Skocz do zawartości

Głośniki pod laptop do 600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad głośnikami pod laptopa, Normalnie używam e07k + ath-m50, ale ostatnimi czasy coraz więcej czasu spędzam w domu a słuchawki jak wiadomo męczą ucho, także zacząłem się zastanawiam nad jakimiś głośnikami. W drodze do mnie jest e09k, także dźwięk będzie puszczony przez to.

 

Słucham głównie szeroko pojętego "dubstepu" i rapu, ale nie stronię też od rzeczy pokroju preisnera.

 

Zależy mi na czymś z dobrym basem, nisko schodzącym, takie mięcho.

Fun a analityka ? Coś pomiędzy, w muzyce której słucham jest sporo skrzypiec , fortepianów itd, także zależy mi na tym żeby było w miarę przyzwoicie odwzorowane, ale nie ostre.

 

Zwróciłem uwagę na :

 

microlab solo6c / 7c

behringer MS40

modecom MC-SHF120U / 80U

edifer 2.0 R2600

 

Co do pomieszczenia, jest duże 70 m^2, głośniki nie będą dostawione do ściany, będą ustawione w odległości 2,5 m od ściany(na przeciwko) Po drodze jestem tylko ja i biurko.

 

Które z wymienionych będą się najlepiej spisywały ? lub proszę proponować jakieś inne w granicach rozsądku budżetowego :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj cos na glosniku 8-mio calowym, bez tego o dobrym basie zapomnij. W tej kwocie ciezko nawet o uzywke, wczoraj przesledzilem ceny dla innego uzytkownika.

Ceny porzadnych monitorow tej wielkosci, zaczynaja sie od tys.zl. za nowe.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. KRK na przykład męczą mnie swoją kluchowatością ;) Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś z używek, ale minimum 6-inch woofer, bo Ci się bas nie zrobi jaki powinien. MS40 odpuść od razu, bo mają słabe niskie jak na Twoje gatunki. To bardziej głośniczki multimetdialne niż coś poważniejszego.
Jak chcesz to szukaj czegoś od Behringera, ale cena będzie większa za modele Truth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy typowy monitor nie zagra zbyt analitycznie ?

Monitor monitorowi nie rowny, szczegolnie w tym przedziale cenowym, ktore zazwyczaj brzmia konsumencko ;).

 

Zapomnij. KRK na przykład męczą mnie swoją kluchowatością ;) Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś z używek, ale minimum 6-inch woofer, bo Ci się bas nie zrobi jaki powinien. MS40 odpuść od razu, bo mają słabe niskie jak na Twoje gatunki. To bardziej głośniczki multimetdialne niż coś poważniejszego.

Jak chcesz to szukaj czegoś od Behringera, ale cena będzie większa za modele Truth.

No tak, tylko kolega potrzebuje glosniki do zwyklego odsluchu,nie do masteringu :). Przeciez do zwyklego sluchania, beda idealne. Behringer-y 2031A bym sobie odpuscil, dla mnie one nie mialy basu,

wlasnie graly analitycznie, z lekko cofnieta srednica. Po przesiadce na Yamaha HS80, dopiero uslyszalem porzadny, nisko schodzacy i szybki bas, oraz dzwieczna srednice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakies dobre uzywki, a o te nie latwo, choc sie zdarzaja. Jakis czas temu, fajne monitorki poszly za 800zl. Jezeli Ci sie nie spieszy, to czekaj na okazje, z Twoimi wymaganiami to nielatwe zadanie.

Do tego masz salon, wielkosci przecietnego mieszkania w bloku :D. Z punktu widzenia aldiofilskiego, zazdroszcze Ci :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie salon tylko pokój (poddasze) ;)

 

W takim razie poszukam jeszcze i dołożę. Używek nie kupię, bo jakoś nie lubię używanego sprzętu audio :P

Akurat kolumny i wzmacniacze możesz śmiało brać używane, z nowych do 70m2, żeby był bas to nie znajdziesz nawet za 1.000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nagłaśniać całego pomieszczenia, a biurko nie stoi plecami do ściany. Od frontu głośnika do ściany jest 2,5 m, także tragedii nie ma.

 

Co powiecie na :

 

TANNOY Reveal 601A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak sam wspomniałeś to są monitory, i nie ważne czy bliskiego, średniego czy dalekiego pola, grają punktowo i taki ich urok. Ja nie mam zamiaru napędzić całego pokoju, tylko posłuchać muzyki przy biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta, jakby co ;). http://allegro.pl/monitory-mackie-mr-8-mk-ii-2szt-gratisy-fk-vat-i3913718396.html


Słuchałem na ~50m2 B&W 602 i zamiast basu było takie głuche pukanie ? Jak się oddaliłem to nie wiedziałem, z której strony dobiega dźwięk. Nie jestem w stanie tego fachowo nazwać.

Po pierwsze, w kazdym pomieszczeniu, masz tzw. fale stojace i odbicia dzwieku, co wplywa bezposrednio na jakosc min. basu, ktory jest sztucznie podbity lub jego brak, oraz nierownomiernosci w pasmie.

Zakladam, ze pomieszczenie, w ktorym prowadziles odsluch, nie bylo przystosowane akustycznie, stad wrazenie rozmycia dzwieku, na skutek zwielokrotnionych jego odbic od plaskich powierzchni.

 

Dlatego tez, nie ma znaczenia czy monitory, czy wolnostojace, roznica bedzie w natezeniu dzwieku. Pasmo jest takie, jakie fizycznie glosnik jest w stanie przeniesc, prawa fizyki sie klaniaja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szedł w M-Audio.
Problem z tą firmą jest taki, że dopóki ich produkty nie muszą wysyłać jakiegokolwiek analogowego sygnału to jest ok. Dlatego ich klawiatury midi są dobrymi propozycjami w danych pułapach cenowych, ale już monitory czy interfejsy audio im nie idą. Ale rób jak chcesz. Twoja kasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak 1100 to szukaj na thomann.de :)
http://www.thomann.de/pl/esi_near08_classic_bundle.htm jak potrzeba Ci koniecznie 8 cali na wooferze
http://www.thomann.de/pl/prodipe_pro_6_aktiv_studio_monitor.htm a tutaj 6,5 cala

A jeśli chcesz szukać czegoś w Polsce to pewnie znajdziesz 6,5 calowe Alesis M1 Active MK II do 1100. Używki widziałem za 700 zł (jeszcze z gwarancją) na tablica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności