czy chillout.

Najbardziej zależy mi na tym, aby nowe doki grały muzykalnie, z dobrze zaznaczoną gitarą i wokalami, bas powinien być przyjemny i mocny, ale też nie do przesady, żeby głowa nie bolała. Tony wysokie są mniej ważne, zawsze można doregulować EQ a i mój "zimny" telefon doda także od siebie.

 

Dużo czytałem, przeglądałem recenzje na różnych zaprzyjaźnionych z tym forum stronach i udało mi się wytypować kilku faworytów między którymi muszę teraz wybrać, i tu proszę o pomoc i dobrą radę.

 

Brainwavz M2

Brainwavz R1

NuForce ne-700x

NuForce ne-770x

Fischer Audio Silver Bullet

a-Jays Four

 

 

Wszystkie kosztują poniżej 200 zł, jednak wybór jest ciężki. A to z racji tego iż opinie jak zwykle są podzielone i często brak informacji jak np R1 radzą sobie z szybkimi rifami gitar.

 

Mam też wątpliwości czy np 3-4 letnie już FA SB nadal spełniają standardy "dobrego dźwięku" czy może zdąrzyły się już postarzeć i przez te 4 lata za te same pieniądze można mieć słuchawki lepsze?

 

Dodam jeszcze że marzyły mi się Brookstone'y CDD, ale z racji tego że nigdzie ich nie ma, a na przesyłkę ze stanów ni mam zamiaru czekać, muszę wybrać inny model.

 

Czekam na propozycje i rady, które słuchawki zagrają mi najlepiej?

A może jakis inny model którego sam przeoczyłem, ewentualnie trochę przekraczający budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do R1 - miałem i sprzedałem. Słuchawki średnio wygodne, ciężkie i lubiące gubić seala. Grają bardzo przyzwoicie, ciepło. Nie zauważyłem, żeby faworyzowały jakiekolwiek pasmo.Licz się jednak z tym, że nie uświadczysz tutaj opadu szczęki - będą to po prostu dobrze grające słuchawki, które jednak szybko się nudzą. Z opisów wynika, że mogą być sygnaturą zbliżone do A-jays 4 (które są sporo tańsze)

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz w takim razie dać jakąś alternatywę dla R1?

 

Skłaniałbym się ku FA Silver Bullet tylko czy słuchawki zbierające dobre recenzje 4 lata temu dziś nadal mogą konkurować z najlepszymi modelami w danym przedziale cenowym?

 

Nie mam dużego porównania, w moich MEE M2 bas był raczej drugoplanowy, więc nie wiem czy mocno basowe ne-700x i ne-770x nie będą... zbyt basowe.

Nie zrozumcie mnie źle - lubię głęboki bas, ale musi być wyważony i zgrywać się z resztą pasma, nie wylewać się na środek. Dlatego trochę obawiam się zakupu tych doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety żadnych z w/w nie miałem więc tu nie pomogę. Możesz spróbować jeszce jbm mj800 (bardzo fajny dźwięk - ocieplony i soczysty). Ale tu jest kwestia trwałości - u mnie nie wytrzymały miesiąca, ale u innych potrafią grać rok i dłużej - wygląda na to, że loteria. Filipy 3590 grają dobrze na mieście, w ruchu ulicznym (doskonały seal), ale w domu już słychać zbyt mocno wysuniętą górę - potrafi męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zainteresują Cię słuchawki dokanałowe Denon AH-C60R. Jakość dźwięku jest doskonała, a dzięki zastosowanej technologii optymalizacji akustycznej, która automatycznie reguluje ciśnienie przed i za membraną w celu osiągnięcia idealnych właściwości akustycznych.Posiadają kabel o długości 1.3 m, wygodny pilot zdalnego sterowania, mikrofon a w zestawie są 4 rozmiary wkładek. Po włożeniu do ucha są praktycznie niewidoczne. Świetnie izolują od hałasu zewnętrznego. Zdecydowanie rekomendujemy zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(...) dzięki zastosowanej technologii optymalizacji akustycznej, która automatycznie reguluje ciśnienie przed i za membraną w celu osiągnięcia idealnych właściwości akustycznych.(...)

 

Coś w stylu "jak nazwać inaczej koło, aby ktoś zechciał je ze szczęką na podłodze kupić". A potem:

 

droid-2-a-mind-blowing-experience-litera

 

 

 

Zdecydowanie rekomendujemy zakup.

 

 

Okoliczni laryngolodzy również, 10/10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności