Skocz do zawartości
  • 0

Ostateczny wybór słuchawek otwartych 1000+ zł. Pomóżcie.


docik

Pytanie

Siemanko.

Szukam sprzętu do domu na biurko. Słuchawki otwarte (priorytet na komfort).

dt 990
X1 fidelio

akg k612 pro (o nich czytałem najmniej)

Proszę was pomóżcie mi podjąć ostateczną decyzje, co kupić i przez jaką drogę puścić żebym mógł wkroczyć w tą tajemniczą krainę dobrego dźwięku.

 

Nigdy nie słuchałem niczego na tak drogim sprzęcie jestem mega początkujący najdroższe słuchawki w moim życiu to akg k420 których używam cały czas. Nie wiem co to znaczy słuchać muzyki na monitorach, czy na słuchawkach funnowych. Jedyny dźwięk jaki miałem przyjemność porównać to dźwięk pmx100, a akg420.

 

Jak prodigy cube wchodził na rynek byłem zajarany tym daco-ampem, aczkolwiek na dzień dzisiejszy czuje, że jest coś lepszego do tego sprzętu w tej cenie np aune T1. Wiem było milion postów. Nie chce już się zastanawiać, czytać opinii. Mam hajs odłożony i chce słuchać, dlatego proszę was o konkrety i pomoc. Co więcej X1 leżą w komisie, a grubby pewnie potrzebuje hajsu. ; )

pozdrawiam Domin

 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Beyerki i AKG potrzebują już przyzwoitego źródła i wzmacniacza, Fidelio podobno grają już w miarę z integry, acz sam nie sprawdzałem. chcesz wydać tysiąc zł na same słuchawki, czy tor słuchawkowy też chcesz sobie sprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym wydać ten hajs na całość ewentualnie, później rozbudowywać. Tak w ogóle to chciałbym poczuć różnicę zakochać się w dobrym brzmieniu by móc później eksperymentować ze sprzętem tak jak każdy z was. Także coś na start.

czy jak kupie fidelio i będę słuchał na audigy a pózniej kupie do tego jakiś wzmak to po podłączeniu do wzmaka poczuje różnice?

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd600 jeśli możesz hd650

 

z tanich hd330 i ts671

 

skok na super sprzęt nie jest do końca dobry bo nie doceniamy wszystkich jego zalet

 

Coś więcej, możesz o tym powiedzieć? Dlaczego? jak? po co jak już wybrałem 3 modele? To jest dorzucanie mi kolejnych propozycji o których nie mam zielonego pojęcia. Napisz coś więcej jak rekomendujesz mi coś o czym nie słyszałem. Prosze.

no to jeszcze podaj jakiej muzyki słuchasz i czy chcesz brzmienie sprawiające relaks, radość, czy może mroczne bądź takie do analizy każdego dźwięku?

 

Byłem ostatnio u kumpla, który puścił mi muzykę z monitorów / głośników jakiś tam za 1000zł. Odrębność każdego dźwięku była rewelacyjna, i zaskakująca bo nigdy nie miałem okazji słyszeć czegoś takiego. Tylko zastanawiam się, czy przy codziennym użytkowaniu słuchawek do najróżniejszej muzyki + do giercowania + do obejrzenia filmu, brzmienie relaksujące nie było by dla mnie lepsze.

 

Equalizer często ustawiam w V, tak bardziej lubie. Słucham od Toola po Godot (jazz) do godzinnych chillstepów na youtube.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro zostalem wywolany to i sie wypowiem:)<br /><br />Dalej nie do konca wiem jakiego brzmienia oczekujesz lecz dorzuce pares slow.<br />Dt990 i X1 dla mnie genialne sluchawki w swoich cenach i w swoim przeznaczeniu. Najchetniej sam bym zatrzymal oba ale dwoch otwartych nie zatrzymam bo $$$<br /><br />Dlaczego oba modele lubie? Przy dobrym torze (mowie o minimum sd650 plus mody) dt990 to dla mnie idealny kompromis funu z rozkoszowaniem sie smaczkami. Jednak przy slabszym zrodle i bez zmiany kabla jest to Vka z sucha srednica i ostra gora :/<br />Natomiast X1 fajnie graja juz ze slqbszych zrodel. Nie ma tu takich wymogow. A jak graja? Ciemniej z obfitsza podstawa basowa. Ale bez zadnego mulenia. Uwielbiam na nich perkusje basowke czy kontrqbas. Masuje uszy az czlowiek sie rozplywa. Natomiast przyciemnienie nie sprzyja (w stosunku do dt990) gitarze klasycznej czy wyzszym smyczkom.<br />X1 sa duzo lepsze niz L1 a mimo to na dluzsze odsluchy w prqcy uzywalem L1 a obecnie X1. Dlaczego? Bo nie mecza bo wciagaja i relaksuja. Masuja uszy:) <br />Natomiast w domu jak odslu****e nowe kawwlki to tylko w dt990. Wiecej dostrzege... Bardziej angazuja w wylapywanie smaczkow. Co w pracy by sie skonczylo brakiem pracy;)<br />Dlaczego sprzedaje L1? Przez otwartosc krzycza koledzy:)<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

W toolu tez zdecydowanie wiecej micha z gitar bedzie w x1. Natomiast dt990 w ostrej muzie przy slabym zrodle zaleja gora i beda za ostre.<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem zdecydowany na fidelio dziękuje wam. Jeżeli Grubby masz je na wylocie to biorę tu i teraz.

Posłucham wdrożę się. X1 zostają tylko na wtórnym rynku, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie jak po paru miesiącach wymienię je na beyerki. Tak czy inaczej będzie to dobry wstęp do dobrego dźwięku.

Z tego 1000zł trochę zostanie, czy mam szukać jakiegoś dac/ampa czy na razie posłuchać sobie na tym moim audigy i zobaczyć jak to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że mogę polecić fidelio x1, relaksujące granie z mocną podstawą basową, zaskakujące jest to że mimo iż są ciemne i ciepłe to nie tracą dużo na szczegółach, a i średnica jest ok. Potrafią zamruczeć, do fun-owego grania w sam raz, są wygodne, troche cięzkie, dla mnie mniej wygodne niż dt880, przez ten ciężar. Wykonanie fantastyczne, w dodatku wyglądają obłędnie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym wziął dt990 600ohmów + OTL. Jedno i drugie z drugiej ręki i powinno zostać 300zł na źródło z tego 1000zł. Na tym można poprzestać przygodą z przerzucaniem słuchawek.

<br />Oj przesadziles. To by znaczylo ze za 700 pln uzywane dt990 i lampa? Chyba srednie i w srednim stanie.<br />Uzywane espressivo min. 450 a sluchawy w dobrym stanie i rekqb drugie tyle. Fakt zagra to fajnie.<br />Acz z lampa jest klopot malej uniwersalnosci jak sluchawki okaza sie nie te.<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Wiec na poczatek lampy bym nie polecal...<br />Sam sie czaje i czaje i nie moge sie na lampe zdecydowac :)<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym radził pomyśleć o shure srh 940, miałem je z beresem i cudoo:) Dużo bardziej podobało mi się to połączenie niż dt880 z otlem tylko że one w sumie zamknięte są ale nie męczą uszu a dzięki temu bas jest miodzio, przestrzeń i scena na tym nie ucierpiała, wciąż się dziwię jak to zrobili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym wziął dt990 600ohmów + OTL. Jedno i drugie z drugiej ręki i powinno zostać 300zł na źródło z tego 1000zł. Na tym można poprzestać przygodą z przerzucaniem słuchawek.

 

Dzięki, to z pewnością będzie set który będę miał na uwadze i gdzieś tam będę zmierzał w jego kierunku. Na dzisiaj zostają fidelio od grubbego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ja bym wziął dt990 600ohmów + OTL. Jedno i drugie z drugiej ręki i powinno zostać 300zł na źródło z tego 1000zł. Na tym można poprzestać przygodą z przerzucaniem słuchawek.

<br />Oj przesadziles. To by znaczylo ze za 700 pln uzywane dt990 i lampa? Chyba srednie i w srednim stanie.<br />Uzywane espressivo min. 450 a sluchawy w dobrym stanie i rekqb drugie tyle. Fakt zagra to fajnie.<br />Acz z lampa jest klopot malej uniwersalnosci jak sluchawki okaza sie nie te.<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Wiec na poczatek lampy bym nie polecal...<br />Sam sie czaje i czaje i nie moge sie na lampe zdecydowac :)<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

 

Dlaczego miałby ktoś kupować uniwersalny wzmacniacz skoro celuje w jedne słuchawki? Wzmacniacze pana Marka Bożka niejednokrotnie wisiały na allegro po 300zł a 600 ohmowe Dt990 wcale nie cieszą się popularnością własnie ze względu że wymagają odpowiedniego wzmocnienia dlatego często można je kupić za 400-500zł. Dodatkowo można sobie brzmienie dobrać wymieniając lampy na inne. Lampa oczywiście nie zawsze jest lepsza do danych słuchawek ale wzmacniacz lampowy zawsze ma w sobie jakąś magie której nawet najlepszy tranzystor nie ma. Coś jak analog vs cyfra.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak najbardziej sie z Toba zgadzam. Tylko z ta magia trzeba uwazac przy tanich lampach:)

Jednak tutaj sa to pierwsze tzw. lepsze sluchawki a nie docelowe. Wiec dlatego to jest ryzyko jak szkola beyera nie podpasuje... mimo ze ja jestem absolutnym fanem dt990 to wielu osobom to granie nie pasuje. ja np dt880, t70 czy t90 nie do konca trawie a 990 uwielbiam od dluzszego czasu:)

 

tez mimo to x1 uwazam za bardziej "chilloutowe" sluchawki... ale przewaznie tak jest ze nie mozna miec wszystkiego:(

 

<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K612 mam w testach u siebie. Pamiętaj, że są to słuchawki 120 Ohm, wymagają ciut mocniejszego źródła. Dźwiękówka wbudowana w komputer ma szansę je napędzić, ale efekt może być niewystarczający.

Jeśli jednak masz źródło to polecę ten model, szalenie wygodne, szatańsko precyzyjne i bardzo naturalne. A do tego fajnie wyglądają.

 

Jak na razie zanotowałem jeden problem: przewód zamocowany na stałe i brak pomysłu jak te słuchawki rozebrać, żeby dostać się do środka. Po zdjęciu gąbek nie ma śrubek lub zaczepów.

 

Tak czy inaczej, cenę początkową uważam za dobrze wyskalowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności