Skocz do zawartości

Nasza muzyka w chmurze


zervis

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przerzucić część swojej biblioteki do chmury, korzystam z komputera stacjonarnego, laptopa i smartfona, jednak przerzucanie muzyki jest dość upierdliwe.

 

Póki co moim faworytem jest MyMusicCloud (mymusiccloud.com). Można wrzucić całą swoją bibliotekę, jednak w trybie darmowym "aktywne" do odsłuchu/synchronizacji na stronie/telefonie można mieć 250 utworów, reszta jest oznaczona jako offline i aby móc odsłuchać/pobrać pozostałe utwory należy "wyłączyć" część z naszych dostępnych wszędzie 250 utworów. Wersja płatna 40eur/rok nie ma tych ograniczeń. Działanie aplikacji na PC, stronie www, oraz windows phone jest świetne.

 

Generalnie bardzo wszystko dopracowane, ale czasami robi bajzel w bibliotece (tagi pobiera z bazy, nie z plików), a pliki w trybie offline są wrzucane troche do jednego wora i trzeba pojedynczo ustawiać online/offline.

 

Do samego przechowywania danych (muzyki) wartym uwagi jest serwis MEGA (50GB za darmo), jednak tutaj nie ma apki na WP i nie wiem czy mogę zaufać tej firmie wrzucając tam muzykę.

 

 

Jest też google play music, ale na WP nie skorzystam (niby są dwie apki, ale raczej dobrze to nie działa), z kolei jako dysk na muzykę między komputerami się też nie sprawdzi.

 

 

Trzymacie swoją muzykę w chmurze? Z czego korzystacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tyle o dostęp do z telefonu, a bardziej o backup muzyki, możliwość łatwego skopiowania biblioteki na nowego laptopa i dostęp z dowolnego miejsca do ulubionego zbioru muzyki, tak, że np jak jestem na wakacjach/wyjeździe mogę sobie u znajomego pobrać album i potem wrzucić go do odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na spotify i iTunes, to jest standard.

 

Może napisałem mało wyraźnie, ale nie chodzi mi tutaj o usługi streamingowe.

Ja to mam offline na 2 ipodach, 2 IPadach i jednym samsungu. iTunes wszędzie na applowskich a spotify na T5 i Samsung Galaxy Player 4.2

Łacznie offline 50 GB na T5 ze spotify i iTunes i na SGP 4.2 ok 20 GB wszystko w 320 kb/s ile albumów? Nie liczyłem na pewno więcej niż 700.

Spotify premium oczywiście.

Mam na urządzeniach mobilnych , to co chcę, bo w samym ITunes - w chmurze - mam 50 GB zakupionej muzyki, a w spotify - tyle ile chcę, za abonament.

Dowolne albumy mogę we właściwie dowolnej chwili mieć OFFLINE na dowolnym (spotify limituje do 2-3) urządzeniu offline i to w dowolnym miejscu (modem przenośny)

Można chcieć więcej? Można.Flaców.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam właśnie z Google Music - wrzucasz co chcesz, 20000 utworów, za free. Utwory nie są konwertowane - 320kbps leży sobie spokojnie. :) Na WP rzeczywiście bieda. Ale na Androidzie apka jest dość porządna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam właśnie z Google Music - wrzucasz co chcesz, 20000 utworów, za free. Utwory nie są konwertowane - 320kbps leży sobie spokojnie. :) Na WP rzeczywiście bieda. Ale na Androidzie apka jest dość porządna.

w jaki sposob z tego korzystasz? Wlasnie chcialem to obczaic i nie hula..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba sie zarejestrowac przez proxy z USA, potem juz dziala bez kombinowania :)<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

czyyyyyli jak to zrobic ;)?

 

 

http://lmgtfy.com/?q=jak+u%C5%BCy%C4%87+proxy+usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie zarejestrowac przez proxy z USA, potem juz dziala bez kombinowania :)<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Czy Google music nie wymaga teraz podania formy platnosci podczas "aktywacji" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Ale googla troche popie...lo. Mam ten sam problem. forum.mp3store.pl/topic/112488-alternatywne-rozwiazanie-dla-play-music/

Kupilem karte Google Play... Dalej ****. Ponoc sa jeszcze carty Google Music - moze to pozwoli aktywowac darmowa usluge o.O - Google zaczyna smierdziec z tymi swoimi pomyslami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni chca nr konta tylko, po co kombinujesz z jakimis kartami pre-paid? Nimi mozesz AFAIK co najwyzej w google play cos kupic, ale w polsce to tylko apki i ebooki.

 

Oni chca potwierdzic ze 1 czlowiek = max tyle kont, ile ma kart platniczych. Spotify robi to samo, podaj dane karty to masz trial na miesiąc.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze ja zwyczajnie nie chce im podac swoich danych. O nr karty nawet nie wspominajac. Uzywam serwisow Apple od lat tylko i wylacznie na gift kartach. Tam dla odmiany nie ma z tym zadnego problemu. Muzyka filmy apki a nawet system operacyjny(mountain lion) kupilem na zdrapkach. Wiec w tym momencie rozwiazanie googla jest zwyczajnym niedorobstwem.

 

Nie wspominajac juz o sytuacji kiedy przez cudowne google plus i zla date urodzenia uznali mnie za nieletniego i do odblokowania konta pocztowego wymagali ode mnie screenu dowodu/paszportu.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności